Suplement na wypadanie włosów Bioélixire – jak działa?

Jak suplement Bioélixire wpływa na włosy i cały organizm?

Wygląd włosów jest odzwierciedleniem kondycji całego organizmu – ta zasada sprawdza się bardzo często. Ich nadmierne wypadanie może mieć wiele przyczyn, jednak niezależnie od powodu zawsze warto w pierwszej kolejności zadbać o nie od wewnątrz, dostarczając im odpowiednią dawkę składników odżywczych – w takiej sytuacji bardzo ważna jest konsultacja z lekarzem i wykonanie odpowiednich badań pod kątem niedoborów. Witaminy, minerały i inne mikroelementy, które są konieczne do prawidłowego wzrostu włosów, sprawiają, że rosną one prawidłowo, są mocne i piękne. Jak dostarczyć je organizmowi? Możesz sięgnąć po innowacyjny suplement diety opracowany przez markę Bioélixire – syrop z serii „Gęste Włosy!

Należący do serii Bioélixire „Gęste Włosy” syrop przede wszystkim poprawia kondycję włosów, hamuje ich nadmierne wypadanie niezależnie od jego przyczyny i wspiera ich szybki porost. Efektem jego regularnego stosowania są lśniące, gładkie, mocne i gęste pasma. Pomaga poradzić sobie z pocovidowym wypadaniem włosów, a także łysieniem będącym skutkiem stresu i niedoborów witamin w organizmie. Podnosi także ich odporność kosmyków działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. O efektach jego regularnego stosowania możesz przeczytać w artykule na temat metamorfozy włosów “Metamorfoza Moniki: efekty serii Gęste Włosy po 2 miesiącach!” na blogu dostępnym na stronie www.gestewlosy.pl.

Choć suplement został opracowany przede wszystkim z myślą o włosach, poprawia on również stan skóry i paznokci oraz działa ogólnoustrojowo. Ma właściwości fotoochronne i antyoksydacyjne, co oznacza, że spowalnia procesy starzenia się. Doskonale wpływa na krążenie, funkcjonowanie wątroby, metabolizm, obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi , a także pomaga zapobiegać miażdżycy. „Skutkiem ubocznym” jego stosowania jest więc doskonałe samopoczucie!

Innowacyjny skład – poznaj moc naturalnych składników!

Skład suplementu na wypadanie włosów Bioélixire bazuje na naturalnych substancjach, które są źródłem łatwo przyswajalnych witamin i minerałów, i wzbogacony został o dodatek mikroelementów niezbędnych do utrzymania pasm we właściwej kondycji. Zawiera:

 • agrest indyjski,
 • biotynę,
 • L-cysteinę,
 • cynk.

Został on opracowany przez dr n. med. Dorotę Wojnarowską, doświadczoną dermatolożkę specjalizującą się w dermatologii klinicznej i estetycznej. Wszystkie zawarte w syropie składniki aktywne mają działanie potwierdzone badaniami naukowymi i zostały dobrane w oparciu o najnowsze odkrycia w branży trychologicznej. Skład został ponadto pozytywnie zaopiniowany przez specjalistów z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Suplement produkowany jest z zachowaniem najwyższych standardów w branży kosmetycznej, w zgodzie z normą ISO 22000. Jak działają jego poszczególne składniki?

Agrest indyjski

Agrest indyjski, czyli amla lub inaczej liściokwiat garbnikowy (Emblica officinalis), to roślina, której lecznicze właściwości znane są od wieków. Była ona wykorzystywana już w Ajurwedzie, tradycyjnej medycynie starożytnych Indii, i do dziś jest ceniona za swój dobroczynny wpływ na włosy i cały organizm. Wykorzystywane są wszystkie jej części, jednak to właśnie owoce zawierają najwięcej składników odżywczych. Są one bogatym źródłem witaminy C, przeciwutleniaczy, minerałów, aminokwasów, polifenoli, fitozwiązków, flawonoidów (kwecyny, rutyny), alkaloidów i węglowodanów.

W proponowanym przez Bioélixire suplemencie diety agrest indyjski odgrywa kluczową rolę, ponieważ:

 • hamuje wypadanie włosów, przyśpiesza ich porost i zagęszcza je;
 • odżywia cebulki włosowe, reguluje produkcję sebum i zapobiega przetłuszczaniu się pasm,
 • poprawia krążenie, działa przeciwmiażdżycowo i obniża poziom cholesterolu we krwi,
 • wspomaga trawienie, poprawia metabolizm, dzięki czemu może mieć działanie wspierające odchudzanie,
 • ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwbólowe,
 • reguluje poziom cukru we krwi,
 • działa antyoksydacyjnie i fotoochronne, opóźnia procesy starzenia,
 • chroni przed nowotworami.

Dzięki działaniu ogólnoustrojowemu agrest indyjski dobrze wpływa na kondycję całego organizmu, regulując przebieg procesów fizjologicznych i metabolizm. To z kolei wpływa na właściwe odżywienie cebulek włosowych i poprawia stan oraz wygląd włosów.

