Urokliwe podziękowania dla gości

Ślub to wyjątkowe wydarzenie, zarówno dla Pary Młodej, jak też zaproszonych gości. Najbliżsi liczą na smaczne posiłki oraz dobrą zabawę okraszoną taneczną muzyką. Wszystko musi być dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. W trakcie planowania i organizowania ślubu oraz wesela nie można pominąć najdrobniejszego szczegółu, począwszy od przygotowania oryginalnych i wyjątkowych zaproszeń dla gości, poprzez całą otoczkę i atmosferę wesela, skończywszy na małym geście w postaci podziękowania dla gości za obecność. Taki gest z pewnością zapadnie najbliższym w pamięci na długie lata. Forma wspomnianego podziękowania może być różna, najczęściej ma ona postać prezentu, który na będzie stanowił miły element każdego wesela za wspólne świętowania.

Podziękowania dla gości to piękna i wyjątkowa tradycja, którą warto celebrować i podtrzymywać. Forma obdarowywania gości weselnych od wielu lat przybiera różną formę. Jest to wyraz wdzięczności dla weselników i nietuzinkowy sposób na powiedzenie „dziękujemy”. Jeszcze nie tak dawno goście otrzymywali ciasto oraz butelkę wódki, jednak tradycja dość zauważalnie wyewoluowała w kierunku obdarowywania najbliższych drobnym i oryginalnym upominkiem weselnym.

Na rynku papeterii ślubnej można znaleźć bardzo wiele propozycji z podziękowaniami dla gości, począwszy od słodyczy, butelek z domowymi nalewkami, słoików z miodem lub konfiturą, a skończywszy na różnego rodzaju upominkach zapakowanych w oryginalne, wygrawerowane pudła. W takim pudle może znaleźć się zdjęcie Nowożeńców, butelka dobrego alkoholu lub przygotowane w domowych warunkach piwo rzemieślnicze. Tutaj tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń co do formy oraz rodzaju prezentu w formie podziękowania dla gości weselnych. Warto podkreślić, że obdarowywanie najbliższych to obecnie bardzo modna i uniwersalna tradycja, którą warto kultywować, jednak niekiedy dość problematyczny okazuje się odpowiedni wybór dotyczący konkretnego upominku. W końcu Nowożeńcy nie mają czasu rozdrabniać się na szczegóły i każdy Weselnik ma otrzymać ten sam podarunek, pomijając oczywiście konieczność przygotowania zindywidualizowanej etykiety z tekstem podziękowania. Co wybrać, i jakie prezenty dadzą największą radość współtowarzyszom imprezy weselnej?

Jednym z najbardziej popularnych i bestsellerowych rozwiązań będą odpowiednio zapakowane wszelkiego rodzaju słodycze. Wiele Par Młodych decyduje się na zakup smacznych cukierków, lizaków, pierników lub innych smakołyków. Warto zadbać o to, aby słodkości były zapakowane w atrakcyjne pudełko, należycie dopasowane do przewodniego stylu wesela. Dobrym pomysłem, szczególnie dla osób lubiących tradycję i minimalistyczne formy, będzie podziękowanie dla gości weselnych w postaci czekoladek zapakowanych w pudełko w kolorze różu lub bieli ze spersonalizowaną etykietą. Innym pomysłem może być zapakowanie łakoci w transparentne opakowanie, które jest niezwykle stylowe a częściowo uchyla rąbka tajemnicy, co może kryć się w jego wnętrzu. W przypadku, kiedy słodycze nie mieszczą się w małych pudełkach, można wybrać klasyczne, odpowiednio stylizowane woreczki wykonane z delikatnego materiału w formie drobnej siateczki typu organza.

Innym, dość ciekawym pomysłem w formie podziękowania dla gości, mogą być drobne prezenty w formie różnorakich przysmaków. Nieprzerwanym zainteresowaniem cieszą się nadal niewielkie słoiczki miodu, buteleczki dobrej nalewki domowej czy przygotowane pod konkretną osobę pudełka z herbatą lub kawą. W okresie jesiennym bardzo dobrym pomysłem będzie przygotowanie zaprawy ze świeżych, własnoręcznie zebranych grzybów leśnych typu podgrzybek czy maślak. Dość powszechnym upominkiem dla gości weselnych są również oryginalne świeczki zapachowe, których woń z pewnością przypomni im motyw przewodni wesela.

Na stronie internetowej Amelia-Wedding.pl można znaleźć ciekawą i bogatą ofertę typowych podarunków w formie podziękowań dla gości weselnych wraz ze spersonalizowanymi pudełkami. Wszystkie podarunki mogą być przygotowane w niezliczonej liczbie wzorów tak, aby jak najbardziej pasowały do motywu przewodniego wesela.

Informacja prawna