Parafina na dłonie w zestawie

Chciałabyś zacząć stosować parafinę na dłonie czy stopy? To świetna decyzja! Rzeczywiście zabieg ten charakteryzuje się wysoką skutecznością w poprawie nawilżenia czy ogólnej regeneracji skóry. Dowiedz się, jakie akcesoria Ci się przydadzą. Polecamy zakup całego zestawu – tak będzie nie tylko wygodniej, lecz także taniej!

Zabieg parafinowy – dla kogo?

Dla kogo przede wszystkim przeznaczona jest kąpiel parafinowa? Szczególnie poleca się ją osobom borykającym się z suchą czy zniszczoną skórą. Nic dziwnego, że zabieg ten cieszy się szczególnym zainteresowaniem w okresie jesienno-zimowym. Wtedy skóra jest szczególnie narażona na negatywne działanie czynników zewnętrznych, takich jak np. silny wiatr czy wahania temperatur.

Kąpiel parafinowa zapewnia niemalże natychmiastową regenerację. Odżywia skórę i nawilża ją. Jeżeli narzekasz na brak elastyczności swojej skóry, niewielkie zmarszczki, a nawet przebarwienia – to zabieg dla Ciebie. Musisz jednak pamiętać, że jego siła tkwi w systematycznym stosowaniu. Zaleca się wykonywanie kąpieli parafinowej minimum raz w tygodniu.

Co ciekawe – parafina kosmetyczna bardzo pozytywnie zadziała też na paznokcie. Poprawi poziom ich nawilżenia, a co za tym idzie – zapobiegnie rozdwajaniu, na które narzeka tak wiele osób.

To jednak nie wszystko. Kąpiele parafinowe przeznaczone są także dla osób z napiętymi mięśniami oraz stawami. Nie od dzisiaj doceniamy zalety terapii ciepłem. Relaksuje ona i rozluźnia – pozwól sobie na taki luksus we własnej łazience. Naprawdę warto!

Kąpiel dłoni w parafinie – jakie akcesoria?

Jakich akcesoriów potrzebujesz do kąpieli parafinowych? Parafina na dłonie w zestawie to idealny wybór. Niczego Ci bowiem nie zabraknie. Kupując też więcej na raz, prawdopodobnie uda Ci się także sporo zaoszczędzić. Co zazwyczaj znajduje się w takim zestawie? Są to przede wszystkim:

  • parafiniarka – czyli specjalny pojemnik do rozpuszczania parafiny,
  • kratka chroniąca przed poparzeniem,
  • parafiny kosmetyczne (w sklepie internetowym Beautiona znajdziesz te o bardzo interesujących zapachach, np. arbuza, róży, oliwki, marakui czy brzoskwini),
  • szpatułki drewniane,
  • rękawiczki frotte,
  • rękawiczki foliowe,
  • pędzelek do parafiny.

Z pomocą tych wszystkich akcesoriów wykonasz zabieg parafinowy, który niczym nie będzie różnił się od tego wykonanego w gabinecie kosmetycznym.

Parafina na dłonie – przeciwwskazania

Zabieg ten jest nie tylko bardzo skuteczny, lecz także bezpieczny. Nie poleca się go jednak wszystkim. Jeżeli borykasz się z problemami skórnymi, takimi jak np. egzema czy grzybica, nie nakładaj parafiny.

Informacja prawna