Poduszka naturalna czy syntetyczna – wady i zalety

Zastanawiasz się co może wpływać na zdrowe wysypianie? A może właśnie wymieniasz swoją poduszkę na nową i nie wiesz, jaki model wybrać? Przeczytaj, kiedy warto wybrać poduszkę naturalną, a kiedy syntetyczną! Stwórz w swojej sypialni prawdziwą oazę spokoju.

Czy na co dzień śpisz w komfortowych warunkach? A może wręcz przeciwnie, narzekasz na bóle głowy, poranne uciski w karku, szyi oraz w plecach? Jeśli na drugie pytanie odpowiadasz twierdząco to znak, aby w porę wymienić starą poduszkę na nową, lepszą, zdrowszą i dopasowaną do własnych preferencji.

To właśnie niewygodna poduszka zmusza wiele osób do spania bez poduszki. To oczywiście także zdrowy wariant, ale na pewno nie dla każdego komfortowy. Jaką poduszkę wybrać dla siebie?

Poduszka naturalna – dla kogo ten wariant?

Jedną z opcji zakupu poduszki będzie wybór modelu z naturalnym wypełnieniem. Co to dla Ciebie oznacza? Mniej więcej tyle, że wkład Twojej poduszki będzie wypełniony pierzem lub naturalnym puchem. W praktyce na pewno będzie wygodnie, bo takie poduszki są dość miękkie i przyjemnie otulają ciało, sprawiając wrażenie miłego w dotyku materiału i kształtu.

To jednak nie zawsze idealna opcja i na pewno nie dla każdego. Bo naturalny puch oraz pierze ma niestety częste właściwości do wywołania uczulenia, wysypki lub swędzenia. Może to dla Ciebie oznaczać szybką konieczność zmiany nowej poduszki na kolejną i wydatek poniesiony dwukrotnie na zamienny produkt. Finalnie, taka opcja na pewno się nie opłaca.

Poduszki naturalne nie uchodzą bowiem za produkty antyalergiczne. Nie powinny je zatem stosować osoby z takimi skłonnościami. Zbierają znacznie więcej kurzu i roztoczy, co nie służy alergikom. To dlatego na rynku produktów dedykowanych sypialniom postanowiono stworzyć także poduszki syntetyczne, które bardzo dobrze je zastępują.

Poduszka syntetyczna – bezpieczna alternatywa dla poduszek naturalnych

To prawda, że alergikom śpi się znacznie lepiej od kiedy ten produkt pojawił się na rynku. Poduszki antyalergiczne mogą być wykonane np. z materiałów syntetycznych, jak poliester lub silikonowa powłoka. Taki rodzaj zastosowanego materiału można bez żadnych obaw stosować przez alergików, dzieci oraz młodzież. Co więcej, włókna takiego wypełnienia poduszek syntetycznych charakteryzuje niebywała sprężystość. To oznacza, że nawet, gdy na poduszkę zadziała większy nacisk to za chwilę powróci ona do swojego poprzedniego kształtu.

Poduszki syntetyczne ze względu na tę cechę będą zatem idealnym podparciem zarówno dla karku, jak i kręgosłupa. Przyjęcie każdej z tych pozycji nie będzie w żaden sposób utrudnione.

Poduszki syntetyczne uchodzą również za dużo bardziej wytrzymałe, a także komfortowe. Można je uprać w dowolnym momencie i cieszyć się nieskazitelną czystością.

Pamiętaj, że w Twojej sypialni najbardziej liczy się jakość zastosowanych produktów oraz dopasowanie względem indywidualnych preferencji. To dlatego dobierz odpowiednią poduszkę, ale i kołdrę na lato i na zimę, by cały rok wypoczywać w takim warunkach, które są dla Ciebie dedykowane.

Informacja prawna