Pogoda na sukienki jesienne? Tylko złota polska jesień

Wiosną przyroda budzi się do życia

Zastanawialiście się kiedyś, która pora roku jest waszą ulubioną? Najczęściej człowiek szybko zapytany odpowiada lato lub zima. Zima – kiedy lubimy jeździć na nartach i niskie temperatury, lato – kiedy lubimy słońce, wakacje i upały. No ale co z wiosną i jesienią? Te dwie pory roku są często niedocenione, a przecież możemy wtedy zobaczyć często kobiety pięknie ubrane w sukienki jesienne czy wiosenne i wiele innych rzeczy, o których więcej będzie w tym artykule.

Wiosna to doskonała pora roku dla tych, którzy uwielbiają przyrodę budzącą się do życia. Szczególnie, że zaczyna się, gdy jesteśmy już zmarznięci, zmęczeni krótkimi dniami i potrzebujemy więcej słońca. Dni stają się coraz dłuższe, temperatura rośnie każdego dnia. Kobiety przestają nosić grube kurtki, zaczynają zakładać spódniczki czy sukienki, a także często szpilki. Coraz częściej słyszymy śpiew ptaków i cieszymy się ze spacerów wśród pąków. Wiosna jest cudowna, tym bardziej, że jest zwiastunem jeszcze dłuższych i cieplejszych dni, które przychodzą wraz z latem. Wiosną zawsze są święta wielkanocne, pierwszy dzień wiosny to słynny dzień wagarowicza, natomiast maj to jedyny miesiąc w roku, w którym kwitną konwalie. Czy mogą być lepsze rzeczy, które dzieją się o danej porze roku?

 

Sukienki jesienne po lecie

Jesień to taka cudowna pora roku, w której królują kolory. Liście zmieniają swój kolor i spadają na ulice i chodniki, dzięki czemu wszędzie jest zielono-złoto-żółto-pomarańczowo-brązowo-czerwono. To czas, w którym chcemy spacerować po parkach, chodzić po górach, bo to ostatnie momenty, kiedy jeszcze złapiemy ciepłe słońce i kiedy jeszcze na ulicach jest kolorowo, bo za chwilę przyjdzie szary, ewentualnie biały śnieg. Kobiety zakładają sukienki jesienne, piękne płaszcze, obcasy, mężczyźni chodzą w marynarkach. Nikt jeszcze nie myśli o chłodach, choć na pewno poranki są mroźniejsze niż późniejsze pory dnia. Ale ta złota polska jesień wspaniale nadaje się na spacery, piękne stroje i radość. Dzieci uwielbiają tarzać się w liściach, to świetny czas na jazdę na rowerach, bez pocenia się od prażącego słońca.

Zima i lato – co z nimi?

To popularne i oczywiste pory roku. Latem cieszymy się słońcem, wakacjami i długimi dniami. Zimą jest idealny czas na sporty, niedostępne w innych porach roku – sanki, narty czy łyżwy. Każda z pór roku ma swoje plusy i minusy, w każdą chodzimy inaczej ubrani i każdą inaczej lubimy. Dobrze jest docenić każdą z nich, bo dzięki temu będziemy się cieszyć na każdą nadchodzącą porę roku, a nie nastawiać się negatywnie. Sukienki, płaszczyki, botki, szpilki – im więcej ubrań w szafie, tym większa możliwość dopasowania ich do odpowiedniej pory roku, dzięki czemu możemy cieszyć się tak samo mocno każdą z nich. Dodajmy jeszcze, że zimę i lato również warto lubić, ale doceńmy te pory roku, które może są nieoczywiste, ale równie urokliwe. To co, która pora roku będzie teraz Waszą ulubioną? Czekamy na Wasze komentarze.

Informacja prawna