Robiąc zakupy w sieci, sprawdź opinie o sklepie dla dzieci

Kompletujesz wyprawkę dla nowego członka rodziny, ale nie wiesz, czy zakupy online to dobry pomysł? A może szukasz zabawki edukacyjnej dla swojej kilkuletniej pociechy? Zakupy w Internecie to doskonały pomysł na szybkie i wygodne uzupełnienie dziecięcej szafy albo skrzyni z zabawkami. Na co musisz zwracać uwagę, robiąc zakupy online?

Kompletujesz wyprawkę dla niemowlaka? Przygotuj listę zakupów

Jeżeli niedługo zadebiutujesz w roli rodzica, liczba i różnorodność informacji może Cię przytłaczać… Naprawdę łatwo pogubić się w bogatej ofercie wózków, fotelików samochodowych, ubranek dla niemowląt i akcesoriów, które przydadzą się do opieki nad maluszkiem.

Informacje o tym, co jest niezbędne, a co po prostu dobrze kupić w okresie oczekiwania na narodziny pierwszego dziecka, warto znaleźć w Internecie. Nie do przecenienia są wpisy na forach internetowych i grupach w mediach społecznościowych. Szukaj tych, w których udzielają się przyszłe mamy i rodzice. Możesz obserwować także blogi parentingowe, w których i mamy, i ojcowie dzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat opieki nad maluszkiem.

Zasięgnij także opinii u znajomych rodziców. O pomoc możesz poprosić starsze pokolenie, na przykład przyszłych dziadków. Miej jednak na uwadze, że od czasów Twojego dzieciństwa wiele zmieniło się na rynku produktów dla dzieci. Prostym przykładem są akcesoria do udrażniania zatkanego noska – współczesnym trzydziestolatkom ulgę w okresie niemowlęcym przynosiły tzw. gruszki. Dziś to akcesorium wyparły skuteczniejsze aspiratory (do wyboru: ręczne, elektryczne lub przymocowywane do odkurzacza). Za to Twoi rówieśnicy, którzy w ostatnich latach przywitali na świecie synka lub córeczkę, będą mieli wiele aktualnych wskazówek.

Kiedy lista zakupów będzie już gotowa, zacznij szukać opinii o sklepie internetowym, w którym warto skompletować wyprawkę. Poza wskazanymi wcześniej źródłami opinii możesz zajrzeć też na takie portale, jak serwis z opiniami Opineo.pl czy porównywarka cen Ceneo.pl. Sprawdzone recenzje e-sklepów znajdziesz też na https://www.gowork.pl/. Poznasz tam nie tylko oceny pracowników i kandydatów do pracy, lecz także samych klientów.

Kupowanie zabawek przez Internet – dlaczego opinie są ważne?

Zabawa to dla dziecka nie tylko okazja do rozrywki, spędzenia czasu z najbliższymi czy nawiązania relacji z rówieśnikami, lecz także najważniejszy element nauki. Aby zabawki jak najlepiej odgrywały wszystkie role, muszą być dostosowane do wieku i umiejętności dziecka. Jednak przede wszystkim powinny spełniać najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Zanim zdecydujesz się na zakup zabawki, upewnij się, że wydano dla niej europejski certyfikat zgodności CE. Jak odróżnić ten znak od podobnego chińskiego? Kiedy wyobrazisz sobie, że litery C i E zapisano na dwóch sąsiadujących okręgach, przekonasz się, że oba okręgi się stykają. Inaczej jest z chińskim znakiem (logo China Export), w którym litery są bliżej siebie.

Informacji i o zaufanym sklepie, i o najlepszych zabawkach szukaj w tych samych źródłach co recenzji dotyczących artykułów z wyprawki dla niemowlaka. Jeżeli chcesz kupić zabawki edukacyjne albo terapeutyczne, o pomoc poproś specjalistę. Psycholog dziecięcy, logopeda, fizjoterapeuta dziecięcy czy terapeuta zaburzeń integracji sensorycznej na pewno podpowie, które zabawki wpłyną pozytywnie na rozwój Twojej pociechy i gdzie warto je kupić. Udanych i bezpiecznych zakupów!

Informacja prawna