Szczotki do rozczesywania włosów i modelowania — na co zwrócić uwagę?

Wybór szczotki do włosów nie jest wbrew pozorom błahym tematem. Zadbane włosy dodają nam pewności siebie, zdrowego wyglądu i atrakcyjności wizualnej. Aby prawidłowo dbać o włosy, warto korzystać z odpowiedniej szczotki, dobranej do rodzaju, długości i indywidualnych potrzeb danej fryzury. Sprawdź, jak wybrać szczotkę idealną do rozczesywania lub modelowania włosów!

Szczotki do włosów — dlaczego to ważny wybór?

Wiele osób traktuje szczotki do włosów jako typowo użytkowe przedmioty, które mają po prostu służyć do rozczesywania pasm. Proste, prawda? Tymczasem kształt szczotki, materiał, z którego została wykonana, grubość włosia lub igiełek, a także inne, bardziej zaawansowane cechy mają wpływ na skuteczność działania narzędzia oraz jego wpływ na kondycję włosa. Odpowiednia szczotka pomoże ci zadbać o włosy jeszcze lepiej, wspierając działanie szamponów, odżywek i zabiegów pielęgnacyjnych. Inne szczotki do włosów używane są do modelowania, a jeszcze inne do rozczesywania i masażu skóry głowy. Różnią się one od siebie znacznie zarówno budową, jak i wykorzystywanymi materiałami. Włosie dzika, ceramiczne, turmalinowe powierzchnie, igiełki masujące oraz ich rozstaw i wielkość szczotki — wszystko ma znaczenie i nie jest przypadkowe.

Szczotki do włosów Olivia Garden

Szczotki do włosów Olivia Garden to grupa profesjonalnych i świetnie wyspecjalizowanych produktów, które służą do rozczesywania lub modelowania włosów. Prosty podział jest taki, że szczotki płaskie z wypustkami służą do codziennego rozczesywania kosmyków oraz masażu skalpu, a okrągłe termiczne szczotki do modelowania włosów. Olivia Garden oferuje nam topowe szczotki do włosów np. z serii Aurora Rose, czy Finger Brush. Zróżnicowanie produktów i serii j est dość duże, dlatego zalecamy zapoznanie się z opisem każdej z nich, by najlepiej wybrać produkt. Profesjonalne szczotki do włosów często stosują także podział na rozmiary. Małe szczotki w rozmiarach S są polecane do słabej gęstości włosów. Okrągłe szczotki modelujące także dobieramy według rodzaju i gęstości włosów.

Szczotki do włosów modelujące

Szczotki modelujące to okrągłe szczotki, na które nawijamy włosy podczas suszenia. Bardzo ważne jest, by wybrać takie, które posiadają włókna antystatyczne. Będą one zapobiegać puszeniu i elektryzowaniu się włosów. Niektóre posiadają ceramiczne powierzchnie, na które nawijamy włosy. Dobrze nagrzana powierzchnia ceramiczna powoduje, że czas suszenia skracany jest do minimum — włosy nawijane są już na gorącą szczotkę i z łatwością się poddają modelowaniu. Bardzo ważne jest, by wybrać odpowiedni rozmiar i gęstość igieł. Do cienkich włosów gęstość igieł powinna być większa, by włosy z łatwością łapały się na szczotkę i zawijały na jej powierzchnię. Gęste i grube włosy powinny być nawijane na szczotki do włosów o rzadszych igłach. Grubość okrągłe szczotki do modelowania dobieramy pod długość włosów. Do modelowania długich wybieramy szersze, a do modelowania krótszych włosów — cienkie szczotki modelujące. Wtedy proces będzie sprawny i efektowny.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna