Wiosenna pielęgnacja – o czym warto pamiętać?

Wiosenna pielęgnacja

Powoli zaczynamy wyglądać już wiosny. Z utęsknieniem czekamy, aż na termometrach słupki rtęci powędrują do góry, a zamiast pochmurnej pogody na niebie pojawi się długo wyczekiwane słońce. Warto jednak skorzystać z tych ostatnich pochmurnych tygodni, aby skutecznie zadbać o skórę twarzy. To bowiem idealny moment na szereg różnych zabiegów.

Od początku – nawodnienie

Zanim kilka podpowiedzi dotyczących tego, jaki zabieg wykonać w okresie luty – marzec, małe przypomnienie. Aby skórę skutecznie zregenerować, aby stymulować odpowiednie wchłanianie przez nią składników odżywczych, trzeba zadbać o jej nawodnienie. Niestety w okresie jesienno-zimowym zdarza się nam o tym zapominać. Warto więc zadbać o nieco większe spożycie wody mineralnej, naturalnych soków, ziołowych herbat, naparów. Bez wody żadne zabiegi nie zdziałają cudów. Efekt nawodnienia możesz jeszcze wzmocnić za pomocą odpowiedniego serum czy kremu. Drogeria internetowa z dermokosmetykami ma w tym zakresie szeroką ofertę. Warto z niej skorzystać. Pamiętaj jednak, że nic nie zastąpi nawodnienia od środka!

Przygotowania do wiosny czas zacząć

Obecnie mamy idealny czas na to, by przeprowadzić szereg zabiegów, które sprawią, że nasza skóra wiosną i latem będzie się świetnie prezentować. Luty i marzec to świetny moment na zabiegi złuszczania i stymulacji głębokiej regeneracji naskórka. W gabinecie kosmetycznym możesz teraz wykonać:

  • głębokie złuszczanie kwasami (zabieg idealny przy tendencji do powstawania zaskórników i innego rodzaju niedoskonałości, ratunek dla skóry tłustej i mieszanej),
  • oczyszczanie wodorowe w połączeniu z kwasami,
  • dermapen – zabieg mikronakłuwania, który stymuluje skórę do głębokiej odnowy,
  • mezoterapia igłowa – zabieg dedykowany do nawilżenia i kondycjonowania skóry,
  • mezoterapia osoczem bogatopłytkowym,
  • mikrodermabrazja – głębokie złuszczanie naskórka,
  • laserowe usuwanie przebarwień,
  • laserowe zamykanie naczynek.

 

Oczywiście zabieg powinien być dobrany do konkretnych potrzeb skóry. Zawsze warto skorzystać z konsultacji z kosmetologiem, który podpowie, co da najlepsze efekty. Trzeba liczyć się również z tym, że część zabiegów wykonywana powinna być w serii 2, 3, czasem 4 zabiegów ponawianych we właściwym odstępie czasu, co pozwoli na uzyskanie optymalnych efektów. Przy większości konieczne jest stosowanie filtrów (tak, nosimy je nie tylko latem, lecz także zimą, najlepiej przez cały rok), a także uzupełnienie odpowiednio dobraną pielęgnacją domową, szczególnie wieczorną (z bogatym, odżywczym serum, maską na twarz, olejkiem do twarzy czy kremem o bogatym składzie). Za taką pielęgnację skóra wiosną i latem podziękuje nam perfekcyjnym wyglądem.

Informacja prawna