Skórzana torebka inwestycją na lata

Luksusowa torebka z włoskiej skóry renomowanej marki to torebka na lata. Kupując ją, wyrażasz swoją troskę o środowisko naturalne, ponieważ torebka z prawdziwej skóry to gwarancja, że nie będziesz musiała każdego sezonu kupować nowego modelu.

Wybierając torebkę, warto sprawdzić również markę, która ją wyprodukowała. Czy oprócz tego, że oferuje solidne skórzane wyroby, firma może również pochwalić się zrównoważonym podejściem do produkcji?

Jak rozpoznać taką manufakturę?

Świadoma ekologicznie marka galanterii skórzanej to taka, która nie marnuje ani kawałka materiału. Przykładowo polska marka luksusowa ADAM BARON z Nowego Sącza, z pozostałych po uszyciu torebek pełnowartościowych skrawków, produkuje skórzane breloki do kluczy oraz etui na klucze. To praktyczny gadżet używany na co dzień – skórzany brelok na klucze można nosić w kieszeni torebki, płaszcza, czy przypiąć do smyczki, w którą wyposażone są wewnątrz niektóre modele torebek tej marki. Jak widać, producent pomyślał o wszystkim!

Przeczytaj także:  Żółta torebka – dodatek, który odmieni jesienne stylizacje

Oprócz tego ważne jest podejście do planowania produkcji. Jak wiemy, ogromne ilości niesprzedanych ubrań i galanterii są co roku utylizowane. Sztuką jest tak planować procesy, by nie dochodziło do marnowania towaru, a co za tym idzie niepotrzebnej degradacji środowiska naturalnego, zarówno w wyniku wyrzucania rzeczy, jak i emisji gazów do środowiska podczas samej produkcji. Marka torebek i akcesoriów skórzanych ADAM BARON nie produkuje na zapas. W nowosądeckiej manufakturze szyje się tyle, ile wystarczy by pokryć zapotrzebowanie klientów na dany towar. Wynika to z odpowiedzialności społecznej firmy oraz wyznawanej przez nią filozofii zrównoważonego rozwoju.

Optymalna ilościowo produkcja oraz szycie skórzanych breloków do kluczy to niejedyne przejawy troski o ekologię. Firma do produkcji swoich torebek używa najwyższej jakości trwałych materiałów: bydlęcej skóry pochodzącej z garbarni włoskich mistrzów, wysokiej jakości zamków błyskawicznych, okuć i mocnych magnesów ferrytowych, a także solidnej nieprzemakalnej tkaniny podszewkowej. Niektóre, większe modele, wyposażone są w metalowe nóżki na dnie torebki, co chroni skórę przed wycieraniem się od spodu. Dochodzą do tego starannie wykonywane przeszycia i produkcja toreb zgodnie z tradycjami sztuki kaletniczej. Rezultatem tego są niezwykle trwałe torby, które przy odrobinie wysiłku włożonego w ich pielęgnację, tak jak w pielęgnację skórzanych butów, będą nam służyły przez długie lata. Jak zapewnia producent, torebka ADAM BARON „prędzej ci się znudzi niż zepsuje”, choć jest to przejawem pewnej kokieterii, ponieważ marka produkuje klasyczne modele, a klasyka nigdy nie wychodzi z mody.

Przeczytaj także:  Druk na wyrobach skórzanych - jak to się robi?

Zrównoważona produkcja i zrównoważone zakupy to działania, których nasza planeta potrzebuje jak nigdy dotąd, dlatego szukajmy firm, które pozostawiają po sobie jak najmniejszy ślad węglowy i kupujmy ich produkty. Przyczynimy się dzięki temu do mniejszej ingerencji w środowisko naturalne.

Informacja prawna