Jak usprawnić sobie pranie i prasowanie ubrań?

Prace domowe wykonywane systematycznie pozwalają utrzymać porządek w mieszkaniu. Istnieją również przedmioty i urządzenia wpływające na szybkość realizowanych zadań. Warto wiedzieć, w jaki sposób można z ich pomocą ułatwić sobie pranie i prasowanie ubrań.

Efektywne pranie

Chcąc ułatwić sobie domowe prace, warto zadbać o odpowiedni sprzęt. Dużym ułatwieniem będą kosze do przechowywanie zabrudzonej garderoby. Ubrania można odpowiednio segregować, przyjmując za główne kryterium selekcyjne ich kolor. Warto pamiętać, że nie wszystkie ciuchy wymagają długiego prania. Niektóre z nich można więc jedynie odświeżyć. To skuteczna metoda, pozwalająca zaoszczędzić czas i pieniądze. Ubrań nie należy zbyt długo przetrzymywać w pralce. Zalegające, wilgotne ciuchy powodują bowiem rozwój pleśni i nieprzyjemnych zapachów. Wyprane rzeczy warto rozwiesić na balkonie. Alternatywne rozwiązanie to wykorzystanie suszarki do prania. Wybór odpowiedniego sprzętu zależy od dostępnej przestrzeni. Osoby, posiadające dom jednorodzinny, mogą zdecydować się na zakup modeli ogrodowych. W przypadku niewielkich mieszkań efektywnym rozwiązaniem będą suszarki ścienne. Wybór właściwego modelu jest niezwykle ważny. Dobrze wysuszone ubrania łatwiej jest wyprasować. Przed zakupem sprzętu warto więc zwrócić uwagę na stabilność konstrukcji oraz jakość materiału, z którego został wyprodukowany dany model.

Przeczytaj także:  Jak wybrać najlepszy proszek do prania?

Szybkie prasowanie

Wiele osób nie lubi wykonywać domowych obowiązków ze względu na czasochłonność tego typu prac. Duże znaczenie ma jednak wybór odpowiedniego sprzętu. Deska do prasowania powinna mieć stabilną i wytrzymałą konstrukcję. Wiele modeli posiada również półkę na ciuchy, podstawę dla żelazka oraz uchwyt na kabel. Komfort pracy zapewni specjalny pokrowiec. Dzięki niemu z łatwością można usunąć zagniecenia po obu stronach ubrań. Pokrowce Leifheit wykonane są zazwyczaj z materiału odbijającego ciepłą parę generowaną przez żelazko. Efektywnego prasowania nie można wykonać bez funkcjonalnego urządzenia o odpowiedniej mocy. Żelazko z wąskim czubkiem ułatwi prasowanie koszul. Powinno ono być stabilne i odporne na zarysowania. W przypadku uporczywych zagnieceń można nawilżyć tkaninę, a następnie włożyć ją do zamrażarki. Gorące żelazko powinno usunąć wówczas powstałe fałdy.

Prace domowe można wykonywać w komfortowy sposób. Warto jednak pamiętać, by kupować akcesoria odpowiedniej jakość do czyszczenia i prasowania. Dzięki nim można usprawnić wykonywanie codziennych obowiązków.

Oceń artykuł
[Suma: 3 Średnia: 5]
Informacja prawna