Materace bonelowe. Wybierz swój materac bonelowy

Materac bonelowy to tradycyjne rozwiązanie dla lubiących dość twarde podłoże. Sprawdź, jakie materace bonelowe możesz wybrać dla siebie, aby odpoczywać wygodnie.

Czym jest materac bonelowy?

Sen jest jedną z najważniejszych czynności fizjologicznych, jakie wykonujemy w życiu. Jest też bardzo przyjemną czynnością. Kto nie marzy w ciągu dnia o tym, by znaleźć się w objęciach Morfeusza, ułożyć w swoim wygodnym łóżku i zasnąć, śniąc o przyjemnych rzeczach? Chyba każdy! A zwłaszcza ten, kogo łóżko jest tak wygodne, że nie chce się z niego wstawać!

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni, ale samo tak naprawdę na niewiele się zda. Trzeba do niego dobrać odpowiedni materac, żeby spanie było nie tylko wygodne i komfortowe, ale także bezpieczne dla kręgosłupa.

Oferta materaców jest tak szeroka, że trzeba poświęcić trochę czasu na znalezienie właściwego produktu dla siebie.

Jedną z tradycyjnych propozycji jest materac bonelowy. Materace bonelowe to popularny, prosty materac, który składa się ze sprężyn połączonych konstrukcją z drutu. Jego inna nazwa to po prostu materac sprężynowy. W środku znajdują się właśnie sprężyny, które podtrzymują nasze ciała podczas snu. Ze względu na to, że sprężyny w materacu bonelowym są otoczone drutem z obydwu stron (od góry i od dołu), mogą utrzymywać wysoką elastyczność powierzchniową całego materaca. Drut zapewnia także utrzymanie stałego kształtu sprężyn tak, by mogły służyć przez dłuższy czas.

materac bonelowy

Zalety materaców bonelowych

Materac bonelowy będzie najlepszym rozwiązaniem dla tych osób, które cenią tradycyjne, znane od lat produkty. Sprężyny są bez wątpienia takim właśnie produktem.

Na pewno kusząca będzie niska cena, którą charakteryzuje się ten rodzaj materaca. Z uwagi na wykorzystane materiały można kupić w przybliżonym przedziale cenowym od 200 do 1000 zł. Jest to dość niska stawka w porównaniu na przykład z materacami piankowymi.

Ważną zaletą tego produktu jest także fakt, że cechuje się wysoką sprężystością. Nie może być inaczej z uwagi na wykorzystanie sprężyn.

Jeśli chodzi o twardość – stanowi on dość twarde podłoże. Przypadnie do gustu tym, którzy nie lubią zbyt miękkiego podłoża, a najlepiej odpoczywają właśnie na twardym.

Używając przez lata materaca bonelowego, nie zauważysz odkształceń. Sprężyny utrzymują powierzchnię materaca w ryzach, w związku z czym ryzyko odkształceń jest bardzo niewielkie.

materace bonelowe

Wady materaca bonelowego

Nie bez powodu materac bonelowy jest jednym z najtańszych dostępnych na rynku rozwiązań do sypialni. Mimo że posiada wiele zalet, można wymienić także kilka jego wad, które nie mają racji bytu w przypadku materaców z wyższej półki.

Przede wszystkim po dłuższym użytkowaniu sprężyny mogą wyjść a wierzch. Proces niszczenia zaczyna się wtedy, kiedy użytkownik zaczyna odczuwać niewygodę podczas spania w konkretnych miejscach materaca.

Poza tym, mimo że posiada on bardzo dużą elastyczność powierzchniową, brakuje mu elastyczności punktowej. Oznacza to, że nie jest w stanie odpowiednio podtrzymywać poszczególnych fragmentów ciała. Nie dopasowuje się też do ciała, a każda zmiana pozycji przez partnera (na materacu dwuosobowym) będzie odczuwana.

Podobne posty

  • Jak wybrać dysk zewnętrzny?Jak wybrać dysk zewnętrzny? Wybór dysku zewnętrznego to sprawa mocno indywidualna, jednak możemy posiłkować się kilkoma podstawowymi aspektami, które pomogą nam dopasować urządzenie do swoich potrzeb. Na co należy […]
  • Podejście holistyczne – dlaczego warto dać mu szansę w gabinecie kosmetycznym?Podejście holistyczne – dlaczego warto dać mu szansę w gabinecie kosmetycznym? Nowoczesne gabinety kosmetologii nie skupiają się już tylko i wyłącznie na jednym, konkretnym problemie pacjenta. Profesjonalna opieka oraz edukacja zdrowotna, ze względu na swoją […]
  • Dolar bermudzki – waluta pełna kolorówDolar bermudzki – waluta pełna kolorów Dla kolekcjonerów monet, banknotów i medali okolicznościowych niezwykle istotne są materiał, sposób wykonania oraz historia posiadanej kolekcji. Równie ważne jest to, jak numizmat […]
  • Jakie wybrać okrycie wierzchnie tego sezonu?Jakie wybrać okrycie wierzchnie tego sezonu? Każde lato kiedyś się kończy, a zaraz po niej przychodzi jesień. Wiąże się to oczywiście ze spadkiem temperatury, wzrostem częstotliwości opadów atmosferycznych. Nie brakuje dni […]
  • Fit metamorfoza ciałaFit metamorfoza ciała Idealna figura to marzenie każdego z nas. Marzenie możliwe do zrealizowania. Wiele osób, które wcześniej narzekały na nadprogramowe kilogramy (liczone niekiedy w setkach!), dziś może się […]
Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]