Jak przywrócić skórze nawilżenie po wakacjach?

Lato to czas odpoczynku, aktywności na świeżym powietrzu i większej niż zwykle ekspozycji na promienie słoneczne. Nawet jeśli stosowałyście kremy z filtrami UV, to wiatr, słona woda, wysoka temperatura odcisnęły na skórze swoje piętno. Jak zadbać o dobrą kondycję skóry po wakacjach i przywrócić jej równowagę i nawilżenie?

Złuszczanie – dlaczego peeling jest konieczny?

Skóra wymaga regularnej pielęgnacji, której częścią jest złuszczanie martwego naskórka. To niezwykle ważny etap pielęgnacji – oczyszczenie i usunięcie martwych komórek skóry pozwala na głębsze wniknięcie substancji odżywczych, które będą aplikowane na dalszych etapach pielęgnacji. Peeling można stosować do każdego rodzaju skóry, jednak trzeba wybrać jego odpowiedni rodzaj.

Peelingi dzielą się na mechaniczne i enzymatyczne. Naturalne peelingi kawowe od BodyBoom zaliczane są do tych mechanicznych opartych na działaniu ścierniwa. Aplikuje się je na ciało i kolistymi ruchami wmasowuje w skórę przez 2-3 minuty. Dla lepszych efektów warto zostawić peeling kilka minut dłużej na skórze – zawarte w kosmetyku składniki aktywne będą miały czas się wchłonąć. Najlepsze peelingi naturalne wzbogacone są o substancje nawilżające i odżywiające. Odpowiednio dobrane składniki aktywne, nie tylko głęboko nawilżą skórę, ale także wzmocnią barierę ochronną na powierzchni naskórka, przeciwdziałając utracie nawilżenia. Drugim rodzajem peelingów są peelingi enzymatyczne, których działanie oparte jest na enzymach roślinnych. Ten rodzaj peelingów jest doskonały dla skóry wrażliwej, naczynkowej i trądzikowej. Nie powoduje podrażnień, ale w łagodny sposób usuwa martwy naskórek, rozpuszczając jego warstwę rogową.

Przeczytaj także:  Druk na wyrobach skórzanych - jak to się robi?

Nawilżanie – balsam, mleczko, masło czy mus do ciała?

Skóra po letnim działaniu słońca, wiatru lub słonej wody może być mocno przesuszona i wymagać odpowiedniego nawilżenia. W tym celu warto sięgnąć po kosmetyki o naturalnym składzie, które wspomagają naturalne procesy fizjologiczne skóry, bez zaburzania jej równowagi. Wybór jest niezwykle bogaty: balsamy, mleczka, masła i musy do ciała.

Czym różnią się one od siebie? Przede wszystkim konsystencją i sposobem działania.

Balsamy mają lżejszą konsystencję, łatwo się rozprowadzają na skórze i szybko się wchłaniają. Zwykle nie pozostawiają tłustego filmu. Ich lekka formuła oznacza również uboższy skład niż w przypadku masła. Najczęściej dostępne są w butelkach z funkcjonalną pompką. Masła są nieco cięższe, a ich rozprowadzenie na skórze wymaga dobrego wmasowania. Gęsta konsystencja wiąże się z bogatszym składem kosmetyku, który zapewni odżywienie przez wiele godzin –  substancje przenikają do głębszych warstw skóry, niż w przypadku balsamu. Po zastosowaniu tego kosmetyku skóra przez długi czas może być pokryta tłustym filmem. Masła najczęściej dostępne są w słoiczkach, z których bezpośrednio się je nabiera na dłoń.

Przeczytaj także:  Bladość skóry - kiedy udać się do lekarza?

Najlżejszą – płynną konsystencję posiadają mleczka. Co sprawia, że doskonale się wchłaniają, bez pozostawiania tłustego filmu na skórze. Są idealne na lato. Musy są niejako hybrydami balsamów i maseł do ciała. Puszysta konsystencja, pełna pęcherzyków powietrza, sprawia, że jego aplikacja jest niezwykle łatwa. Który kosmetyk wybrać? Tak naprawdę zależy to od osobistych preferencji. Najważniejszy jest ich naturalny skład, bazujący głównie na ekstraktach i olejach roślinnych, które będą odżywiać i intensywnie nawilżać skórę.

Sprawdź nawilżające masła i mleczka do ciała od BodyBoom >>

Jak długo skóra powraca do równowagi po wakacjach?

Różnicę jej kondycji można zauważyć bardzo szybko – warunkiem jest systematyczność pielęgnacji. Peeling do ciała należy wykonywać 1-2 razy w tygodniu, a kosmetyki odżywiające i nawilżające powinny być aplikowane codziennie, na oczyszczoną skórę. Już po tygodniu zauważycie różnicę. Wasza skóra z suchej i cienkiej stanie się bardziej napięta, lepiej nawilżona i odżywiona. Wyraźnie młodsza.

Informacja prawna