Pióra z grawerem – co należy wiedzieć?

Pióra z grawerem to wyjątkowy upominek. Łączy w sobie funkcjonalność i elegancję. Z poniższego artykułu będzie można poznać najważniejsze informacje na ich temat. Poruszona zostanie kwestia okazji, przy jakich wypada wręczać pióra z grawerem, proponowanych grawerów, a także poszukiwania firmy, która może podjąć się ich wykonania.

Pióra z grawerem Parker – przy jakich okazjach wypada wręczyć?

Jest to prezent bardzo elegancki. Zatem pióra Parker będą dobrym wyborem z okazji bardziej uroczystych. Jako przykłady można podać:

  • urodziny – eleganckie pióra Parker z grawerem można wręczać na czterdzieste, pięćdziesiąte, itd. urodziny,
  • zdanie egzaminu dojrzałości – na progu dorosłości można pokusić się o coś bardziej wyrafinowanego,
  • obrona pracy dyplomowej lub doktorskiej – student może wręczyć takie pióro promotorowi lub sam otrzymać je od najbliższych,
  • zawarcie małżeństwa.

Raczej bezcelowym jest wręczanie pióra z grawerem na przypadkowe okazje jak np. Dzień Dziecka. Prezent taki jest dość kosztowny, co podnosi jego rangę. Dodatkowo wiąże się wydaniem większych środków – takie rozwiązanie lepiej sprawdza się na poważniejsze uroczystości.

Co wygrawerować na piórze?

Zastanawiasz się, co wygrawerować na piórze? Jedynym ogranicznikiem jest kreatywność osób przygotowujących prezent. Grawer umieszcza się nie tylko na samym piórze, ale w wielu przypadkach również na opakowaniu z piórem, gdzie znajduje się mała tabliczka – tutaj z powodzeniem można wygrawerować nawet całe zdanie. Na piórze zaś zmieści się niewielka ilość słów. Zatem na samym urządzeniu można umieścić inicjały lub imię i nazwisko osoby obdarowywanej. Jeśli pozwala na to objętość, warto rozpatrzeć także dopisanie okazji, z jakiej podarunek został wręczony.

Z kolei na opakowaniach w zdecydowanej większości przypadków graweruje się sentencję. Może to być przysłowie czy cytat autorytetu. Można także umieścić bardziej złożoną dedykację. Dokładną jej treść należy dopasować do osoby, która ma otrzymać pióra z grawerem. Jedni preferują dedykacje patetyczne, inni zaś humorystyczne lub nawet rubaszne.

Gdzie zamówić pióra z grawerem?

Na rynku znajduje się wiele przedsiębiorstw oferujących tego rodzaju produkty. Jednak nie każde będzie warte wyboru. Warto przede wszystkim zapoznać się z przykładowymi realizacjami potencjalnego wykonawcy. Nie mniejsze znaczenie mają opinie innych klientów. Przedstawione na stronie internetowej realizacje mogą być imponujące. Jednak rzeczywistość może być znacznie mniej estetyczna. Dlatego dobrą praktyką jest sprawdzenie wystawionych opinii, na przykład w wyszukiwarkach internetowych lub na poświęconych piórom grupach w mediach społecznościowych.

W wyborze dużą rolę odgrywa także cena. Przed postawieniem na konkretną firmę należy dokonać porównania jej cennika z innymi podmiotami. Może się bowiem zdarzyć, że tą samą jakość będzie można otrzymać w innym miejscu za znacznie niższą kwotę.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna