Sypialnia zawsze w dobrym stylu – wybieramy narzuty na łóżko do sypialni

Kiedy poranny pośpiech utrudnia sumienne ścielenie łóżka, a każda minuta jest na wagę złota, wystarczy zamknąć drzwi do sypialni i problem nieestetycznego bałaganu pozostaje za nami. Lepszym rozwiązaniem jest jednak wykorzystanie narzuty na łóżko do sypialni. Jednym ruchem narzucona na pościel, okryje łóżko i sprawi wrażenie porządku w dobrym stylu.

Narzuty na łóżko do sypialni to dla jednych minimalistyczny styl hotelowej elegancji, dla innych codzienny sposób na zachowanie ładu i porządku, estetyczny akcent będący uzupełnieniem sypialnianego wystroju. Szczególnie doceniane w sytuacjach, gdy nie ma możliwość oddzielenia całkowicie łóżka od dziennej części domu, a sypialnia jest w zasięgu wzroku,będąc jednocześnie miejscem home office, domowym gabinetem czy strefą relaksu.

W jakim kolorze wybierać narzuty na łóżko do sypialni? 

Dobrane kolorystycznie narzuty na łóżko do sypialni dodają stylu i podkreślają charakter wnętrza. Jeśli zależy nam na skomponowaniu spójnej kolorystycznie aranżacji sypialni, narzuta powinna harmonizować z resztą dekoracji, takiej jak dywan, zasłony czy kolor ścian. Szarości, błękity, pudrowe róże, to najchętniej stosowane stonowane kolorystycznie odcienie, spokojnie współgrające z relaksującym przeznaczeniem miejsca. W skandynawskich czy loftowych aranżacjach są to też ciemniejsze np. antracytowe narzuty, w stylu glamour czy boho często wybierane butelkowe zielenie i musztardowe żółcie.

Jeśli chcemy wprowadzić element ożywienia przestrzeni, aby korzystając w ciągu dnia z sypialnianego wnętrza czuć więcej energii, dobrym rozwiązaniem będą narzuty w jasnych, ale zdecydowanych kolorach. Fantazyjny wzór doda ciekawego efektu dekoracyjnego. Dodatkowym elementem ozdobnym są pikowane struktury materiału, tworzące wrażenie wytwornego i eleganckiego wykończenia.

Krótkie i długie narzuty na łóżko do sypialni

Niezależnie od tego, czy z sypialni i łóżka korzystamy tylko wieczorem, kładąc się spać, czy jest częścią dziennego rytmu życia, warto zadbać o każdy detal, który ją tworzy. Estetyka, komfort i pełna wygoda użytkowania powinny nam przyświecać na każdym kroku dobierania poszczególnych elementów wykończenia i dekoracji tego wnętrza.

Wybierając narzutę, bierzemy pod uwagę długość, jaka będzie odpowiednia dla naszego łóżka. Czy ma nakrywać tylko górę, czy sięgać aż do podłogi? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto zastanowić się, jaki efekt chcemy osiągnąć i co będzie dla nas najwygodniejsze. Jeśli łóżko jest dosunięte bokiem do ściany, to nakrywanie go długą z każdej strony narzutą nie będzie łatwe. Prościej nałożyć krótszą narzutę. W przestronnych sypialniach narzuty do ziemi wyglądają bardziej stylowo i dekoracyjnie.

Warto też pamiętać, że grubość materiału może stanowić o funkcjonalności narzuty na łóżko do sypialni. Grubsze, strukturalne narzuty są mniej podatne na ślizganie się i opuszczanie niż np. narzuty satynowe. Dlatego jeśli zależy Ci jedynie na estetycznym nakryciu, delikatny, cienki materiał będzie odpowiedni, natomiast jeśli korzystasz z łóżka, np. kładąc się na nim w ciągu dnia z książką, wskazany jest grubszy materiał.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna