Książka na chłodny wieczór – co warto przeczytać?

Wieczór pod kocem? Nie ma chyba lepszego sposobu na jesienny lub zimowy wypoczynek niż dobra książka czytana na wygodnej sofie. Po jakie gatunki warto sięgnąć, gdy mamy ochotę na ”coś lekkiego”, ale i dobrego? 

Czytanie to doskonały sposób na relaks. Szczególnie gdy pogoda nie dopisuje, a temperatura pozostawia wiele do życzenia. Aż chce się zaparzyć ulubioną herbatę i schować się głęboko pod kocem. Zestaw ten byłby jednak niekompletny bez czegoś dobrego do czytania. Nie chodzi tu jednak o wysoce uznaną literaturę, poradniki, czy ciężkie historie. Czasem przychodzą takie momenty, w których mamy ochotę po prostu poczytać coś niewymagającego. Książkę, która szybko przeniesie nas do nieco innej rzeczywistości. Taką, którą pochłania się jednym tchem. Sprawdźmy, które gatunki sprawdzą się najlepiej.

Książki romanse — trochę romantyzmu na rozgrzanie

Książki romanse to bez wątpienia jeden z najlepszych wyborów na chłodny wieczór. Dobrze opowiedziane historie miłosne potrafią naprawdę dobrze rozbudzić nasze wszystkie emocje i zmysły. Romantyzm wcale nie musi być banalny i przesłodzony. Obecnie na księgarnianych półkach panuje naprawdę spore zróżnicowanie, jeśli chodzi o książki romanse. Sporą popularnością cieszą się na przykład powieści erotyczne.

Jeśli mamy ochotę na klasykę, sięgnijmy po jedną z kultowych powieści Jane Austen. Gwarancją udanej lektury dla miłośników tego gatunku będą także właściwie wszystkie książki romanse autorstwa Nicolasa Sparksa. Tutaj jednak musimy przygotować chusteczki, bo bez wzruszeń się nie obejdzie.

Fantasy — przenieś się do innego świata

Kiedy dopada nas chęć całkowitego resetu i ucieczki do innej rzeczywistości, to nie ma nic lepszego, niż odrobina fantazji. Literatura fantasy jest przeważnie bardzo ”wciągająca”. A przecież właśnie na tym nam zależy. Jeśli mamy jednak ochotę wypocząć przy takiej książce, wybierzmy coś o przyjemnej fabule. To świetna okazja, aby wrócić do kultowych tytułów. Możemy zrobić sobie na przykład zimowy maraton z Harrym Potterem albo nadrobić zaległości w twórczości Sapkowskiego.

Mocny thriller — zagadka kryminalna na dobranoc

Lektura ”lekka” w czytaniu, wcale nie musi mieć równie ”lekkiej” treści. Wręcz przeciwnie. Czasem im więcej akcji i napięcia, tym szybciej przewracamy kolejne strony. Dlatego też dla wielu osób najlepszą propozycją na wieczorny relaks będzie mroczny thriller. Najlepiej zagadkowy i trzymający w napięciu, aż do ostatniej strony. To także świetna opcja dla osób, które lubią książki romanse, ale w nieco mniej idealistycznym wydaniu. W kryminałach bowiem często znajdziemy też mocno rozwinięte wątki miłosne.

Informacja prawna