Program do recept – korzyści dla pacjenta i gabinetu lekarskiego

Elektroniczne wystawianie recept to idealna alternatywa dla klasycznej formy papierowej. Zaoszczędzenie ogromnych nakładów czasu – zarówno dla pacjenta, jak i specjalisty – to zaledwie część atutów narzędzi umożliwiających elektroniczną obsługę recept. Program do recept jest zatem obowiązkowym wyposażeniem komputerów bądź laptopów w gabinetach lekarskich, przychodniach oraz szpitalach. Jakie dodatkowe zalety posiada oprogramowanie medyczne?

Najważniejsze informacje o pacjencie gromadzone w chmurze

Współczesne możliwości technologiczne pozwalają wielu miejscom pracować w sposób znacznie wydajniejszy i efektywniejszy. Nowoczesne rozwiązania ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków pracowniczych, dzięki czemu w placówkach różnego typu realizacja zadań staje się przyjemniejsza. Doskonałym tego przykładem jest oprogramowanie medyczne, stworzone z myślą o gabinetach lekarskich, stomatologicznych, przychodniach czy szpitalach. Niezależnie od wielkości obiektu, warto jest zainwestować w narzędzie tego typu, bowiem korzyści płynących z jego wykorzystania jest bardzo dużo.

Przede wszystkim program medyczny działa przy użyciu chmury, w której gromadzone są wszelkie dane odnośnie pacjenta – przebyte choroby, obecny stan zdrowia czy przyjmowane leki. Nie jest możliwa utrata ważnych i wrażliwych informacji, nawet w przypadku awarii sprzętu komputerowego. Wystarczy zalogować się do systemu, aby mieć łatwy dostęp do informacji o pacjencie.

Szybie i łatwe wystawianie elektronicznych recept

Rejestracja pacjentów realizowana jest w sposób szybki i łatwy, dzięki przejrzystemu terminarzowi wizyt. Grafik pozwala na zestawienie wielu specjalistów na raz, a następnie na znalezienie wybranego terminu. Program do recept umożliwia wystawianie elektronicznych recept, które następnie pacjent zrealizować może w wybranej aptece. Jednym z największych atutów narzędzia jest brak konieczności wizyty w gabinecie lekarskim. W wielu przypadkach spotkanie ze specjalistą nie jest konieczne – np. podczas regularnego przyjmowania określonych leków. Wystarczy wówczas teleporada, aby pacjent otrzymał receptę elektroniczną. Oprócz recept możliwe jest także wystawianie e-skierowań bądź e-zwolnień.

Tego typu aplikacja to także program dla stomatologa, który absolutnie nie jest pominięty w tworzeniu przejrzystego systemu dla specjalistów z dziedziny medycyny oraz stomatologii. W gabinecie dentystycznym także powinna panować odpowiednia organizacja pracy.

Informacja prawna