Jak pomóc dziecku w nauce języków?

W trakcie nauki języka obcego każde dziecko może napotkać przejściowe problemy, które przy odrobinie zaangażowania ze strony rodziców da się łatwo rozwiązać. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim dlatego, że zaległości dotyczące podstawowych zagadnień mogą ciągnąć się przez dalsze etapy nauki języka i jednocześnie spowolnić cały proces.

Szkoła językowa, oprócz zajęć grupowych, oferuje również lekcje indywidualne, podczas których doświadczony nauczyciel dokładnie wyjścia i tłumaczy wszystkie problematyczne zagadnienia.

Skuteczne metody pomocy dziecku w trakcie nauki

Dzieci zdecydowanie szybciej przyswajają nową wiedzę niż osoby dorosłe, dlatego tak istotne jest rozpoczęcie nauki drugiego języka we wczesnym okresie życia. W przypadku gdy pojawią się jakiekolwiek problemy, rodzic powinien przede wszystkim zadbać o motywację. Co to oznacza w praktyce? Nagradzanie wszystkich, nawet najmniejszych postępów. Problemy należy traktować jako naturalną część procesu edukacyjnego, które po prostu się rozwiązuje. Dobrym sposobem jest słuchanie wraz z dzieckiem piosenek i wierszyków w obcym języku.

Warto pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie wprowadzać stresującej atmosfery i nacisku na szybkie postępy. Takie podejście często ma odwrotne skutki. Szkoła językowa oferuje zajęcia dla dzieci od 3. roku życia. W trakcie 30-minutowych lekcji, sposób nauczania i pomoce naukowe są indywidualnie dopasowywane do konkretnej grupy.

W jaki jeszcze sposób pomóc dziecku w nauce języka obcego?

Kolejną sprawdzoną metodą jest zaangażowanie pociechy w realizację wspólnych zadań. Kluczem do sukcesu jest wybranie tematu, który zainteresuje dziecko. Dodatkowo, nie należy wprowadzać zbyt wielu nowych słówek i zwrotów, ponieważ maluch może szybko się zniechęcić. Dobrym pomysłem jest również stwarzanie okazji, w których pociecha może w praktyce użyć języka obcego. W wielu przypadkach wystarczy tylko kilka zdań, aby motywacja do nauki znacząco wzrosła.

Zapraszamy na zajęcia: szkoła językowa Żoliborz

Informacja prawna