Recepcje fryzjerskie to miejsce, które klient widzi jako pierwsze. Dlatego też aranżując wnętrze salonu fryzjerskiego, powinno się szczególną uwagę zwrócić na jej wygląd oraz wyposażenie, a recepcjoniście zapewnić wysoki komfort pracy. Bardzo duży wpływ na wygląd strefy recepcji w nowo otwartym salonie fryzjerskim z pewnością będzie miała jego powierzchnia, a także możliwość lub brak połączenia jej z poczekalnią dla klientów.
Zazwyczaj recepcje fryzjerskie kupuje się jako gotowe meble, ale istnieje także możliwość wykonania ich na specjalne zamówienie. Najważniejsze jest to, aby w ogóle było takie miejsce i prezentowało się jak najlepiej, ponieważ rzutuje ono na późniejszą opinię klientów o salonie.
(https://cosmed24.pl/meble-kosmetyczne/ – meble kosmetyczne)
Recepcje fryzjerskie – pierwsza linia frontu w spotkaniu z klientem
Prowadzenie lokalu fryzjerskiego nie należy do najłatwiejszych zadań. Powód? Mimo styczności z zawodem i wysokiej jakości oferowanych usług trzeba dołożyć do tego jeszcze zadbanie o wizerunek firmy i obsługę klientów. Do tego dochodzą formalności związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz kupnem poszczególnych produktów do pielęgnacji włosów i skóry głowy, a przede wszystkim kupno wyposażenia w postaci odpowiednich mebli.
(https://cosmed24.pl/meble-kosmetyczne/fotele-kosmetyczne-elektryczne/ – fotele kosmetyczne elektryczne)
Podstawą są oczywiście fotele fryzjerskie, konsolety i hokery, ale nie wolno zapominać o jeszcze jednym, bardzo ważnym stanowisku pracy – recepcji. To właśnie tam klienci zapisują się na kolejne wizyty lub w przypadku, gdy jest ona połączona z poczekalnią, oczekują na swoją kolej. Bardzo często początki funkcjonowania salonów nie przynoszą dużych zysków, a one same mieszczą się na małym metrażu.
(Fotele kosmetyczne hydrauliczna – https://cosmed24.pl/meble-kosmetyczne/fotele-kosmetyczne-hydrauliczne/)
Wtedy problemem jest nie tylko urządzenie recepcji, ale takie zaprojektowanie całej powierzchni, aby była ona praktyczna i funkcjonalna, co wcale nie jest takie proste. Recepcje fryzjerskie powinny znajdować się tuż przy wejściu, w tak zwanej strefie wejściowej. Idealnym układem będzie ustawianie ich frontem do drzwi lub obok nich, a dopiero w dalszej kolejności powinna znajdować się strefa obsługi.
Recepcje fryzjerskie – pierwsze wrażenie klienta
W przypadku małych pomieszczeń często konieczne jest dokładne przeanalizowanie aranżacji. Nie ma możliwości dostosowania się do ogólnych zasad, dlatego też trzeba szukać innych rozwiązań. Jednym z nich jest połączenie strefy recepcyjnej z poczekalnią lub strefą obsługi. Najważniejsze jednak, aby nie przeszkadzała ona w wykonywaniu czynności fryzjerom.
Recepcje fryzjerskie to nie tylko mebel w salonie, ale także element wystroju wnętrza. Dlatego też zastanawiając się nad ich wyborem, powinno się wziąć pod uwagę całą aranżację wnętrza. Jest to tym bardziej istotne, że w przypadku stref łączonych nie ma miejsca na tworzenie dwóch różnych wystrojów. Salon będzie wtedy wyglądał co najmniej nieprofesjonalnie i przy okazji świecił pustkami.
Z jakiego materiału powinny być recepcje fryzjerskie?
W przypadku recepcji bardzo ważny jest materiał, z jakiego jest wykonana. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby był łatwy do utrzymania w czystości, a także odporny na działanie środków czyszczących i wody. Idealnym tworzywem będzie stal chromowana, lakierowane płyty MDF, aluminium i szkło.
Nie można także zapominać o tym, aby recepcje fryzjerskie były funkcjonalne. Wszelkiego rodzaju dokumenty nie mogą leżeć rozrzucone na całym biurku. Dlatego też wybierając taki mebel, należy zwrócić uwagę na liczne skrytki, półki i szuflady, dzięki którym będzie można zachować ład i porządek, świadczący o profesjonalizmie salonu fryzjerskiego.