Zegarki Longines – precyzja i elegancja ponad wszystko

Longines to aktualnie najstarsza zarejestrowana marka zegarkowa na świecie. Od ponad 180 lat firma tworzy wysokiej klasy czasomierze dla kobiet i mężczyzn, które zachwycają precyzją i elegancją. Pod względem liczby produkowanych zegarków, Longines należy dziś do czołówki szwajcarskich twórców, będąc obecnym w ponad 150 krajach globu.

Imponująca oferta kilkunastu damskich i męskich kolekcji, w których znaleźć można zachwycające elegancją, przepycham czy funkcjonalności modele, budzi zachwyt – zarówno miłośników czasomierzy, jak i znawców wysokiego zegarmistrzowskiego kunsztu.

Zegarki Longines – najstarsza, prawnie chroniona marka świata

Longines czyli oficjalnie Compagnie des Montres Longines, Francillon S.A. swoje początki datuje na rok 1832, kiedy to w małej manufakturze szwajcarskiego miasteczka Saint-Imier dwójka zaprzyjaźnionych miłośników czasomierzy – Auguste Agassiz i Henrie Raiguel – rozpoczęła składanie i sprzedaż pierwszych zegarków. W połowie 1866 r. wspólnicy zainwestowali w budowę dwóch fabryk na obrzeżach miasteczka, które przez okolicznych mieszkańców zwane były „Les Longines” czyli „długie łąki”. Już rok później zakład opuściły pierwsze zegarki Longines, naówczas sygnowane „E. Francillon Longines Suisse”.

By zapobiec licznym podróbkom prestiżowych, niezwykle efektownych i równie drogich czasomierzy, stworzono znak firmowy – klepsydrę ze skrzydłami. Symbol odróżniający imitację od oryginału zarejestrowano w Szwajcarskim Instytucie Własności Intelektualnej, a kilka lat później i nazwę „Longines” wpisano do urzędowego rejestru. W ten sposób Longines stał się pierwszą na świecie firmą produkującą zegarki oficjalnie chronioną przez przepisy prawa.

Brand Longines pionierem profesjonalnych pomiarów czasu 

Marka Longines zasłynęła przede wszystkim jako ekspert w dziedzinie profesjonalnego pomiaru czasu, głównie w lotnictwie i sporcie. Podczas, gdy pod koniec XIX wieku zegarków z logo w kształcie skrzydlatej klepsydry używano do mierzenia czasu podczas wyścigów konnych i ważnych ekspedycji, następne dekady przyniosły dominację stoperów i chronometrów Longinesa niemal we wszystkich dziedzinach sportu, z nurkowaniem głębinowym włącznie.

Uwieńczeniem osiągnięć marki w zakresie kontrolowania ułamków sekund stało się zaproszenie do uczestnictwa w pomiarach czasów zawodników podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Oslo. Urządzenia mierzące czas sportowcom okazały się na tyle skuteczne, że zegarki Longines aż do 1980 roku pełniły funkcję oficjalnych chronometrażystów w trakcie czternastu podobnych olimpiad. Do dziś brand mierzy sekundy m.in. tenisistom, zawodowym narciarzom, lotnikom, uczestnikom zawodów jeździeckich i rajdowcom F1.

Absolutnie wyjątkowe zegarki Longines – elegancja to podstawa

Zegarki Longines to przede wszystkim precyzja, kunszt i nade wszystko wysublimowana elegancja. Wytworność dominuje ponad wszystkimi cechami czasomierzy tej marki, będąc niejako mottem przewodnim zarówno linii dla kobiet, jak i mężczyzn. Choć w kolekcjach dla panów silnie zaznacza się duch sportowy i umiłowanie dla perfekcyjnej wręcz dokładności, istotę zegarków Longines nade wszystko kreuje przyjęty przez brand slogan „elegance is an attitude”. Pełna klasy i dostojności stylistyka zjednuje czasomierzom Longines grono wiernych miłośników.

Szczególnie doceniane są pełne nowoczesnej elegancji kolekcje damskie DolceVita czy Elegant Collection oraz przepełnione bogactwem modele PrimaLuna. Panów zachwycają klasyczne „garniturowe” serie typu slim, beczułkowate koperty modeli evidenza, zegarki Longines w stylistyce retro i sportowej, czy modele wzorowane na pierwszych czasomierzach dla lotników. Pożądanie fanów tradycyjnego zegarmistrzostwa niezmiennie budzą zegarki z automatycznymi mechanizmami Longines Master Collection.

Oryginalne zegarki Longines znaleźć można w najlepszych sklepach z czasomierzami – w autoryzowanych salonach marki oraz on-line na Zegarkistrojny.pl

Informacja prawna