Parapety granitowe – dlaczego to najlepszy wybór?

Granit, podobnie jak pozostałe kamienie naturalne, wyróżnia się wysoką trwałością, nieskazitelnym wyglądem i dużą uniwersalnością. Tego typu materiały nigdy nie wychodzą z mody i doskonale odnajdą się w każdym wnętrzu. Jednak granit sprawdzi się doskonale nie tylko jako materiał na blaty kuchenne, ale również na parapety wewnętrzne i zewnętrzne. Dlaczego warto więc zainstalować w swoim domu parapety granitowe z kamienia naturalnego? Jakie są zalety takiego rozwiązania? 

Parapety granitowe i ich rodzaje

Parapety granitowe to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań, które doskonale odnajdzie się w każdej przestrzeni. Wyróżniają się nieskazitelnym wyglądem i klasycznym designem. Ponadto, parapety granitowe są łatwo dostępne – w swoim asortymencie posiada je wiele firm, które dostarczają parapety i blaty marmurowe Kraków, z Warszawy i innych miast w Polsce. Granit występuje również w różnych wersjach kolorystycznych, choć najpopularniejsze są odcienie szarości. Coraz częściej wykonuje się jednak parapety w kolorze granatowym, beżowym, złotym, brązowym, różowym, a nawet czarnym. Warto zaznaczyć, że cechą charakterystyczną granitu jest ich niejednolite ubarwienie, które prezentuje się niezwykle ciekawie i oryginalnie.

Zalety parapetów granitowych

Granit zaliczany jest do grona najtrwalszych materiałów dostępnych na rynku. Parapety granitowe Nowy Sącz i z innych zakładów produkcyjnych doskonale sprawdzają się więc jako uzupełnienie każdej elewacji. Ich ponadczasowy wygląd i nieskazitelny design nigdy nie wychodzi z mody, dzięki czemu świetnie komponuje się z nowoczesnymi i tradycyjnymi stylami. Parapety granitowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania czy ścieranie oraz wilgoć. Ponadto, granit nie nagrzewa się i wyróżnia się odpornością na duże zmiany temperatury i niekorzystne warunki atmosferyczne. Większość parapetów granitowych nie wchodzi w reakcje i nie ulega uszkodzeniom pod wpływem działania kwaśnych związków chemicznych.

Ze względu na właściwości i wysoką jakość materiału, parapety wykonane z naturalnego kamienia należą jednak do grona drogich materiałów. Bez względu na to, czy są to parapety z kamienia Nowy Sącz czy z innego zakładu w Polsce, ich cena będzie jedną z wyższych. Warto również pamiętać, że parapety granitowe charakteryzują się większym ciężarem niż inne materiały, takie jak drewno czy płyta. Niektóre parapety z kamienia wymagają także regularnej impregnacji specjalnymi środkami. Granit nie jest więc materiałem idealnym, ale, biorąc pod uwagę jego trwałość i wyjątkowy wygląd, może okazać się bardzo udaną inwestycją w dłuższej perspektywie.

Informacja prawna