Jak wzmocnić pewność siebie i zmienić swój wizerunek w oczach innych?

Każda kobieta jest piękna i to niezależnie od tego, jak wygląda. Jednak niestety wiele z nich nie czuje się pięknymi, a na dodatek mają bardzo niskie mniemacie o sobie. Dlatego czas najwyższy na zmiany, a więc dziś doradzimy Wam jak wzmocnić pewność siebie i zmienić swój wizerunek w oczach innych?

Bądź tym kim jesteś

Najlepsze zmiany pochodzą od nas samych, zatem niezbędna jest akceptacja. Owszem doradzimy Wam, co można w swoim wyglądzie zmienić, ale nic Wam to nie da, jeżeli same nie zaczniecie akceptować siebie. Każda z Was powinna uświadomić sobie, że jest piękna i jedyna w swoim rodzaju, a do tego jest jeszcze wyjątkowa. Zatem cud, ideał. Należy więc codziennie stanąć przed lustrem i powiedzieć sobie, że jest się pięknym. Polecamy Wam spojrzeć w oczy swojego psiaka, który uważa Was za najpiękniejsze osoby na świecie i ma rację. Pamiętajcie, ze dopóty Wy nie zaakceptujecie siebie, to nie macie co liczyć na pokochanie siebie, ale i wzmocnienie pewności siebie. Owszem obcy człowiek może Wam powiedzieć komplement, ale Wy zamiast go przyjąć, bo przecież ma rację, zastanawiacie się czy przypadkiem się z Was nie naigrywa. A przecież to pierwszy krok do autodestrukcji. Zatem zadanie na dziś: każda z Was codziennie mówi do siebie, że jesteś piękna.

Małe zmiany duże efekty

Prawda jest taka, że nie musicie wyglądać jak Miss Universe, by podobać się sobie i innym. Czasem wystarczy postawić na drobne zmiany. Ale pamiętajcie, że robicie to tylko dla siebie, a nie dla innych. Jeżeli chcecie coś w sobie zmienić, to odmieńcie choćby fryzurę, a więc zawsze możecie przedłużyć czy zagęścić włosy. Oczywiście polecamy Wam naturalne doczepiane włosy. Dla kobiety włosy są ważne, ale wiele nie może pochwalić się grubymi czy mocnymi, na szczęście można pomóc naturze. Polecamy Wam sklep Remy Hair, gdzie znajdziecie świetne doczepy w bardzo korzystnych cenach. Czas także pomyśleć o zmianie swoich ubrań, zawsze poprzez strój możecie pokazać swoją pewność siebie. Tutaj macie sporo możliwości, jednak najważniejsze jest to, aby wybrać takie ubrania, w których czujecie się dobrze bądź zawsze chciałyście nosić, ale wstydziłyście się. Pamiętajcie, że wstyd jest tylko w Waszej głowie i to słowo trzeba jak najszybciej usunąć ze słownika i zamienić je na słowo piękno. Zatem wniosek jest jeden, wyrzucacie stare i zniszczone dresy, rozciągnięte koszulki i wybieracie ubrania, które Wam się podobają.

Przeczytaj także:  Czy psychoterapia to wymysł XXI wieku?

Zdrowe jedzenie ma olbrzymie znaczenie

Czas także na zmianę stylu życia, wszak warto robić dla siebie same dobre rzeczy. Otóż zmiana nawyków żywieniowych na zdrowe jest ważna, dlatego też jedzeniu śmieciowemu mówimy stanowcze „nie”. Natomiast stawiamy na zdrową i lekką kuchnię. Warzywa, owoce, kasze, dziki ryż, a także owoce morza – na tych produktach powinna opierać się Wasza dieta. Należy ograniczyć cukier, choć od czasu do czasu można pozwolić sobie na porcję pysznego brownie z lodami waniliowymi i bitą śmietaną. Oczywiście to nie koniec zmian, bo równie duże znaczenie ma aktywność fizyczna, wszak ruch nie tylko sprawi, że Wasze ciała staną się bardziej jędrne, ale przede wszystkim podczas wysiłku wytwarzają się endorfiny, czyli hormony szczęścia, a więc same ze sobą lepiej się poczujecie. Jest wiele fajnych aktywności. Możecie biegać, chodzić na długie spacery czy nawet jeździć na rowerze. Warto też zmienić przyzwyczajenia, a więc zamiast samochodem zacząć dojeżdżać do pracy rowerem.

Przeczytaj także:  Syndrom sztokholmski i jego ofiary

Jak widzą cię inni?

Jak widzą cię inni? To nie ma znaczenia, bo ważne jest jak widzisz się Ty, Twoja opinia, Twoje zdanie mają największe znaczenie, a nie opinia obcych ludzi. Dlatego wszystko co robicie, róbcie dla siebie, z myślą o sobie, a nigdy o innych ludzi. Absolutnie nie należy brać krytyki do siebie, bo przecież jeżeli ktoś cię nie zna, to co może powiedzieć o tobie? No jasne, że nic! A więc jeżeli myślcie o zmianach to zmiany mają sens i to duży sens, ale pod warunkiem, że to prezent od siebie i dla siebie, a nie dla innych.

Każda metamorfoza jest dobra, pod warunkiem że zrobiona jest dla siebie. Jeżeli przyczyną kompleksów jest partner, to pomyślcie czy jest wart Waszej miłości, bo przecież miłość to zrozumienie, akceptacja, ale i wsparcie.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 4.5]
Informacja prawna