Higiena akcesoriów erotycznych jest ważna! Sprawdź, jak o nie dbać!

Nuda w sypialni sprawia, że coraz rzadziej masz ochotę na seks? Czas to zmienić! Sięgnij po akcesoria erotyczne i miej pewność – każda kolejna przygoda będzie jeszcze bardziej emocjonująca! Zanim jednak Twoje gadżety uatrakcyjnią seks zabawy, koniecznie sprawdź, jak prawidłowo o nie dbać!

Pierwsze spotkanie z elektryczną seks zabawką

Elektryczne seks zabawki coraz częściej pojawiają się w sypialniach miłośników dobrej zabawy. Nietrudno się dziwić – gwarantują ogrom przyjemności podczas aktywności w parze i solo. Zanim jednak wykorzystasz je po raz pierwszy, koniecznie przeczytaj instrukcję obsługi. Dzięki zawartym w niej informacjom dowiesz się, czy jest konieczne ładowanie urządzenia i jak robić to poprawnie, jakie lubrykanty są bezpieczne dla jego powierzchni, a także – jak prawidłowo dbać o urządzenie. Czyste akcesoria erotyczne to przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania. A jak troszczyć się o seks zabawki bez napędu elektrycznego?

Przeczytaj także:  Jak wybrać wibrator?

Dbaj o czystość, prawidłowe przechowywanie i użytkowanie akcesoriów erotycznych

Przede wszystkim – dbaj o ich czystość. Warto odpowiednio je myć zarówno przed, jak i po użyciu. Jeśli zależy Ci na maksymalnym bezpieczeństwie i komforcie użytkowania, powinieneś to robić naprawdę dokładnie. Zanim jednak sięgniesz po zwykłe mydło lub przypadkowy preparat, przeczytaj, jak prawidłowo czyścić akcesoria erotyczne.

– Zwróć uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane Twoje gadżety. Jest to naprawdę ważne – od tego zależy sposób czyszczenia seks zabawki. Najczęściej są to silikon medyczny, plastik, metal i szkło. Wyczyścisz je, korzystając z dowolnych środków myjących, co więcej – zabawki wykonane ze szkła dodatkowo możesz wyparzać. Inaczej będzie w przypadku delikatnej cyberskóry, wrażliwej na działanie również delikatnych detergentów.

– Zadbaj o prawidłowe przechowywanie zabawek erotycznych. Czyste i dokładnie osuszone, zapakuj w dedykowane woreczki. Powinny być miękkie, najlepiej bawełniane. Niedopuszczalne jest zamykanie seks gadżetów w szczelnych, foliowych opakowaniach.

Przeczytaj także:  Dyskretny sex shop – czyli erotyczne zakupy online na luzie

– Pamiętaj, że stosowanie niektórych lubrykantów może uszkodzić powierzchnię Twoich akcesoriów erotycznych. Jeśli chcesz, by ta pozostała nienaruszona (dzięki czemu zabawka będzie bezpieczna), korzystaj z preparatów na bazie wody. Taki wybór pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i zapewni jeszcze większą radość korzystania z gadżetów erotycznych!

– Nikomu nie pożyczaj swoich seks zabawek! Akcesoria erotyczne powinny mieć swoich stałych właścicieli. Jeśli jednak, z jakichś względów zdecydowałeś się na wypożyczenie gadżetów, pamiętaj, że samo czyszczenie nie wystarczy – konieczne będzie użycie środków bakteriobójczych.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna