Tatuaże nie tylko w superlatywach, czyli co może pójść nie tak…krótki poradnik jak nie popełnić błędu i nie żałować dziary

Tatuaże są modne – to fakt niezaprzeczalny. Niewątpliwie są też świetną dekoracją ciała i mogą przyciągać uwagę. Dla niektórych poza walorami estetycznymi mają wartość sentymentalną. Ale jednak tatuaże mogą okazać się też błędem i powodem do wstydu. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam tatuaże nie tylko w superlatywach, wszak zawsze może coś pójść nie tak, ale co?

Styl napisany jakością, a jakość estetyką

Coraz więcej osób decyduje się na tatuaż, co oznacza, że nie można dziar traktować tylko przez pryzmat mody. Jednocześnie samo pojmowanie tatuaży się zmieniło, wszak jeszcze kilka dekad temu kojarzyły się one raczej z półświatkiem, a teraz są synonimem stylu – ok nie zawsze, ale dobrze wykonany tatuaż może być uznawany niemal za dzieło sztuki. Jednak dziara może być też synonimem bezguścia i powodem do wstydu. Na szczęście można tego uniknąć i tutaj zastosowanie ma zdanie: styl napisany jakością, a jakość estetyką, co w pełni oddaje to, jaki tatuaż powinien być. W końcu sam wzór, ale i jakość wykonania, a także umiejętności samego tatuażysty mają kluczowe znaczenie. Niestety, jak to zwykle bywa, są osoby, które nie kierują się tym zdaniem i zwyczajnie potem żałują, a jednak można tego uniknąć i zasadniczo wcale nie jest to takie trudne.

Oszczędność się nie sprawdza

Tatuaże mogą, ale nie muszą być stylowe, szczególnie jeżeli wykona je totalny amator, a do takiego bardzo łatwo trafić, wszak wystarczy tylko zdecydować się na oszczędność, a w tym przypadku oszczędność nie jest zupełnie wskazana. Choć trudno mówić o oszczędności, bo raczej mamy do czynienia z „chytrością”. Pomyślcie tylko, że tatuaż to ozdoba trwała i jeżeli już decydujecie się na nią, to lepiej zapłacić więcej, by potem być dumnym niż wstydzić się. Ktoś powie, że zawsze nieudany tatuaż można usunąć, ale skoro żal Wam pieniędzy na zrobienie dziary w dobrym studiu tatuażu, to już zupełnie nie będziecie chcieli zapłacić za usuwanie, które w wielu przypadkach jest bardzo drogie. Podsumowując, by nie żałować, tatuaż musi być wykonany przez profesjonalistę, a nie amatora czy osobę, która dopiero się uczy.

Wzór ma znaczenie – wybór zależy od Ciebie i Twoich preferencji

Skoro już wiecie, że na tatuażach nie można oszczędzać, to pamiętajcie też, że absolutnie nie można decydować się na nie pod wpływem impulsu. Co także odnosi się do wybrania wzoru. Jeżeli zależy Wam na tym, aby być dumnym z dziary to warto dwa, a nawet trzy razy zastanowić się nad wzorem. Możecie kierować się modą czy aktualnymi trendami, ale możecie też postawić na coś klasycznego czy nowatorskiego – możliwości jest wiele. Jednak mamy dla Was radę, a mianowicie jak wiecie moda przemija, a styl pozostaje, dlatego też nie zawsze to, co jest modne, będzie dla Was najlepszym wyborem, bo teraz tatuaż jest na czasie, a potem może się okazać faux-pas, a tego przecież chce się uniknąć. Jeżeli jednak wybierzecie się do dobrego studia to macie pewność, że profesjonalista doradzi Wam, żebyście wybrali dobre tatuaże. Słupsk jest miastem, gdzie znajdziecie studio Sky Tattoo, które Wam polecamy.

Pielęgnacja rzecz ważna, czyli słuchaj się zaleceń specjalisty

Nawet najlepszy tatuażysta i wysoka jakość tuszu oraz ciekawy wzór nie sprawią, że Wasza dziara będzie wspaniale się prezentować, jeżeli nie postawicie na odpowiednią pielęgnację. Prawda jest taka, że choć tatuaż może być idealny, to jeżeli wystawicie skórę na słońce za szybko, zwyczajnie zblednie i niestety efekt nie będzie już ten sam. Dlatego też bezwzględnie należy słuchać zaleceń tatuażysty, czyli nie wystawiać skóry na słońce. Poleca się też stosowanie dedykowanych kremów, ale dopiero po jakimś czasie, gdy już dziara będzie zagojona, bo dzięki nim intensywność koloru tuszu będzie dłużej się utrzymywać. Nie należy natomiast stosować margaryny czy masła jako nawilżaczy.

Tatuaż może być stylową dekoracją ciała przez wiele długich lat, ale równie dobrze może być też powodem do wstydu. Oczywiście tego drugiego chce się uniknąć, dlatego też pamiętajcie, aby decyzja była przemyślana, a przy tym tatuaż nie może być tylko chwilową zachcianką czy fanaberią, bo usuwanie nie jest ani tanie, ani też przyjemne.

Informacja prawna