Recepcja fryzjerska jako wizytówka Twojego salonu

Recepcje fryzjerskie to miejsce, które klient widzi jako pierwsze. Dlatego też aranżując wnętrze salonu fryzjerskiego, powinno się szczególną uwagę zwrócić na jej wygląd oraz wyposażenie, a recepcjoniście zapewnić wysoki komfort pracy. Bardzo duży wpływ na wygląd strefy recepcji w nowo otwartym salonie fryzjerskim z pewnością będzie miała jego powierzchnia, a także możliwość lub brak połączenia jej z poczekalnią dla klientów.

Zazwyczaj recepcje fryzjerskie kupuje się jako gotowe meble, ale istnieje także możliwość wykonania ich na specjalne zamówienie. Najważniejsze jest to, aby w ogóle było takie miejsce i prezentowało się jak najlepiej, ponieważ rzutuje ono na późniejszą opinię klientów o salonie.

(https://cosmed24.pl/meble-kosmetyczne/ – meble kosmetyczne)

Recepcje fryzjerskie – pierwsza linia frontu w spotkaniu z klientem

Prowadzenie lokalu fryzjerskiego nie należy do najłatwiejszych zadań. Powód? Mimo styczności z zawodem i wysokiej jakości oferowanych usług trzeba dołożyć do tego jeszcze zadbanie o wizerunek firmy i obsługę klientów. Do tego dochodzą formalności związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz kupnem poszczególnych produktów do pielęgnacji włosów i skóry głowy, a przede wszystkim kupno wyposażenia w postaci odpowiednich mebli.

(https://cosmed24.pl/meble-kosmetyczne/fotele-kosmetyczne-elektryczne/ – fotele kosmetyczne elektryczne)

Podstawą są oczywiście fotele fryzjerskie, konsolety i hokery, ale nie wolno zapominać o jeszcze jednym, bardzo ważnym stanowisku pracy – recepcji. To właśnie tam klienci zapisują się na kolejne wizyty lub w przypadku, gdy jest ona połączona z poczekalnią, oczekują na swoją kolej. Bardzo często początki funkcjonowania salonów nie przynoszą dużych zysków, a one same mieszczą się na małym metrażu.

Przeczytaj także:  Jak skutecznie przyciągnąć klientów do swojego salonu fryzjerskiego?

(Fotele kosmetyczne hydrauliczna – https://cosmed24.pl/meble-kosmetyczne/fotele-kosmetyczne-hydrauliczne/)

Wtedy problemem jest nie tylko urządzenie recepcji, ale takie zaprojektowanie całej powierzchni, aby była ona praktyczna i funkcjonalna, co wcale nie jest takie proste. Recepcje fryzjerskie powinny znajdować się tuż przy wejściu, w tak zwanej strefie wejściowej. Idealnym układem będzie ustawianie ich frontem do drzwi lub obok nich, a dopiero w dalszej kolejności powinna znajdować się strefa obsługi.

Recepcje fryzjerskie – pierwsze wrażenie klienta

W przypadku małych pomieszczeń często konieczne jest dokładne przeanalizowanie aranżacji. Nie ma możliwości dostosowania się do ogólnych zasad, dlatego też trzeba szukać innych rozwiązań. Jednym z nich jest połączenie strefy recepcyjnej z poczekalnią lub strefą obsługi. Najważniejsze jednak, aby nie przeszkadzała ona w wykonywaniu czynności fryzjerom.

Recepcje fryzjerskie to nie tylko mebel w salonie, ale także element wystroju wnętrza. Dlatego też zastanawiając się nad ich wyborem, powinno się wziąć pod uwagę całą aranżację wnętrza. Jest to tym bardziej istotne, że w przypadku stref łączonych nie ma miejsca na tworzenie dwóch różnych wystrojów. Salon będzie wtedy wyglądał co najmniej nieprofesjonalnie i przy okazji świecił pustkami.

Z jakiego materiału powinny być recepcje fryzjerskie?

W przypadku recepcji bardzo ważny jest materiał, z jakiego jest wykonana. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby był łatwy do utrzymania w czystości, a także odporny na działanie środków czyszczących i wody. Idealnym tworzywem będzie stal chromowana, lakierowane płyty MDF, aluminium i szkło.

Przeczytaj także:  Co daje pakiet medyczny dla firm?

Nie można także zapominać o tym, aby recepcje fryzjerskie były funkcjonalne. Wszelkiego rodzaju dokumenty nie mogą leżeć rozrzucone na całym biurku. Dlatego też wybierając taki mebel, należy zwrócić uwagę na liczne skrytki, półki i szuflady, dzięki którym będzie można zachować ład i porządek, świadczący o profesjonalizmie salonu fryzjerskiego.

Podobne posty

  • Co daje pakiet medyczny dla firm?Co daje pakiet medyczny dla firm? Od kilku lat pracujemy w czasach, jakie oznaczamy „rynkiem pracownika”. Pracodawca, jaki pragnie przeciwdziałać wszechobecnej fluktuacji pracowniczej (odmiennie zwanej fluktuacją kadr […]
  • Jak skutecznie przyciągnąć klientów do swojego salonu fryzjerskiego?Jak skutecznie przyciągnąć klientów do swojego salonu fryzjerskiego? Chcąc zdobyć przewagę nad innymi firmami w danym sektorze, warto pamiętać, by zabiegi stylizacyjne uzupełnić efektywną strategią marketingową. Wykorzystanie odpowiednich kanałów […]
  • Doskonały sposób na pozbycie się stresuDoskonały sposób na pozbycie się stresu Wiele wskazuje na to, że w dzisiejszych czasach ludzie są naprawdę mocno zestresowani. Zaczyna się już w szkole, gdzie wymaga się od uczniów doskonałych wyników w nauce i nienagannego […]
  • Zaćma i jej objawy – wszystko, co musisz wiedziećZaćma i jej objawy – wszystko, co musisz wiedzieć Zaćma to nietypowe, ale powszechne schorzenie wzroku. Nietypowe, bo u większości osób jest naturalnym efektem starzenia się organizmu. Powszechne, bo dotyka prawie każdego. Bez podjęcia […]
  • Jak wybrać dobre żelazkoJak wybrać dobre żelazko Lubimy kupować piękne, kolorowe sukienki oraz dobrze skrojone garnitury. Jednak nawet najbardziej stylowe ubrania stracą swój urok jeżeli nie zostaną wyprasowane. Posiadanie dobrego […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]