Druk na wyrobach skórzanych – jak to się robi?

Wielokolorowe nadruki najczęściej kojarzą się wyłącznie z odzieżą. Nic bardziej mylnego. Profesjonalna drukarnia wykona szczegółowy nadruk na drewnie, metalu, a nawet na skórze. Z usług tego typu korzystają m.in. przedsiębiorcy, którzy chcą oznaczyć swoje produkty. Druk na skórze to również świetny pomysł na spersonalizowany prezent. W jaki sposób wykonuje się nadruki tego typu? Na co zwracać szczególną uwagę wybierając konkretną drukarnię?

Druk na skórze – podstawowe informacje

Skóra to szlachetny materiał, ceniony nie tylko za swoje właściwości termiczne i wytrzymałość, ale przede wszystkim za wygląd. Oprócz odzieży i butów, używa się jej m.in. do obijania mebli. Chcąc wykonać profesjonalny druk na skórze, niezbędne jest posiadanie specjalnych urządzeń. Jednym z nich jest ploter wykorzystujący technologię UV. Dzięki odpowiedniej dawce promieniowania, wszystkie, nawet najmniejsze szczegóły, są idealnie widoczne.

  • Druk na skórze jest całkowicie bezpieczny. Wybierając profesjonalną drukarnię, nie ma obaw o uszkodzenie materiału.
  • Ploter UV może być z powodzeniem wykorzystywany do drukowania na skórze naturalnej, a także na różnych materiałach skóropochodnych. Ponadto urządzenie nadaje się do wykonania nadruków na różnego rodzaju materiałach obiciowych oraz na tworzywach sztucznych.
Przeczytaj także:  Peeling kawitacyjny – czym jest i jak często go stosować

Jakie są najważniejsze zalety technologii ultrafioletowej? Przede wszystkim trwałość. Nadruki charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, w tym na ścieranie. Wykorzystanie plotera UV sprawia, że wszystkie nadruki przed długi czas zachowują swój pierwotny wygląd.

Drukowanie na skórze jako sposób na reklamę

Niewiele drukarni w kraju oferuje wysokiej jakości druk na skórze, dlatego może to być idealny sposób na skuteczną reklamę. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na jakość wydruku i jego wykończenie, które musi być perfekcyjne. Ponadto drukarnia powinna oferować nie tylko wydruki na wykrojach skórzanych, ale również na metrażu, bez względu na jego wielkość i grubość. Należy dowiedzieć się, czy zadrukowane miejsce nie straci swoich właściwości. Nie ma nic gorszego niż spękane i łuszczące się logo firmy.

Jakość i precyzja wykonania powinny iść w parze z krótkimi terminami realizacji. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy nagle pojawi się potrzeba wykonania wydruku na skórze. Na koniec warto powierzyć takie zlecenia profesjonalistom z wieloletnim doświadczeniem w branży drukarskiej. Wiedza, w połączeniu najnowocześniejszą technologią, gwarantują najlepsze efekty.

Przeczytaj także:  Żółta torebka – dodatek, który odmieni jesienne stylizacje

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy PremiumPrint z Poznania.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna