Wyjazd na majówkę – o czym pamiętać?

Przerwa od pracy to idealna okazja, by spędzić czas z bliskimi i zaplanować wspólny wyjazd. Wyprawę należy jednak dobrze zaplanować, uwzględniając nie tylko atrakcje, ale również niezbędne akcesoria i ubrania. Co zabrać na majówkową wyprawę?

Wyjazd na majówkę – jakie zabawki wziąć ze sobą?

Chcąc spędzić miły czas z dzieckiem, warto pomyśleć o rzeczach, w otoczeniu których maluszek czuje się zrelaksowany. Pomogą one bowiem uśpić dziecko w trakcie podróży samochodem lub też ukoić jego zdenerwowanie, często pojawiające się w miejscach wypełnionych wieloma osobami. Na majówkę warto zabrać ulubionego pluszaka oraz zabawki, przykuwające uwagę malca. Taki zestaw jest szczególnie przydatny dla rodzin, planujących nocowanie poza domem. Świetnym rozwiązaniem są  szumiące misie od Whisbear, które generują różowy szum. Ten, ukoi bowiem maluszka po całodniowych atrakcjach, pomagając mu spokojnie zasnąć. Grzechotka odwróci natomiast uwagę dziecka, jeśli w otoczeniu znajdą się osoby lub rzeczy, rozdrażniające go. Świetnym pomysłem jest także nagranie na tablet ulubionych bajek malca. Można je puścić dziecku w trakcie podróży. Alternatywne rozwiązanie stanowi ściągnięcie audiobooków na telefon komórkowy.

Wspomnienia zapisane na lata

Chwile z bliskimi warto uwiecznić, by przy spotkaniach z okazji świat lub urodzin wspominać śmieszne, ale też wzruszające sytuacje. Na wyjeździe może zatem przydać się dobrej jakości aparat. Wiele osób uważa, że jest to niepotrzebne urządzenie ze względu na funkcjonalność smartfonów. Aparat fotograficzny robi jednak lepsze zdjęcia, a wiele modeli umożliwia nagrywanie długich filmów. Warto również zaznaczyć, że wykorzystywanie telefonu jako wszechstronnego urządzania będzie generować szybsze zużycie baterii. Może się zatem okazać, że piękna chwila nie zostanie uwieczniona z powodu rozładowanego telefonu.

Ochrona podczas wycieczki do lasu

Insekty, pojawiające się w sezonie wiosennym, to duże utrapienie dla dorosłych oraz dzieci. Na majówce warto zatem mieć spray przeciwko komarom. Można go kupić w drogerii lub aptece. W sklepach z artykułami dziecięcymi dostępne są środki stworzone specjalnie dla najmłodszych. Ich cena nie przekracza 50 zł. Produkty te mają odpowiedni skład, a ich forma ułatwia szybkie rozprowadzenie.

Co z jedzeniem? Weź przenośny blender

Urządzenie miksujące jest niezwykle przydatne do przygotowania posiłków zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych. Wiele modeli dostępnych na rynku  posiada akumulator, dzięki czemu nie trzeba martwić się stałym źródłem prądu. Blender pozwoli na zmiksowanie posiłku dla malucha w kilkadziesiąt sekund. To świetna alternatywna dla dostępnych w sklepach słoiczków ze zmieszanymi i rozdrobionymi warzywami czy owocami. Blender pozwala na przygotowanie smacznego posiłku w każdych warunkach. Za jego pomocą można także zmiksować dla siebie wartościowy koktajl, bazujący na owocach, lub też słodki shake.

Poza podstawowymi rzeczami na majówkę warto zabrać ulubioną zabawkę maluszka, aparat, blender i spray na komary. Dzięki tym dodatkom wyjazd będzie bowiem bardziej odprężający. Nie należy również zapominać o spakowaniu dobrego humoru. Jego nieobecność będzie bowiem widoczna na zdjęciach i odczuwana w trakcie oglądania bajek, przygotowywania posiłków i innych atrakcjach!

Informacja prawna