Twoje dziecko się przegrzewa? Zacznij czytać metki jego ubrań.

Wysokie letnie temperatury, które często przekraczają średnie normy, dają się we znaki wszystkim, niezależnie od wieku. O ile osoba dorosła rozumie dyskomfort związany z wysoką temperaturą powietrza, o tyle małe dziecko, a tym bardziej niemowlę maluszek niepotrafiący jeszcze mówić, ma kłopot z rozpoznawaniem swoich potrzeb oraz z wysyłaniem sygnałów swoim opiekunom. Właśnie dlatego tak ważne jest właściwe przygotowanie małego dziecka do wyjścia z domu latem. Dotyczy to nie tylko używania kremów z filtrem i nawadniania, ale też dopasowania garderoby do panujących warunków. A to właśnie garderoba może stać się przyczyną przegrzewania się dziecka.

Jaka garderoba dla dziecka na spacer w upalne dni?

Nie będzie żadnym zaskoczeniem stwierdzenie, że im cieńsza warstwa ubrania w upalne dni, tym lepiej. Oczywiście należy jeszcze dodać, że nie każdy materiał spełni nasze oczekiwania. Zasadniczo, niezależnie od pogody, dziecko powinniśmy ubierać wyłącznie w ubrania z materiałów pochodzenia naturalnego. Naturalny skład zapewnia właściwą cyrkulację powietrza, a co za tym, idzie – dziecko nie będzie się przegrzewać, nie będzie również miało żadnych odparzeń.

Oczywiście, warstwa ubrań ma bardzo duże znaczenie. Jeżeli tobie jest gorąco, to jest prawie pewne, że twojemu dziecko również. Zazwyczaj przyjęło się mówić, że dziecku należy zakładać o jedną warstwę ubrań więcej niż osobie dorosłej. Jeżeli chodzi o letnią pogodą, kiedy temperatura przekracza 20 stopni, ta zasada przestaje mieć rację bytu. Bardzo łatwo sprawdzić komfort dziecka, przykładając swoją rękę do jego karku. Jeżeli poczujesz gorącą lub wilgotną skórę, to jest to znak, że twojemu dziecku jest za gorąco. Wówczas zdejmij z niego jedną warstwę ubranek, spróbuj nawodnić, a przy wyjątkowo dużym nasłonecznieniu, schowaj się w zacienione miejsce. Postaraj się również unikać wychodzenia z dzieckiem w godzinach południowych, kiedy jest największe nasłonecznienie w ciągu dnia.

Przeczytaj także:  W co ubrać młodego człowieka?

Przygotuj wózek dla dziecka

Przygotowanie wózka jest równie ważnym zadaniem, co przygotowanie odpowiedniego ubrania. To właśnie w wózku dziecko spędza nieraz cały spacer na świeżym powietrzu. Wysokie temperatury dadzą się tym bardziej we znaki, jeśli nie zadbamy o właściwy kocyk i pościel do wózka.

Wśród kocyków dziecięcych od lat królują minky. Jest to świetny wybór dla maluszka, o ile kupujemy produkt oryginalny, a nie o wiele tańszą podróbkę, która nie ma tych samych unikalnych właściwości i z pewnością jest mniej trwała. Minky jest jednak świetnym rozwiązaniem w chłodniejsze dni. Mimo, że występuje w różnych wersjach grubości, co przekłada się na ciepło jakie zapewnia, to nawet najcieńszy materiał minky nie jest dobrym rozwiązaniem na upalne dni. O wiele lepiej spisuje się w takich warunkach zwykła tetrowa pieluszka lub bawełniany cienki kocyk. Najlepiej jednak zupełnie zrezygnować z nakrywania dziecka czymkolwiek i mieć taką pieluszkę w zapasie, na wszelki wypadek.

Przeczytaj także:  Rowerki trójkołowe na roczek – jak wybrać najlepszy?

Zanim kupisz nowe ubranko, przeczytaj metkę!

Główny błąd konsumentów to nieczytanie lub nieumiejętne czytanie metek. W zdecydowanej większości zwracamy uwagę przede wszystkim na wygląd ubranek lub pieluszek i kocyków dla dzieci. Nieuczciwi producenci tylko żerują na takich nieuważnych klientów, kusząc modnym wyglądem tkanin o niekoniecznie jednak dobrym składzie.

Dla małych dzieci bezwzględnie zaleca się kupowanie ubrań i akcesoriów o naturalnym składzie. Stanowczo zrezygnujmy z syntetycznych lub sztucznych tkanin, takich jak poliester i jego odmiany, akryl czy nawet wiskoza. Stawiajmy na wysokogatunkową bawełnę – najlepiej ekologiczną, jedwab, len, a także takie dodatki do podstawowego składu, jak wełna, alpaka czy kaszmir. Naturalny skład tkanin to gwarancja odpowiedniej cyrkulacji powietrza, dobrej rozciągliwości (a zatem – komfortu noszenia), a także długowieczności materiału.

Wybór odpowiednich jakościowych tkanin ma nieocenione znaczenie, zapewnia komfort noszenia i użytkowania, daje gwarancję długiej żywotności. Sklep ANTEX oferuje duży wybór tkanin i zapewnia doskonałą jakość wyrobów.

Informacja prawna