Rodzaje lubrykantów – najlepsze żele intymne

Lubrykanty są inaczej nazywane żelami intymnymi. Są to substancje nawilżające, które zmniejszają tarcie podczas stosunku seksualnego. Zdecydowanie mogą one być używane w celach zdrowotnych takich jak suchość pochwy, jak i w celu urozmaicenia życia seksualnego. Różnią się one przede wszystkim składem, kolorem, zapachem, konsystencją czy nawet smakiem! Poniżej dowiesz się o wszystkich rodzajach lubrykantów, zapraszamy do lektury!

Żele intymne mają za zadanie zapobiegać otarciom oraz podrażnieniom podczas seksu. Dają one odpowiedni poślizg, dzięki czemu sam stosunek przebiega gładko i bez nieprzyjemnych otarć. Dodatkowo lubrykanty mogą przydać się do przerwania rutyny w łóżku. Na rynku można znaleźć produkty rozgrzewające czy zapachowe, które urozmaicają grę wstępną i zwiększają erotyczne doznania podczas samego stosunku.

Kiedy warto stosować lubrykanty?

Zdecydowanie warto się zastanowić nad używaniem lubrykantów, kiedy cierpi się na suchość pochwy. Często kobiety są na to podatne, kiedy karmią piersią i przechodzą menopauzę. Czasami można się również spotkać z tym problemem przy źle dobranej antykoncepcji, przyjmowaniem niektórych antybiotyków czy stosowaniu silnych kosmetyków. Bywa również i tak, że suchość pochwy pojawia się na skutek dużego stresu lub zmian hormonalnych.

Żele intymne natomiast można również wykorzystać do urozmaicenia swojego życia seksualnego. Świetnie sprawdzają się do masażu, w celu zwiększenia intensywności doznań i pobudzenia zmysłów. Dodatkowo warto się w nie zaopatrzyć, kiedy chcemy się zdecydować na seks analny bądź seks z użyciem gadżetów erotycznych.

Rodzaje lubrykantów

Dzielimy je zazwyczaj ze względu na zawarte substancje nawilżające oraz ich właściwości.

Zdecydowanie warto wyróżnić tutaj lubrykanty na bazie wody. Mają one naturalny skład i są bardzo przyjazne dla skóry. Nie wywołują one raczej alergii lub podrażnień. Można je również bardzo łatwo zmyć z powierzchni skóry. Dodatkowo nie obniżają skuteczności prezerwatyw. Jednak dla kobiet, które cierpią na znaczną suchość pochwy, może to nie wystarczyć. Może się on szczególnie przydać w przypadku takich wibratorów króliczków https://sexactive.pl/wibratory-z-kroliczkiem

Lubrykant na bazie silikonu ma najlepsze właściwości nawilżające. Są one również trochę droższe od poprzednika. Zdecydowanym plusem ich jest możliwość stosowania ich w wodzie, ponieważ nie zmywają się one tak szybko. Dodatkowo idealnie sprawdzą się u kobiet ze znaczną suchością pochwy. Bardzo często wykorzystuje się je do seksu analnego. Należy jednak pamiętać o tym, że trudniej je zmyć, mogą gromadzić się w zakamarkach pochwy – co może prowadzić do ryzyka infekcji, oraz nie można ich stosować z innymi gadżetami erotycznymi wykonanych z silikonu.

Żele intymne zapachowe oraz smakowe są wzbogacone o dodatkowe substancje zapachowe, jak i smakowe. Spożywane w niewielkich ilościach raczej nie są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Zdarza się również, że mogą one być zabarwione. Ze względu na swoje dodatkowe substancje mogą one wywoływać podrażnienia. Co więcej, należy unikać lubrykantów z cukrem, ponieważ sprzyjają one powstawaniu infekcji.

Lubrykanty hipoalergiczne najczęściej są tworzone na bazie wody. Charakteryzują się one prostym składem, bez żadnych substancji zapachowych oraz smakowych. Nie posiadają one również barwników i konserwantów. Mogą one jednak posiadać składniki przeciwzapalne oraz łagodzące, jak na przykład aloes. Przyda się on dla osób o wrażliwej skórze.

Żel stymulujący zawiera składniki o właściwościach rozgrzewających, chłodzących czy wywołujących mrowienie skóry. Dzięki nim można otworzyć się na nowe bodźce, przez co pogłębimy doznania podczas stosunku seksualnego.

Warto również wspomnieć tutaj o lubrykantach 2 w 1, które świetnie się sprawdzają zarówno do nawilżania stref intymnych, jak i erotycznego masażu. Są one często wzbogacone o dodatkowe właściwości zapachowe i smakowe.

Informacja prawna