Jak zaplanować pielęgnację w duchu eko?

Świadomość ekologiczna stale rośnie. Wybierając produkty, coraz więcej osób zwraca uwagę na ich wpływ na przyrodę czy klimat. Ten trend widoczny jest również w drogeriach. Kosmetyki ekologiczne, jeszcze niedawno trudno dostępne, dziś cieszą się ogromną popularnością. Skradły serca nie tylko dlatego, że nie szkodzą planecie, ale również z powodu ich dobroczynnego wpływu na skórę.

Jak dbać o skórę, nie szkodząc planecie?

Żeby skóra była zdrowa i piękna, nie potrzebuje mocno perfumowanych, syntetycznych kosmetyków. Te często zamiast pielęgnować, wywoływały podrażnienie, wysypkę czy egzemę. Nie nadawały się do cery wrażliwej czy dla alergików.
Znacznie lepszym rozwiązaniem zarówno dla skóry, jak i dla środowiska, jest pielęgnacja naturalna. Na czym polega? To połączenie zdrowej diety, aktywności fizycznej i zabiegów użyciem ekologicznych, delikatnych kosmetyków nie testowanych na zwierzętach, nie powodujących degradacji środowiska. Drogeria – tam je znajdziecie!

Przeczytaj także:  Zdrowotne właściwości kąpieli

Kosmetyki naturalne – delikatne, ale skuteczne

Takie kosmetyki mają w pełni naturalny skład. Oznacza to, że nie zawierają szkodliwych barwników, konserwantów, substancji zapachowych o działaniu drażniących. Bardzo często pojawiają się w nich za to wyciągi z roślin, miód, naturalne oleje.
Ekologiczne produkty do pielęgnacji skóry są bardzo delikatne. Nie powodują naruszenia warstwy ochronnej skóry, dzięki czemu ta jest w lepszej kondycji i skuteczniej broni się przed podrażnieniem. Świetnie sprawdzają się w każdej roli: dogłębnie oczyszczają, bardzo dobrze nawilżają, regenerują uszkodzony naskórek. Skóra staje się gładka, elastyczna, zdrowa i piękna. Pielęgnacja skóry w duchu eko jest polecana wszystkim typom skóry, także tej bardzo wrażliwej, ze skłonnością do łatwych podrażnień, alergicznej czy z innymi problemami natury dermatologicznej.

Gdzie kupić eko kosmetyki?

Pielęgnacja eko nie oznacza już czasochłonnego przygotowywania domowych peelingów czy kremów. Dziś wystarczy odwiedzić pobliski sklep kosmetyczny, żeby zachwycić się bogactwem wyboru kosmetyków eko, takich jak np. podkład.
Kosmetyki naturalne można kupić w drogeriach, aptekach, a nawet w supermarketach. Najlepszym adresem na zakupy są jednak sklepy specjalistyczne, takie jak eko drogeria internetowa – nie tylko z powodu dużego wyboru, ale przede wszystkim dlatego, że produkty są tam starannie wyselekcjonowane, pochodzą od najlepszych producentów, posiadają odpowiednie certyfikaty organizacji ekologicznych i dermatologicznych. Dają pewność, że naturalna pielęgnacja skóry będzie bezpieczna i skuteczna.

Informacja prawna