Jak zorganizować wieczór panieński?

Organizacja wieczoru panieńskiego nie jest zadaniem łatwym. Jak do tego podejść, o czym pamiętać i gdzie dobrze jest zorganizować wieczór panieński? Na jakie atrakcje warto się zdecydować i kto będzie musiał za nie zapłacić? Na te, ale również na wiele innych pytań, odpowiadamy poniżej!

Czym jest wieczór panieński?

Wieczór panieński z założenia jest wieczorem, albo nawet wyjazdem trwającym do kilku dni, który ma zakończyć panieńskie życie przyszłej panny młodej. Jest to więc moment na prawdziwe szaleństwa w doborowym towarzystwie – w końcu z założenia po ślubie panna młoda nie będzie mogła sobie już na nie pozwolić.

W wieczorze panieńskim powinny brać udział jedynie kobiety, i to najbliższe przyjaciółki, koleżanki i rodzina panny młodej. Dodatkowo, to przyszła panna młoda ma być podczas niego najważniejsza i to ona ma bawić się najlepiej – jest to impreza lub wyjazd, organizowane dla niej, chociaż wskazane jest, by każda z uczestniczek bawiła się znakomicie.

Kiedy zorganizować wieczór panieński?

Dawniej często organizowało się wieczory panieńskie, podobnie jak i wieczory kawalerskie, dzień przed ślubem. Jest to jednak opcja naprawdę ryzykowna, chociaż nie ma co ukrywać, bardziej w przypadku wieczorów kawalerskich, wszystko zależy jednak od miejsca i planowanych atrakcji.

Profilaktycznie jednak lepiej zorganizować wieczór panieński przynajmniej 2 tygodnie przed ślubem, a i okres miesiąca okaże się jak najbardziej odpowiedni. Gdyby w takcie wieczoru panieńskiego coś się komuś stało, z naciskiem na samą pannę młodą lub świadkową, mają one odpowiednio dużo czasu na to, by dojść do siebie. Sam jednak fakt dobrej imprezy, niewyspania czy walki z kacem dnia następnego sprawia, że od organizacji wieczoru panieńskiego dzień przed ślubem zdecydowanie się odchodzi. Finalnie jest to więc jedynie symboliczne pożegnanie się ze stanem panieńskim, lecz jest to jak najbardziej ok.

Wieczór panieński może odbywać się bliżej ślubu, jeżeli z założenia ma to być impreza naprawdę spokojna, chociaż w praktyce takich wieczorów panieńskich jest naprawdę mało.

Kto organizuje wieczór panieński?

Wieczór panieński zawsze organizuje świadkowa panny młodej, i to ona odpowiada za jego przygotowanie. Powinna więc zainteresować się tym tematem na tyle wcześnie, by całość nie była organizowana na ostatnią chwilę.

Kto płaci za wieczór panieński?

Z założenia za wieczór panieński płacą wszystkie jego uczestniczki, z wyłączeniem przyszłej panny młodej. Zdążają się od tego jednak wyjątki – czasem panna młoda oczekuje takiego wieczoru panieńskiego, że będzie on kosztowny, nie chcąc jednak narażań swoich gości na tak ogromne koszty, dorzuca się do nich lub finansuje po prostu nocleg, lub transport. Ewentualnie, może ona również po prostu po równo dołożyć się do wyjazdu. W dobrym tonie jest jednak organizacja wieczoru panieńskiego bez wkładów finansowych ze strony przyszłej panny młodej.

Udział panny młodej w organizacji wieczoru panieńskiego

Wbrew pozorom, musi on być przynajmniej minimalny. Przyszła panna młoda musi przekazać swojej świadkowej listę osób, które chciałaby na takim wieczorze (lub wyjeździe) zobaczyć, i przekazać do każdej z nich kontakt. To zazwyczaj jedyne, co panna młoda musi zrobić, ewentualnie wspomóc świadkową w doborze terminu dla niej odpowiedniego.

Czasem dobrze jest jednak upewnić się, że to, co planujemy na wieczór panieński, spodoba się pannie modnej – w końcu tego dnia to ona jet gwiazdą, to ona ma być w centrum uwagi i przede wszystkim to ona ma się znakomicie bawić. Wiele atrakcji może być kontrowersyjnych, dlatego jeżeli zastanowimy się, czy striptizerzy są aby na pewno dobrą opcją, świadkowa może zapytać panny młodej, czy są jakieś atrakcje, których sobie nie życzy. Nigdy nie powinno pytać się o konkret atrakcje, gdyż one muszą być do końca niespodzianką!

Gdzie zorganizować wieczór panieński?

Opcji na wieczór panieński jest naprawdę wiele. Często są to imprezy do białego rana, lecz w wielu przypadkach w dobrym tonie będzie zorganizowanie dodatkowych atrakcji dla gości, ale również dla samej panny młodej. Coraz częściej idealnym wyborem okazuje się SPA, zwłaszcza w przypadku organizacji wieczorów panieńskich w Krakowie i innych, dużych miastach.

Wieczory panieńskie w SPA nie bez przyczyny zyskują na popularności. Z jednej strony, są to miejsca, które sprawiają, że można się w nich zrelaksować, a stresów przed ślubem jest naprawdę sporo. Dodatkowo, w SPA przyszła panna młoda będzie mogła zdecydować się na odpowiednie zbiegi pielęgnacyjne, dzięki czemu podczas tego naprawdę ważnego dniu w jej życiu, będzie czuła się piękna, a to naprawdę ważne.

Wiele SPA przygotowuje specjalne oferty promocyjne dla wieczorów panieńskich, dlatego tym, bardziej opłacała się organizacja wieczoru w takim miejscu. Dodatkowo to również znakomita akacja dla wszystkich zaproszonych – w końcu która z Pań nie lubi SPA?

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna