Za co pokochasz naturalny dezodorant?

Lubisz ekologiczne kosmetyki? Przekonałaś się do szamponu bez SLS? Wybierasz kremy do twarzy z możliwie krótkim składem? Może najwyższy czas także i na zmianę dezodorantu. Nie masz się czego obawiać, naturalny dezodorant wcale nie jest mniej skuteczny od doskonale ci znanego antyperspirantu.

Z naturą a nie przeciw niej

Proces pocenia się jest jednym z absolutnie kluczowych dla naszego organizmu. Fakt, my nie lubimy się pocić, bo to nieestetyczne, nieprzyjemne, brzydko pachnie itd., ale nie można zapominać, że pocenie się służy konkretnym celom:

  • przede wszystkim dzięki temu organizm wyrównuje temperaturę ciała, a więc chroni nas przed przegrzaniem,
  • wraz z wilgocią na zewnątrz organizmu usuwane są wszelkiego rodzaju toksyny, efekty uboczne metabolizmu, które pozostając w organizmie mogłyby przyczyniać się do rozwoju różnych dolegliwości i stanów chorobowych.

Czemu o tym przypominamy? Ponieważ coraz częściej próbujemy walczyć z naszą naturą, blokować różnego rodzaju procesy, w tym proces pocenia się. Tak działa przecież także antyperspirant, którego celem jest zablokowanie procesu pocenia się…

Współpracuj z ciałem

Wybór naturalnego dezodorantu zupełnie zmienia perspektywę. Tutaj nie chodzi bowiem o to, by zablokować proces pocenia się, ale by zminimalizować negatywne jego efekty. Naturalny dezodorant przeciwdziała przykremu zapachowi, który pojawia się wraz z potem. Warto jednak wiedzieć, że to nie sam pot odpowiada za te nieprzyjemne doznania, a rozwijające się w tym wilgotnym środowisku bakterie. Dla skuteczności działania najważniejsze są naturalne składniki, które nie tyle blokują samo pocenie się, co niszczą bakterie, które mogłyby się w pocie namnażać. Dlatego też w naturalnym dezodorancie bardzo często znajduje się soda oczyszczona, która działa bakteriobójczo. Nie brakuje także tych olejków eterycznych, które wyróżniają się szczególnie silnym działaniem antyseptycznym i dezodorującym. Może to być na przykład olejek z szałwii hiszpańskiej czy zielonej cytryny. W końcu ważny element naturalnego dezodorantu stanowią składniki pochłaniające potem, czyli np.:

  • glinka biała,
  • ziemia okrzemkowa,
  • mąka arrowroot,
  • skrobia ziemniaczana.

Silnie działające blokery czy antyperspiranty długofalowo mogą zaburzać pracę twojego organizmu. Negatywnie wpływać na jego funkcjonowanie. Mogą także przyczyniać się do różnego rodzaju podrażnień czy większej podatności na alergie. Naturalny dezodorant jest zaś skuteczny i bezpieczny, zamiast walczyć z twoim ciałem, on z nim współpracuje.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna