Pieluszki tetrowe – czy dzisiaj jeszcze się z nich korzysta?

Wiele współczesnych mam nie wyobraża sobie życia bez jednorazowych pieluszek. Są wygodne, komfortowe, a co najważniejsze, jednorazowe. Nie trzeba ich prać, więc jeden obowiązek mamy z głowy. Grono mam wierne jest jednak klasycznym pieluszkom tetrowym. Czy warto z nich korzystać?

Zalety pieluszek tetrowych

Pierwszą zaletą, jaka w ogóle przychodzi nam na myśl jest oczywiście cena. Pieluchy jednorazowe są dość drogie, a pieluszki tetrowe o wiele tańsze. Niektóre mamy kłócą się z tym przekonaniem, bo przecież wielorazowe pieluszki trzeba każdego dnia prać, a to generuje kolejne koszty – woda, proszek do prania, płyn.. Tak, czy inaczej jednak, pieluszki tetrowe są nawet dwa razy tańsze od pieluszek jednorazowych. To niewątpliwa zaleta, przemawiająca za pieluszkami z tetry.

Tym, co również warto zauważyć jest ekologiczność tetrowych pieluszek. Zużyte pampersy wyrzucamy do kosza, generując więcej odpadów. Pieluchy tetrowe pierzemy, jest to więc rozwiązanie zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska. Warto wziąć pod uwagę jeszcze jedną bardzo istotną kwestię. Nie każde dziecko może używać pieluszek jednorazowych z racji alergii, uczuleń czy atopowego zapalenia skóry. Pieluszki tetrowe natomiast nadają się do każdego rodzaju skóry dziecka, nawet tej najwrażliwszej. Nie powodują odparzeń i uczuleń, są więc przyjazne dla skóry maluszka.

Przeczytaj także:  Jakie łóżeczko niemowlęce będzie najlepsze?

Pieluszki tetrowe białe czy również kolorowe?

Zarówno pieluchy w czystej bieli jak i te kolorowe znajdą swoje miejsce podczas pielęgnacji dziecka. Pieluchy tetrowe kolorowe doskonale wkomponują się dzięki barwnym wzorom w każdą stylizację malucha.

Wady pieluszek tetrowych

Oczywiście, jak każdy produkt, pieluszki tetrowe mają swoje wady. Niewątpliwą wadą jest konieczność ich codziennego prania i suszenia. To główny powód, dla którego większość mam decyduje się na używanie pieluszek jednorazowych. Trudno polemizować z faktem, że są one rzeczywiście wygodniejsze i wymagają od nas mniejszego działania. Trzeba jednak pamiętać o tym, że przede wszystkim liczy się dobro dziecka, jego wygoda i komfort.

Jakie pieluszki wybrać?

Na to pytanie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć. Wiele zależy od tego, jak skóra dziecka reaguje na sztuczny materiał, a jakiego wykonana jest pieluszka jednorazowa. Nie ulega jednak wątpliwości, że pieluszki tetrowe są o wiele bardziej przyjazne dla skóry maluszka. Kupując pieluszki wybierajmy przede wszystkim z oferty rodzimych producentów. Sprawdzone sklepy niemowlęce takie jak abc-bobasa.pl i wyprawkowy.pl dokładają starań, aby oferowane pieluszki spełniały rygorystyczne normy, które gwarantują bezpieczne użytkowanie.

Przeczytaj także:  Jakie łóżeczko niemowlęce będzie najlepsze?
Informacja prawna