Aranżacja kuchni w stylu nowoczesnym

Coraz częściej podczas remonty kuchni decydujemy się na styl nowoczesny. Nic dziwnego, modernizm wnosi nieco świeżości do pomieszczenia, zaskakuje nietuzinkowymi rozwiązaniami, a także zaskakuje połączeniem klasyki z zawansowaną technologią. Jak dobierać sprzęt do wyposażenia kuchni w stylu nowoczesnym? 

Styl nowoczesny – podstawowe zasady 

Nowoczesność kojarzy się z nieszablonową strukturą, geometrią, symetrią. Jednocześnie dominują szarości, czerń i biel, niejednokrotnie przełamywane intensywnymi, barwnymi akcentami. Sprzęt do kuchni nowoczesnej najlepiej dobierać na zasadzie kontrastu, aby płyta grzewcza, piekarnik czy mikrofalówka mogły się wyróżnić i zaakcentować swoją obecność. Do jasnego wnętrza wybieraj produkty w ceramicznej czerni, w ciemnych pomieszczeniach z kolei stawiaj na biel, jasną szarość oraz beż.  

Produkty zestawiaj tak, aby ich kolorystyka i budowa współgrały ze sobą i pomieszczeniem. Nie ma tu miejsca na mieszanie się geometrycznych kształtów z owalami i okręgami itp. Najlepiej decydować się na produkty tego samego producenta, aby wprowadzić pewnego rodzaju ład. Często producenci tworzą całe gamy stylistyczne wszystkich swoich produktów, nie będziesz zatem musiał na własną rękę dopasowywać sprzętu. 

To znajdziesz w nowoczesnej kuchni – rola wyspy 

Dominującym obecnie trendem w aranżacji kuchni w stylu nowoczesnym jest umieszczanie na jej środku tzw. „wyspy”. O ile oczywiście mamy do tego predyspozycje – nie ma sensu umieszczać wyspy w mikroskopijnej wielkości kuchni. Jaką rolę pełni wyspa? Może to być pojedyncza szafka z blatem, na której umieszczasz drobne AGD typu ekspres do kawy czy toster. Albo będzie to dla Ciebie przestrzeń robocza – tego nigdy za wiele. Jeśli chcesz, wyspa może także pełnić rolę stolika barowego.  

Jednak, jak wspominaliśmy, modernizm lubi zaskakiwać nieszablonowymi rozwiązaniami. A nie ma chyba nic bardziej niestandardowego niż wyspa na środku kuchni, w której znajduje się piekarnik, płyta indukcyjna oraz… okap wyspowy! 

Okap wyspowy w kuchni nowoczesnej 

Dlaczego akurat okap wyspowy? To rozwiązanie nietuzinkowe, intrygujące. Idealnie wpisujące się w zamysł aranżacji w stylu nowoczesnym. W większości domostw tradycyjnie okap wisi na jednej ze ścian, jeśli jest taka możliwość – podłącza się go do komina, by spełniała funkcję wyciągu zamiast jedynie pochłaniacza. Okapy wyspowe znajdziesz także w obu wariantach. Jeżeli jesteś na etapie projektu domu i zastanawiasz się nad nietypowymi rozwiązaniami w swojej kuchni – nie zapomnij umieścić komina nad miejscem przeznaczonym na wyspę. Dzięki temu będziesz mógł zaopatrzyć się w piękny, elegancki i przede wszystkim praktyczny sprzęt.  

Sprawdzone okapy wyspowe stworzone z myślą o Tobie 

Nowoczesny okap wyspowy powinien nie tylko przyciągać wzrokiem, ale także zachwycać ilością udogodnień. Modele okapów wyspowych Electrolux, tak jak i płyty grzewcze, posiadają niezwykłą funkcję Hob2Hood – włączenie płyty powoduje nawiązanie bezprzewodowego połączenia z kompatybilnym okapem, dzięki czemu tryb pracy urządzenia dostosowuje się do płyty. Technologia także steruje oświetleniem okapu. Z kolei funkcja Breeze pozwala na bardzo cieche działanie okapu nawet przez 60 minut po zakończeniu gotowania, aby opary i zapachy nie wędrowały po kuchni, gdy odejdziesz od płyty grzewczej. Cicha praca w tle nawet na najwyższych obrotach jest możliwa dzięki technologii SilenceTechOkap pracuje, a Ty możesz delektować się przygotowanym daniem bez zbędnych hałasów i szumów!  

Przeczytaj również: https://symfoniapiekna.pl/najwazniejsze-funkcje-i-zalety-tapet-dekoracyjnych-co-warto-o-nich-wiedziec/

Informacja prawna