Biotyna

Biotyna, czyli inaczej witamina H lub B7, jest składnikiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu, wpływa też bezpośrednio na stan skóry, włosów oraz paznokci. Bierze udział w wielu procesach fizjologicznych (jest koenzymem), które bez niej nie mogłyby przebiegać prawidłowo. Odpowiada przede wszystkim za:

 • hamowanie wypadania włosów, poprawę ich wyglądu i utrzymanie ich we właściwej kondycji,
 • wzmocnienie paznokci,
 • zapobieganie stanom zapalny skóry, podrażnieniom, łuszczycy, łojotokowi,
 • krzepnięcie krwi,
 • produkcję glukozy w organizmie,
 • pozyskiwanie energii,
 • właściwe funkcjonowanie układu immunologicznego oraz tarczycy.

W suplemencie na wypadanie włosów Bioélixire zawarto taką ilość biotyny, by zapobiegać jej niedoborom. Ponieważ w jej skład wchodzi siarka, ma ona również udział w produkcji keratyny, czyli podstawowego budulca włosa – dzięki niej pasma stają się mocne, odporne na łamanie się i uszkodzenia mechaniczne, lśniące i gładkie.

L-cysteina

L-cysteina to aminokwas, który wchodzi w skład keratyny, zatem jej niedobory objawiają się łamliwością włosów, rozdwajaniem się końcówek i łysieniem. Zawarta w suplemencie Bioélixire „Gęste Włosy” odpowiada za:

 • produkcję kreatyny i syntezę kolagenu,
 • detoksykację organizmu,
 • powstawanie glutationu (silnego antyoksydantu),
 • zapobieganie zapaleniu jelita grubego, miażdżycy i nowotworom.

Dzięki jej odpowiedniej zawartości syrop wzmacnia wyraźnie włosy, pogrubia je i dba o ich doskonałą kondycję. Ilość L-cysteiny w składzie została tak dobrana, by nie groziła przedawkowaniem.

Cynk

Cynk to pierwiastek śladowy, który jest bardzo istotny nie tylko ze względu na swój wpływ na kondycję skóry, włosów i paznokci, ale również na cały organizm i wiele zachodzących w nim procesów. Jego niedobory mogą skutkować występowaniem poważnych chorób oraz łysieniem. Jego najważniejsze funkcje to:

 • regulowanie właściwego przebiegu syntezy kolagenu, czyli dbanie o prawidłowy wzrost włosów i paznokci,
 • utrzymywanie właściwego poziomu witaminy A w organizmie,
 • umożliwianie szybkiej regeneracji tkanek i gojenia się ran,
 • biosynteza białek i hormonów,
 • poprawianie przewodnictwa impulsów elektrycznych w mózgu.

Dostarczanie organizmowi właściwej dawki tego mikroelementu pozwala dbać o prawidłowe funkcjonowanie mieszków włosowych, dobry stan skóry głowy, umożliwia powstawanie odpowiednich ilości kreatyny i mostków dwusiarczkowych, dzięki którym tworzy ona włosy.

Jak stosować suplement diety Bioélixire?

Stosowanie suplementu na wypadanie włosów Bioélixire jest bardzo proste – wystarczy raz dziennie przyjmować określoną przez producenta dawkę, czyli 7,5 ml syropu. W jej odmierzaniu pomaga wygodna strzykawka. Oczywiście, podstawą skutecznego działania preparatu jest regularność jego stosowania – najlepiej przyjmować go przez co najmniej 3 miesiące, a do codziennej pielęgnacji włosów wykorzystywać pozostałe produkty z serii „Gęste Włosy”: szampon, odżywkę oraz serum.

Kto może sięgnąć po suplement Bioélixire „Gęste Włosy”?

Suplement Bioélixire może być stosowany właściwie przez każdego, kto chce zadbać o swoją fryzurę. Jest przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy zmagają się z łysieniem lub nadmiernym wypadaniem włosów, ich osłabieniem, pogorszeniem ich kondycji. Opracowano go w taki sposób, by mogły przyjmować go nawet osoby z hipercholesterolemią hiperglikemią i hiperlipidemią oraz diabetycy. Jedynym przeciwwskazaniem do jego stosowania jest przygotowywanie się do zabiegów chirurgicznych – w takiej sytuacji suplementację należy skonsultować z lekarzem.

Dbanie o włosy „od wewnątrz” to podstawa!

Sekretem pięknych, gęstych włosów jest dbanie o nie nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz. Niedobory witamin i mikroelementów bardzo często objawiają się pogorszeniem się stanu pasm, a nawet łysieniem – aby tego uniknąć, warto sięgnąć po sprawdzony suplement diety. Oczywiście, jeśli zauważysz u siebie tego typu objawy, podstawą będzie konsultacja z lekarzem i wykonanie odpowiednich badań pod kątem zbyt niskiej zawartości konkretnych substancji we krwi! Na co dzień zaś sięgnij po niezawodne wsparcie z natury – syrop “Gęste Włosy”!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna