Suplementy wspomagające odchudzanie — na jakie składniki zwrócić uwagę?

Choć suplementy oczywiście nie zastąpią zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej, to mogą nieco wspomóc proces zrzucania zbędnych kilogramów. Podczas poszukiwań produktów wspomagających odchudzanie warto zwrócić uwagę na skład. Niektóre substancje mogą np. przyspieszyć metabolizm bądź oczyścić organizm. Sprawdź, jakie składniki suplementów diety mogą okazać się pomocne w walce o idealną sylwetkę.

Berberyna

Tajemniczo brzmiąca berberyna jest wyciągiem z korzeni np. berberysu, gorzknika kanadyjskiego czy też cynowodu chińskiego. Sklep online Vitama Nature — suplementy diety z tym składnikiem poleca osobom, którym zależy na normalizacji pracy układu pokarmowego. Takie specyfiki przyspieszają metabolizm i pomagają w obniżaniu poziomu glukozy we krwi. Dzięki berberynie można też wspomóc leczenie m.in. nadciśnienia i chorób sercowo-naczyniowych. Składnik wykazuje ponadto właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

Chlorella

Moda na suplementy z algami nie mija, czego najlepszym dowodem jest popularność chlorelli. Zielona alga, która pochodzi z Dalekiego Wschodu, nie jest jednak jedynie dobrze wypromowanym produktem. Ten niepozorny glon to prawdziwa bomba odżywcza z cennymi aminokwasami, witaminami i minerałami. Chlorella doskonale radzi sobie z oczyszczaniem organizmu ze szkodliwych substancji, co może znacząco przyspieszyć odchudzanie. Dodatkowo wysoka zawartość błonnika może dać szybkie uczucie sytości, co zapobiega podjadaniu między posiłkami.

Moringa

Moringa jest tropikalnym drzewem pochodzącym z obszaru północnych Indii i Pakistanu. W suplementach diety z oferty internetowego sklepu Vitama Nature jest obecny wyciąg z liści, które są najbardziej cenną częścią tej rośliny. Dzięki specyfikom z tym składnikiem można dostarczyć organizmowi imponujące ilości m.in. białka, żelaza, witaminy C i wapnia. Ważnymi zaletami moringi w kontekście odchudzania są regulacja poziomu glukozy i cholesterolu, ograniczenie tworzenia się tkanki tłuszczowej i przyspieszenie jej rozkładu, a także oczyszczanie organizmu z toksyn.

Kurkuma

Znana wielu osobom z kuchni kurkuma nie bez powodu często jest ważnym składnikiem suplementów diety wspomagających odchudzanie. Popularna przyprawa zawiera duże ilości kurkuminy, która jest cennym składnikiem o właściwościach przyspieszających metabolizm. Jest też znana z tego, że usuwa z organizmu szkodliwe substancje. Podczas wyboru suplementów warto zwrócić uwagę na obecność piperyny, która ułatwia wchłanianie kurkuminy.

Błonnik

Błonnik jest substancją pochodzenia roślinnego i nie jest trawiony przez enzymy układu pokarmowego człowieka. Ten składnik popularnych suplementów diety ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego. Wspomaga i reguluje perystaltykę jelit, zapobiega zaparciom i oczyszcza organizm z toksyn. Jest szczególnie ważny podczas odchudzania, ponieważ daje uczucie sytości. To z kolei ułatwia zmniejszenie ilości spożywanego jedzenia i rezygnację z przekąsek.

Informacja prawna