Co warto wiedzieć o naturalnych futrach?

futro naturalne

Niezwykle eleganckie i szlachetne, ponadczasowy element damskiej garderoby – naturalne futra. Są niezastąpione w okresie zimowym i jesiennym. Uwielbiają je gwiazdy ceniące szyk, wyrafinowany styl i klasę. Cechy praktyczne, ze względu na które ludzkość szybko przystosowała futra do swoich celów, na przestrzeni dziejów zostały uzupełnione wieloma znaczeniami. Naturalne futro wysokiej jakości stało się synonimem luksusu i pozycji społecznej. Wysoka jakość, kunszt prawdziwych rzemieślników, twórców wyjątkowych dzieł do dziś jest w cenie i ma wielu zwolenników, a futra niezmiennie nie schodzą z światowych wybiegów. Na rynku coraz więcej pojawia się ich zamienników w postaci sztucznych futer, zdecydowanie tańszych i łatwiej dostępnych. Jakie cechy sprawiają, że naturalne futra wciąż są chętnie kupowane?

Futra naturalne są na lata

Podejmując decyzję o tym nietanim zakupie warto pamiętać, że naturalne futra służą wiele lat. Należy, oczywiście, odpowiednio je pielęgnować i przechowywać, ale kiedy spełnimy te warunki, wysokiej jakości futro naturalne odwdzięczy nam się pięknym i eleganckim wizerunkiem przez wiele sezonów. Nierzadko słyszy się, że futra są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Ta cecha odróżnia je od futer z materiałów syntetycznych, które po kilku sezonach tracą estetyczny wygląd, matowieją, mogą gubić włos. Produkcja futer jest wymagająca, jednak wysoka staranność sprawia, że są one długowieczne. Ponadto są ciągle w modzie, niezależnie od zmieniających się trendów sezonowych. Futro naturalne stanowi wyróżnik stylowej kobiety, które naprawdę warto posiadać w swojej garderobie.

Dużo lepiej ogrzewają w mroźne dni

Naturalne walory futer sprawiły, że nie mają konkurencji podczas chłodnych dni.
Właściwości pokrywy włosowej gwarantują wysoką ochronę przed mrozem i utratą ciepła. Im futro jest gęstsze, a włos dłuższy, tym będzie ono cieplejsze i lepiej chroniło przez zimową aurą. Warstwa izolacyjna powstaje naturalnie w przestrzeniach pomiędzy włosami. Syntetyczny materiał nie jest w stanie dorównać tym cechom. Akryl lub poliester mimo wizualnego nawiązania do materiału naturalnego nie zagwarantuje odpowiedniej izolacji cieplnej, a jeśli temperatura się podniesie niestety nie zapewnia odpowiedniej oddychalności. Dodatkowym atutem naturalnych futer jest ich oddychalność, nasz organizm nie przegrzeje się, dzięki dobrej cyrkulacji powietrza.

korczak i syn

Polscy producenci futer wspierają polską gospodarkę

Polski przemysł futrzarski generuje kilka tysięcy miejsc pracy. Przedsiębiorstwa mają najczęściej rodzimych właścicieli. Producenci futer w naszym kraju nie tylko tworzą gotowe okrycia i dodatki, wspierają właśnie biznesy, które odpowiadają za produkcje materiału tj. skórek, które także mają swoje placówki w Polsce. Oczywiście dokonując świadomego zakupu poszukujmy producentów, którzy tworzą futra naturalne nie tylko modne, ale podchodzą do całości procesu odpowiedzialnie.

Sztuka tworzenia naturalnych futer wymaga poświęcenia i pasji, prawdziwi mistrzowie kreują działa ponadczasowe, najwyższej jakości. Dokonując zakupu futra polskiej produkcji mamy pewność, ze wspieramy lokalnych przedsiębiorców i kapitał zostaje w naszym kraju.

Na szczególną uwagę na polskim rynku zasługuje marka Korczak i Syn specjalizująca się w tworzeniu naturalnych futer z lisów, królików, norek. W sklepie korczakisyn.pl znajdziemy różnego rodzaju modele naturalnych futer damskich dopracowanych w najmniejszym detalu. Sklep dba o pochodzenie skórek, wysoką jakość i odpowiedzialnie podchodzi do każdego etapu tworzenia, aby w ostatecznym efekcie powstało prawdziwe dzieło sztuki.

Informacja prawna