Co daje jonizacja w suszarce?

Suszarka do włosów to urządzenie, które znaleźć można praktycznie w każdej łazience. Szczególnie chętnie korzystają z niej kobiety o długich lub półdługich włosach, które chcą szybko wysuszyć mokre pasma, podbić ich objętość oraz nadać im ładny, naturalny połysk. Wśród modeli dostępnych na rynku można znaleźć m.in. suszarki z jonizacją. Co to jest jonizacja w suszarce i jakie ma zalety?

Co to jest jonizacja w suszarce?

Jonizacja to nic innego, jak neutralizacja jonów dodatnich, które wytwarzane są w trakcie suszenia włosów. Jest to istotne, ponieważ z reguły suszenie mokrych pasm odbywa się przy użyciu gorącego powietrza, na skutek czego woda znajdująca się na powierzchni włosów zaczyna parować. Wygenerowane ciepło natomiast powoduje wytworzenie się jonów dodatnich, które niekorzystnie wpływają na wygląd fryzury.

Integralną częścią suszarki z jonizacją jest zatem jonizator, czyli generator jonów ujemnych. Przypomina niewielki szpikulec i jest umieszczony wewnątrz urządzenia – blisko grzałki.

Suszarka z jonizacją czy bez?

Jeśli masz dylemat i nie wiesz, czy zdecydować się na suszarkę z jonizacją czy bez, zdecydowanie postaw na pierwszy wariant. Modele pozbawione funkcji jonizacji nie mogą zneutralizować jonów ujemnych, które powstały w trakcie suszenia włosów. W rezultacie pasma są bardzo naelektryzowane, puszą się i wyglądają nieestetycznie. Co więcej, ciężko je wystylizować, więc fryzura jest daleka od idealnej. Na tym jednak wady modeli bez jonizacji się nie kończą. Jak się bowiem okazuje, wspomniane już jony dodatnie mogą osłabiać delikatne pasma i prowadzić do ich uszkodzenia.

Suszarka z jonizacją – co daje?

Nowoczesna suszarka z jonizacją to idealny pomysł dla każdego, kto chce zapomnieć o problemie elektryzujących czy puszących się włosów i marzy o tym, by pasma były piękne, lśniące i gładkie.  Za sprawą odpowiedniej suszarki możesz zatem sprawić, że łuski włosów będą domknięte, dzięki czemu Twoja fryzura będzie zachwycać naturalnym blaskiem i zdrowym wyglądem. Suszarka z jonizacją to także doskonała propozycja dla osób, którym często z rana towarzyszy pośpiech związany z poranną toaletą i przygotowywaniem się do wyjścia z domu. Dzięki suszarce z jonizacją możesz zatem szybko wysuszyć mokre pasma, wygładzić je, ułożyć fryzurę i szybko wyruszyć w drogę do pracy czy na uczelnię.

Jak używać suszarki z jonizacją?

Korzystanie z suszarki z jonizacją jest bardzo proste i niczym nie odbiega od używania tradycyjnych modeli. Ujemne ładunki elektryczne np. w suszarkach Philips zostają uwolnione automatycznie już z chwilą włączenia urządzenia. Ty z kolei możesz swobodnie suszyć włosy tak, jak zwykle, a na koniec cieszyć się efektem spektakularnie wygładzonych i błyszczących pasm. Więcej na ten temat znajdziesz na: https://www.philips.pl/c-e/blog/pielegnacja-ciala/wlosy/pielegnacja-i-porady/suszarka-z-jonizacja-dlaczego-warto.html.

—————– Artykuł sponsorowany —————–

Informacja prawna