Kobieca masturbacja – 4 powody, dla których warto sprawić sobie przyjemność

Masturbacja stanowi integralną część ludzkiej seksualności, mimo to wciąż jest traktowana jako temat tabu. Zupełnie naturalna i zdrowa, nie jest domeną wyłącznie mężczyzn – statystyki wskazują, że równie często (i chętnie) masturbują się kobiety. Chcesz być bardziej świadomą pozytywnych aspektów seksualnego samospełnienia? Przeczytaj artykuł do końca. Istnieją bowiem przesłanki, że masturbacja pozytywnie wpływa na zdrowie.

Kobieca masturbacja – dlaczego warto zadbać o intymny moment dla siebie?

O kobiecej masturbacji mówi się coraz częściej i coraz głośniej. Nic dziwnego – intymny moment samozaspokojenia gwarantuje bowiem szereg korzyści dla zdrowia, fizycznego i psychicznego. Dlaczego warto poświęcić czas samej sobie?

1. Masturbacja poprawia samopoczucie

Intymne chwile we własnym towarzystwie sprawiają, że czujesz się lepiej. Nic dziwnego – dotyk, a w efekcie – orgazm, uwalnia dopaminę i poprawia samopoczucie.

2. Masturbacja jest zdrowa

Regularna masturbacja pozytywnie wpływa na zdrowie: https://synergiczni.pl/zdrowie/masturbacja-jak-wplywa-na-zdrowie. Zdaniem naukowców, systematyczne samozaspokajanie się wyraźnie zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania m.in. na raka. W trakcie masturbacji uwalniają się bowiem substancje niezbędne do utrzymania dobrej kondycji organizmu.

3. Masturbacja pozwala czerpać większą przyjemność z seksu

Kobiety, które regularnie się masturbują, lepiej znają swoje ciało. Ta wiedza przekłada się bezpośrednio na jakość współżycia z partnerem – panie świadome swoich potrzeb chętnie je komunikują, dzięki czemu  czerpią maksymalną przyjemność z pieszczot.

4. Masturbacja zmniejsza poziom stresu

Niewątpliwą korzyścią, płynącą z masturbacji, jest wyraźne zmniejszenie poziomu stresu. Kobiety, które uprawiają masturbację, są wyraźnie bardziej zrelaksowane i, co ciekawe, znacznie mniej narażone na niektóre problemy zdrowotne, w tym, m.in. depresję, stany lękowe i zawał serca.

Informacja prawna