W nowym roku dbam o siebie – stawiam na catering dietetyczny

odchudzanie

Noworoczne postanowienia – która z nas ich nie miała? Co roku wygląda to podobnie, kilka pierwszych dni stycznia zapowiada się wręcz rewelacyjnie, krok po kroku realizujesz to, co postanowiłaś u schyłku poprzedniego roku. Co dalej? Twój zapał coraz bardziej słabnie, a postanowienia powoli rozmywają się w gąszczu codziennych obowiązków. Czego my kobiety życzymy sobie najczęściej w nowym roku? Oczywiście zdrowia, które każdemu jest przecież niezbędne. Zdrowe, jesteśmy piękne i nie chodzi tu tylko o piękno fizyczne, ale też o nasze samopoczucie i emocje, których doświadczamy. Jest jednak sposób, dzięki któremu wytrwanie w postanowieniach noworocznych, może być łatwiejsze niż Ci się wydaje. Mowa tutaj o cateringu dietetycznym.

Różnorodnie każdego dnia

Catering dietetyczny, zwłaszcza kiedy zamawiasz go po raz pierwszy, to wspaniała podróż w nieznane. Każdego dnia trafiają do Ciebie ciekawe dania, różnorodne i przede wszystkim smaczne. Gotując samodzielnie, masz wgrane w pamięć przepisy, które stale powtarzasz, nowości przychodzą jednak z trudem i od święta. Co zyskujesz zamawiając catering dietetyczny?

  • Świeże i różnorodne posiłki każdego dnia
  • Dietę zbilansowaną i dostosowaną do Twojego trybu życia
  • Frajdę z odkrywania nowych smaków
  • Mnóstwo zaoszczędzonego czasu!
Przeczytaj także:  Dieta pudełkowa. Dlaczego warto?

Co zrobić z wolnym czasem?

Czas, który udało Ci się zaoszczędzić, koniecznie przeznacz na aktywność fizyczną. Dieta to tylko część zdrowego trybu życia. Ruch jest niezbędny do utrzymania prawidłowej masy ciała, ale też do utrzymania zdrowego ducha. Zobaczysz, przyjdzie taki dzień, że zdrowe nawyki wejdą Ci w krew, a codzienny trening będzie dopełnieniem udanego dnia.

Czy to się opłaca?

Pewnie przeliczasz w głowie, ile zapłacisz za każdy dzień z cateringiem dietetycznym. Być może, wyjdzie drożej niż codzienne ugotowanie 3 lub 5 posiłków, ale jeśli doliczysz czas, który uda Ci się zaoszczędzić nie gotują, a potem jeszcze czas, który zyskasz nie zmywając i nie sprzątając po codziennych rewolucjach w kuchni to już wiesz, że się opłaca.

Jaki catering wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele cateringów dietetycznych. Warto jednak sięgać po sprawdzone marki i zamawiać na pewnych stronach jak np. bedietcatering.pl. Natomiast jeśli chodzi o rodzaj diety na jaki się zdecydujesz, zależy to wyłącznie od Ciebie. Najczęściej wybierane to:

  • wegetariańska,
  • wegańska
  • wegetariańska + ryby
  • sportowa
Przeczytaj także:  Ile kalorii zawiera w sobie surowe jabłko?

Daj sobie pomóc, nie musisz być perfekcyjna!

Obraz gospodyni idealnej, która swój cały wolny czas spędza przy tzw. „garach”, odchodzi w niepamięć. Mamy przecież swoje pasje, zainteresowania i niekoniecznie dla każdej z nas jest to sztuka kulinarna. To na prawdę nic złego, że gotowanie nie jest Twoim ulubionym zajęciem.

Catering dietetyczny = zdrowe, świeże i pyszne posiłki + czas na przyjemności

Czego chcieć więcej?

Zdrowa dieta i ruch, do tego czas na własne przyjemności – nowy rok musi być udany. Z drobną pomocą, tym razem się uda i być może nie odczujesz w końcu zawodu, jaki zawsze sprawiają niespełnione postanowienia. Oprócz realizacji naszych zdrowych postanowień, życzmy sobie obowiązkowo wyrozumiałości i miłości – do innych, ale przede wszystkim do nas samych.

Informacja prawna