Maszyny do pizzerii – w jakie urządzenia warto wyposażyć lokal?

Pizzerie oraz inne lokale gastronomiczne, które oferują swoim klientom ten włoski, pełen smaków i aromatów specjał, muszą zadbać nie tylko o jakość produktów wykorzystywanych do przygotowywania pizzy, lecz także odpowiednie urządzenia, akcesoria i gadżety ułatwiające i usprawniające codzienną pracę. Maszyny do pizzerii powinny charakteryzować się wysoką klasą wykonania, a w tym celu warto zwracać uwagę na markę urządzenia oraz materiały, które zostały wykorzystane do jego wyprodukowania.

W tym artykule przyjrzymy się kilku ciekawym artykułom wyposażenia (stoły chłodnicze do pizzerii, miksery spiralne do pizzy, deski kuchenne z drewna), które są obowiązkowym elementem w każdym lokalu serwującym pizzę. Podpowiemy, do czego się je wykorzystuje oraz na jakie parametry należy zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu. Pamiętajmy, że tego typu artykuły nie są tanie, a jeżeli mają nam służyć przez lata, to warto postawić na najlepszą jakość. Zainteresowany? Zapraszamy do przeczytania całego artykułu i życzymy miłej lektury!

Stoły chłodnicze do pizzerii – wielofunkcyjne i uniwersalne meble

Stoły chłodnicze do pizzerii to pierwsze urządzenia, którym przyjrzymy się w tym artykule. Są to sprzęty, które umożliwiają przygotowywanie ciasta o idealnej konsystencji. Wynika to z faktu, że blat jest wyposażony w specjalną chłodzoną taflę, do której nie przywiera ciasto i na niej nie zasycha, dzięki czemu zachowuje świeżość przez bardzo długi czas. Najczęściej do produkcji blatu wykorzystuje się granit, który jest materiałem bardzo trwałym, łatwym w utrzymaniu czystości oraz odpornym na uszkodzenia i urazy mechaniczne.

Decydując się na konkretny model, w pierwszej kolejności musimy wziąć pod uwagę jego rozmiar. Im więcej pizzy przygotowujemy, tym większe stoły chłodnicze do pizzerii będą nam potrzebne. Istotna jest również pojemność urządzenia, jego moc elektryczna, a także temperatura. Warto wybierać modele, które są wyposażone w termoregulator, dzięki któremu jesteśmy w stanie samodzielnie ją zmieniać.

Do czego wykorzystuje się miksery spiralne do pizzy?

Na kolejny ogień bierzemy miksery spiralne do pizzy, czyli profesjonalne urządzenia, które są dedykowane do wyrabiania ciast o cięższej konsystencji. Właśnie dlatego idealnie sprawdzą się do przygotowania ciasta na pizzę, które wyrabiają bardzo szybko. Są to sprzęty bardzo wydajne, które z pewnością posłużą nam przez wiele lat.

Podobnie, jak w przypadku stołów chłodniczych, również miksery spiralne do pizzy mają określone parametry, które należy brać pod uwagę przed dokonaniem zakupu. Pierwszym z nich jest oczywiście moc całkowita urządzenia, dzięki której jesteśmy w stanie mniej więcej oszacować, jak dużą ilość ciasta przygotują w ciągu np. godziny oraz jak szybko będą pracować. Dzieża, czyli misa urządzenia, ma określoną pojemność i na im większą się zdecydujemy, tym więcej ciasta uda nam się przygotować jednorazowo. Istotnym elementem jest również sposób obsługi miksera – warto wybierać urządzenia, które są wyposażone w prosty i intuicyjny panel sterowania, który znacząco ułatwia codzienną pracę kucharzy oraz personelu pomocniczego.

Postaw na sprawdzone akcesoria do serwowania – deski kuchenne z drewna

Urządzenia w pizzeriach są bardzo ważne, jednak nie można zapominać również o dodatkowych akcesoriach, jak m.in. deski kuchenne z drewna, które umożliwiają serwowanie pizzy gościom lokalu. Na rynku jest dostępny szeroki wybór tego typu produktów. Możemy zdecydować się m.in. na deski kuchenne z drewna wyposażone w specjalny uchwyt, który ułatwia ich transportowanie, jak również deski wyposażone w tzw. zagłębienia, które ułatwiają krojenie ciasta na idealnie równe kawałki.

Drewno jest materiałem wykorzystywanym od wielu lat w branży gastronomicznej. Jest niezwykle trwałe, łatwe w utrzymaniu czystości oraz naprawdę uniwersalne. Jedynym minusem jest fakt, że produktów drewnianych nie można myć w zmywarkach gastronomicznych. Jest to jednak niewielka wada, gdyż deski kuchenne z drewna prezentują się tak elegancko, że z pewnością zachwycą wszystkich klientów!

Informacja prawna