Robot sprzątający – zapomnij o odkurzaniu!

Roboty sprzątające cieszą się ogromną popularnością. Cenione są głównie za to, że pozwalają na zaoszczędzenie czasu i energii podczas codziennego sprzątania. Możliwość sterowania nimi z dowolnego miejsca, nawet za pomocą smartfona, sprawia, że są urządzeniami niemal idealnymi. Przyjrzyjmy się, jakie są inne zalety robotów samosprzątających i jakie korzyści niesie ich użytkowanie.

Jak działa robot sprzątający?

Jego praca jest zasługą wbudowanego akumulatora. Mogą one mieć różne pojemności, a zależy to od marki i od konkretnego modelu – zazwyczaj, im tańsze urządzenie, tym praca na baterii będzie krótsza. Oczywiście, wszystko odbywa się bez konieczności podłączania robota do gniazdka elektrycznego. Co więcej, po zakończonej pracy lub przy niskim poziomie energii, urządzenia wraca do bazy dokującej, gdzie automatycznie podłącza się do ładowania. Jest to niezwykle wygodne, gdyż dzięki temu robot samosprzątający jest zawsze gotowy do pracy. Urządzenia nowszej generacji posiadają również stacje, która dba o to, by po skończonej pracy pojemnik robota został opróżniony.

Jakie są zalety robotów samosprzątających?

Gdy już wiesz, jak działa robot sprzątający, koniecznie zapoznaj się z zaletami jego posiadania. Przede wszystkim docierają tam, gdzie zwykły odkurzacz nie ma dostępu. Standardowym odkurzaczem nie mamy możliwości sięgnąć wielu miejsc. Te niewielkie urządzenia, dzięki swoim rozmiarom i płaskiej budowie, bez problemu dostaną się w różne zakamarki, np. za kanapę czy pod szafę. Niektóre modele posiadają dodatkową szczotkę boczną, która wymiecie kurz i brud z narożników ścian i mebli. Roboty dobrej jakości z pewnością posprzątają każde pomieszczenie, nawet takie, w którym znajduje się dużo mebli oraz przedmiotów. To wszystko za sprawą wbudowanego czujnika, dzięki któremu urządzenie „widzi” przeszkodę i sprawnie ją omija.

Przeczytaj także:  Kije teleskopowe na co zwrócić uwagę

Nie musisz się obawiać, że roboty te mają słabą siłę ssania. Najlepsze roboty sprzątające charakteryzują się tym, że mogą zebrać z podłogi więcej nieczystości niż zwykły odkurzacz, a przy tym zbierają nawet najmniejsze elementy. Urządzenie to jest na tyle inteligentne, że samo dopasowuje sposób pracy do danej powierzchni – inaczej odkurza dywany, a inaczej sprząta podłogi. Bez większego problemu wjeżdża i zjeżdża z dywanu, idealnie go odkurzając.

Robot samosprzątający – niezastąpiony przy zwierzętach i nie tylko

Jeżeli jesteś posiadaczem czworonożnych towarzyszy, a odkurzanie sierści jest męczące i niezbyt efektywne, robot to coś idealnego dla Ciebie! Bez trudu wciągnie sierść, a nawet kłęby futra, a Ty w tym czasie możesz odpoczywać. Dodatkowo niektóre modele posiadają opcje mopowania. Dodatkowa nakładka mopująca oraz zbiornik na wodę, umożliwiają umycie podłogi bezpośrednio po jej odkurzeniu.

Dźwięk odkurzacza nie jest zbyt lubiany przez niektórych najmłodszych i zwierzęta domowe. Mamy dobrą wiadomość – roboty sprzątające są niezwykle ciche. Często ich praca jest tak bezgłośna, że bez problemu można wykonywać inne czynności. Jeżeli obawiasz się, że obsługa urządzenia jest skomplikowana – nic bardziej mylnego. Jak większość nowoczesnych sprzętów, tak i roboty samosprzątające, mają niezwykle intuicyjną obsługę, którą można opanować w parę minut. Udogodnienie, jakim jest aplikacja na smartfona, sprawia, że możesz urządzenie uruchomić z dowolnego miejsca lub też zaprogramować harmonogram na cały tydzień. Dzięki temu codziennie po powrocie z pracy możesz cieszyć się czystym i wysprzątanym mieszkaniem.

Przeczytaj także:  Czysty dom bez chemii

Jaki robot sprzątający wybrać?

Na rynku istnieje spory wybór i zdecydowanie się, który robot sprzątający będzie najlepszy, jest bardzo ciężkie. Z pomocą przychodzą rankingi robotów sprzątających, w których znajdziesz zestawienie urządzeń u najlepszych parametrach. Jak informuje nas strona https://terdeals.com/pl, obecnie najlepszym wyborem będzie Vorwerk Kobold VR200, który charakteryzuje się niezwykle silną mocą ssania. Inny, równie dobry model, który dodatkowo ma funkcję mopowania to iLife V50. Warto zwrócić szczególną uwagę na robot Mamibot Pet Vac, gdyż posiada trzy stopnie filtracji brudu oraz wyposażony jest w opcję mopowania. Inne modele warte uwagi to ECOVACS Deebot M88, RoboJet Duel, Samsung Powerbot Star Wars, DIBEA D960, Xiaomi Roborock drugiej generacji oraz iRobot.

Informacja prawna