Jak dbać o zęby?

Profilaktyka chorób zębów i dziąseł jest bardzo istotna dla ogólnego zdrowia człowieka, o czym świadczyć może fakt, że kampanie dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej prowadzone są nawet w przedszkolach. Nic dziwnego – spora grupa maluchów zmaga się obecnie z próchnicą – problemem, który jeszcze do niedawna dotykał nieco starsze osoby.

Codzienna higiena jamy ustnej

Jeżeli chcesz, aby Twój uśmiech olśniewał bielą, a przy tym, by zęby były w dobrej kondycji, to pierwsza rzecz, o której musisz pamiętać każdego dnia, to staranna higiena jamy ustnej. Pojawia się wiele wątpliwości co do tego, jak często myć zęby. Kiedyś były zalecenia, których do tej pory trzyma się większość osób, aby zęby szczotkować dwa razy w ciągu dnia – rano oraz wieczorem. Można jednak coraz częściej usłyszeć głosy, że bardziej wskazane jest dokładne czyszczenie po każdym posiłku. Dzięki temu można usunąć drobinki jedzenia pozostałe w jamie ustnej po posiłku.

Przeczytaj także:  OCLEAN X – RECENZJA PIERWSZEJ SZCZOTECZKI NA ŚWIECIE Z EKRANEM DOTYKOWYM

Profilaktyka w gabinecie kosmetycznym

Nawet bardzo regularne i staranne czyszczenie zębów nie da gwarancji, że wszystko będzie w porządku, gdyż choroby zębów mogą mieć różne przyczyny. Chcesz mieć pewność, że masz zdrowe zęby? Wybierz się na wizytę profilaktyczną. Może okazać się, że wszystkie zęby są zdrowe, a może być jednak tak, że niezbędne będzie leczenie kanałowe. Na Targówku w Warszawie ciekawą ofertę ma Estefill.pl. Ofertę możesz sprawdzić tu – https://estefill.pl/. Nas szczególnie zainteresowała stomatologia estetyczna. Wybierając implanty zębowe, zwróć szczególną uwagę na jakość materiału, z jakiego mają być wykonane. Im trwalszy, tym lepiej. Jednorazowo będzie to większy wydatek, jednak w dłuższej perspektywie czasu się to zdecydowanie opłaci.

Uzupełnianie ubytków zębowych – tylko dla starszych?

W błędzie jest ten, kto myśli, że z implantów zębowych korzystają tylko osoby w podeszłym wieku. Coraz więcej młodych osób również sięga po te rozwiązania, zwłaszcza wówczas, gdy z przyczyn zdrowotnych konieczne było usunięcie zęba.

Przeczytaj także:  Wybielanie zębów bananem - czy naprawdę działa?
Informacja prawna