Jak wybrać najlepszy proszek do prania?

Obecnie na rynku mamy do dyspozycji tak wiele różnych proszków do prania, kapsułek i innych produktów, że każdy jest w stanie znaleźć coś na swoje potrzeby. Powinniśmy jednak zwrócić szczególną uwagę na to, co kupujemy, gdy sami zaliczamy się do grona osób wymagających. Na jakie aspekty proszku do prania należy spojrzeć przed zakupem? Jakie rodzaje proszków powinny znaleźć się w naszej szafce w łazience?

1. Proszek do białego, proszek do koloru – czy warto je rozdzielać?

2. Proszek dla alergika i osoby o wrażliwej skórze – na co zwrócić uwagę?

3. Wydajność proszku – jak się ją liczy?

Proszek do białego, proszek do koloru – czy warto je rozdzielać?

Chociaż wydaje się to zadaniem bardzo łatwym, to wybór proszku do prania nie zawsze jest oczywisty. W sytuacji, gdy nasza garderoba nie jest szczególnie zróżnicowana kolorystycznie, a my nie mamy żadnych specjalnych potrzeb, możemy w zasadzie wybrać dowolną markę, kierując się jedynie ceną i rozmiarem opakowania. Jednak w momencie, gdy posiadamy różne ubrania, wykonane z różnych materiałów i stanowiące przekrój całej gamy kolorów, sprawy nieco się komplikują. Oczywiście, możemy zdecydować się na proszek uniwersalny, który co do zasady nadaje się do prania zarówno jasnych, kolorowych jak i ciemnych elementów odzieży. Jeżeli jednak chcemy, aby nasze białe koszule czy koszulki nie były narażone na zżółknięcie, powinniśmy zdecydować się na rozdzielenie prania również pod względem środka czyszczącego. Proszek przeznaczony do białego zdecydowanie lepiej poradzi sobie z jasnymi ubraniami, podczas gdy w tym do koloru możemy wyprać pozostałe rzeczy.

Przeczytaj także:  Jak usprawnić sobie pranie i prasowanie ubrań?

Proszek dla alergika i osoby o wrażliwej skórze – na co zwrócić uwagę?

Kolejnym wyzwaniem w przypadku zakupu proszku są nasze indywidualne potrzeby. Powinniśmy uważać szczególnie w sytuacji, gdy jesteśmy alergikami lub gdy mamy bardzo wrażliwą skórę. W takiej sytuacji należy zwrócić szczególną uwagę na to, jaki proszek do prania wybieramy i decydować się na te marki, które pozwolą nam uniknąć wysypki czy podrażnienia. Ta zasada dotyczy także płynu do płukania, o czym warto pamiętać.

Kolejną grupą, która potrzebuje szczególnie delikatnego środka są dzieci. Ich skóra jest bardzo wrażliwa i jeszcze nie radzi sobie tak dobrze z czynnikami zewnętrznymi, jak skóra osoby dorosłej. Dlatego gdy mamy w domu dzieci, dobrym pomysłem jest zakup osobnego zestawu detergentów specjalnie dla nich. Produkty dla każdej, nawet najbardziej wymagającej grupy znajdziesz w kategorii proszki do prania – Allegro.pl.

Przeczytaj także:  Jak usprawnić sobie pranie i prasowanie ubrań?

Wydajność proszku – jak się ją liczy?

Wydajność proszku określa ilość prań, jaką jesteśmy w stanie wykonać w ramach jednego opakowania. Bardziej skoncentrowane produkty będą wymagały użycia mniejszej ilości na jeden cykl prania, co z kolei przekłada się na więcej ubrań, które możemy uprać przed zakupem nowej paczki. Na wydajność proszku warto zwrócić uwagę, ponieważ pozwoli nam to ocenić, czy jego cena jest atrakcyjna. Musimy jednak mieć na względzie to, że produkty przeznaczone dla osób o delikatnej skórze lub dla małych dzieci będą siłą rzeczy trochę słabsze lub będą zawierać inne substancje aktywne, niż standardowy proszek.

Zakup proszku do prania to bardzo indywidualna sprawa i ciężko wyznaczyć jeden najlepszy produkt. Powinniśmy jednak rozważyć zakup wariantu do białego i do kolorowego osobno, jeżeli nasza garderoba jest bardzo rozbudowana. Warto również mieć na względzie potrzeby naszych dzieci i wybrać dla nich proszek o odpowiedniej, łagodnej dla skóry formule.

Informacja prawna