Streetwear dla kobiet – bluzy i nie tylko

Streetwear prężnie rozwija się od wielu lat na całym świecie, natomiast od kilku dosyć intensywnie zawładnął również polską modą. Poza bogatą ofertą streetwearową dla mężczyzn, coraz więcej marek polskich oraz zagranicznych, decyduje się również na wzbogacenie swoich ofert o damskie produkty, a nawet o całe linie dedykowane tylko kobietom.

Chcąc skomponować ciekawą i efektowną stylizację streetwearową warto zadbać o kilka elementów, takich jak wybór akcesoriów, obuwia czy dobór kolorystyczny. Dużą zaletą streetwearowych stylizacji, jest fakt że stawia się w nich na oryginalność, a co za tym idzie czasem nawet z pozoru niepasujące do siebie elementy, stworzą tutaj zamierzony efekt wow. O czym warto pamiętać?

Moc dodatków i akcesoriów

Czasem nawet basicowa stylizacja może nabrać streetwear’owego charakteru, właśnie za sprawą dobrze dobranych dodatków. Ekstrawagancka torebka, wyróżniające się obuwie albo przyciągająco oko biżuteria, to wszystko to najlepsi przyjaciele streetwearowych stylizacji.

Przeczytaj także:  Bluzy dziecięce - idealny wybór niezależnie od wieku

Zamiast krzykliwych dodatków, można po prostu postawić na ciekawy t-shirt z dużym printem bądź w wyrazistym kolorze. Tutaj wybór pozostaje nasz, stawiając w stylizacji na to w czym czujemy się najlepiej, od razu dodajemy jej zauważalnej lekkości.

Streetwer’owe obuwie to też ważny aspekt, któremu wiele osób poświęca znaczną ilość uwagi. Marki prześcigają się w coraz to ciekawszych i bardziej futurystycznych modelach, dużą zaletą jest fakt, że nawet z jedną parą butów można skomponować wiele oryginalnych stylizacji.

Damskie bluzy w steetwear’owym wydaniu

Dobrym elementem całej stylizacji będzie też bluza, jak wiadomo w męskich wersjach są to często lekko za duże, obwisłe bluzy – w przypadku damskich bluz też można spotkać się z tym wariantem, czyli tzw. bluzami “oversize”, jednak również bardzo popularne wśród damskich bluz są krótkie, ścięte mniej więcej na wysokości pasa bluzy zarówno z kapturem jak i bez. Takie damskie bluzy młodzieżowe, ma w swojej ofercie wiele sklepów, a oryginalne i ciekawe wzory znajdziemy przede wszystkim w sklepach internetowych z damskimi bluzami w stylu streetwear.

Przeczytaj także:  Jakie swetry damskie będą wiodły prym tej jesieni?

A co wybrać na dół?

Mając już mniej więcej skompletowaną górę stylizacji i wiedząc co preferujemy, warto zastanowić się jaki dół będzie do tego pasować najlepiej. Do oversize’owej bluzy czy koszulki dobrze będą wyglądać na przykład podarte rurki, ale równie dobrze sprawdzą się z krótką bluzą czy obcisłą koszulką, jeśli postawimy na wyróżniające się dodatki. Decyzja należy do nas, najlepiej znaleźć wariant, w którym czujemy się dobrze i wygodnie, a wtedy cała stylizacja da zamierzony efekt.

Podsumowując, streetwear rządzi się swoimi prawami, jednak najbardziej stawia się tu na oryginalność i pomysłowość. Nie ma złych wyborów i stylizacji, najlepiej znaleźć to w czym czujemy się najlepiej i bawić się tym w swoich codziennych stylizacjach.

Informacja prawna