Damskie spodnie do aktywności outdoorowych

Profesjonalne podejście do aktywności typu „trekking” (ale nie tylko) obejmuje zadbanie o odpowiednią odzież, bieliznę i buty. Ale spodnie trekkingowe damskie powinny znaleźć się w Twojej szafie nie tylko wtedy, gdy jesteś osobą bardzo aktywną, lecz także gdy traktujesz turystykę i sporty bardziej po amatorsku. Co więcej, spodnie trekkingowe są bardzo wygodne, komfortowe w noszeniu i idealnie wpisują się w sportowy styl ubierania, dlatego często noszone są również w mieście i na zwykłe, mało wymagające turystyczne wypady.

Czym powinny charakteryzować się dobre spodnie trekkingowe damskie?

Spodnie trekkingowe damskie powinny być uszyte z dobrych jakościowo materiałów. Letnie powinny chronić przed przegrzaniem i promieniami UV, na które jest się narażonym podczas aktywności. Zimowe muszą być odpowiednio ocieplone, aby dawały ochronę podczas chłodnych, wietrznych dni. Często wybierane są również spodnie z odpinanymi nogawkami. To doskonałe rozwiązanie na lato, szczególnie w górach, kiedy pogoda zmienia się z godziny na godzinę.

Poza tym to bardzo praktyczne rozwiązanie podczas pakowania się: zamiast dwóch par spodni jest jedna, zajmuje mniej miejsca i nie stanowi obciążenia. Oto cechy, które powinny spełniać dobre spodnie trekkingowi damskie:

  • elastyczność – dobrze, jeśli spodnie opinają się na sylwetce, nie uciskając jej. Umożliwia to komfortowe poruszanie się , spodnie nie odstają w pasie, nie wypychają się i nie naciągają. Dodatkowo można w chłodny dzień ubrać pod nie bieliznę termoaktywną i tym samym zyskać dodatkową warstwę cieplną;
  • szybkie wysychanie – podczas aktywności outdoorowych jesteśmy narażeni na różne warunki atmosferyczne, także wilgoć, mgłę i deszcz. Materiał spodni powinien być szybko schnący także po to, żeby przyśpieszyć wysychanie po upraniu spodni;
  • płaskie szwy – nie ugniatają i nie powodują podrażnień podczas noszenia;
  • ochrona przed wilgocią – podczas aktywności ciało poci się, a zaletą dobrego materiału jest odprowadzanie wilgoci na zewnętrzną stronę ubrania;
  • ochrona przed przegrzaniem – dobry przewiew to podstawa szczególnie latem. Podczas ciepłych dni materiał chroni przed nadmiernym przegrzaniem i poceniem.

Takich cech jest znacznie więcej. Można zastanowić się nad ilością kieszeni (im więcej, tym rzadziej musisz sięgać do plecaka, ponieważ to co potrzebne masz pod ręką), wodoodpornymi szwami, które jednocześnie podnoszą jakość użytkowanej odzieży, hydrofobowość czy wentylację.

Czy design jest równie ważny jak względy praktyczne?

Przyjemny dla oka design to także ważne kryterium wyboru konkretnej rzeczy. Wiadomo, że spodnie trekkingowe damskie powinny przede wszystkim spełniać swoje zadania podczas aktywnego spędzania czasu poza domem, ale ich wygląd jest także istotny. Pod tym względem intersport.pl nie zawodzi, oferując liczne modele w różnych stylach: bardzo uniwersalne, jednokolorowe, z kieszeniami, zamkami, w typie legginsów lub bojówek, dwukolorowe, z napisem, gładkie w różnych kolorach: czarnym, niebieskim, fioletowym, mniej lub bardziej dopasowane.

Wybór należy do Ciebie! Poznaj jeszcze dziś bogatą ofertę intersport.pl!

Informacja prawna