Druk na wyrobach skórzanych – jak to się robi?

Wielokolorowe nadruki najczęściej kojarzą się wyłącznie z odzieżą. Nic bardziej mylnego. Profesjonalna drukarnia wykona szczegółowy nadruk na drewnie, metalu, a nawet na skórze. Z usług tego typu korzystają m.in. przedsiębiorcy, którzy chcą oznaczyć swoje produkty. Druk na skórze to również świetny pomysł na spersonalizowany prezent. W jaki sposób wykonuje się nadruki tego typu? Na co zwracać szczególną uwagę wybierając konkretną drukarnię?

Druk na skórze – podstawowe informacje

Skóra to szlachetny materiał, ceniony nie tylko za swoje właściwości termiczne i wytrzymałość, ale przede wszystkim za wygląd. Oprócz odzieży i butów, używa się jej m.in. do obijania mebli. Chcąc wykonać profesjonalny druk na skórze, niezbędne jest posiadanie specjalnych urządzeń. Jednym z nich jest ploter wykorzystujący technologię UV. Dzięki odpowiedniej dawce promieniowania, wszystkie, nawet najmniejsze szczegóły, są idealnie widoczne.

  • Druk na skórze jest całkowicie bezpieczny. Wybierając profesjonalną drukarnię, nie ma obaw o uszkodzenie materiału.
  • Ploter UV może być z powodzeniem wykorzystywany do drukowania na skórze naturalnej, a także na różnych materiałach skóropochodnych. Ponadto urządzenie nadaje się do wykonania nadruków na różnego rodzaju materiałach obiciowych oraz na tworzywach sztucznych.

Jakie są najważniejsze zalety technologii ultrafioletowej? Przede wszystkim trwałość. Nadruki charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, w tym na ścieranie. Wykorzystanie plotera UV sprawia, że wszystkie nadruki przed długi czas zachowują swój pierwotny wygląd.

Przeczytaj także:  Jak przywrócić skórze nawilżenie po wakacjach?

Drukowanie na skórze jako sposób na reklamę

Niewiele drukarni w kraju oferuje wysokiej jakości druk na skórze, dlatego może to być idealny sposób na skuteczną reklamę. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na jakość wydruku i jego wykończenie, które musi być perfekcyjne. Ponadto drukarnia powinna oferować nie tylko wydruki na wykrojach skórzanych, ale również na metrażu, bez względu na jego wielkość i grubość. Należy dowiedzieć się, czy zadrukowane miejsce nie straci swoich właściwości. Nie ma nic gorszego niż spękane i łuszczące się logo firmy.

Jakość i precyzja wykonania powinny iść w parze z krótkimi terminami realizacji. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy nagle pojawi się potrzeba wykonania wydruku na skórze. Na koniec warto powierzyć takie zlecenia profesjonalistom z wieloletnim doświadczeniem w branży drukarskiej. Wiedza, w połączeniu najnowocześniejszą technologią, gwarantują najlepsze efekty.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy PremiumPrint z Poznania.

Podobne posty

Przeczytaj także:  Jak zaplanować pielęgnację w duchu eko?
Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]