Jakie łóżeczko niemowlęce będzie najlepsze?

łóżeczko niemowlęce

Najważniejszym elementem wyposażenia pokoju dziecka jest łóżeczko. W końcu to w nim maluszek spędza zdecydowanie najwięcej czasu. Przymierzając się do zakupu łóżeczka dla niemowlaka, powinniśmy zwrócić uwagę, by było one wygodne, bezpieczne, ale też… praktyczne. Jak spośród tysiąca ofert wybrać idealne łóżeczko dla swojego maleństwa? Sprawdźmy.

Bezpieczne łóżeczko dla dziecka – czyli jakie?

Co tak właściwie kryje się pod tym hasłem? Przede wszystkim materiały, z jakich wykonane jest łóżeczko dziecięce. Powinniśmy wziąć pod uwagę tylko te meble, które posiadają niezbędne atesty i certyfikaty dopuszczające je do użytku przez najmłodszych. Są to przede wszystkim: Atest Państwowego Zakładu Higieny oraz Pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka czy też Centrum Zdrowia Dziecka.

Na rynku dostępne są różne łóżeczka niemowlęce, ale na szczególną uwagę zasługują te tradycyjne z drewnianymi szczebelkami. To, co powinno je charakteryzować, to solidne wykonanie, stabilność i wytrzymałość. W drewnianych łóżeczkach dziecięcych nie ma mowy o żadnych wystających elementach typu drzazgi, śrubki, a wszystkie krawędzie, ranty muszą być odpowiednio wykończone i zabezpieczone. Wszystko po to, by maluch nie zrobił sobie krzywdy.

Przeczytaj także:  Rowerki trójkołowe na roczek – jak wybrać najlepszy?

A może łóżeczko dostawne tzw. dostawka?

Zainteresowanie łóżeczkiem dostawnym przez świeżo upieczonych rodziców jest bardzo duże. Jego niewielkie gabaryty i odpowiednia konstrukcja umożliwiają swobodne przystawienie do łóżka rodziców. Rozwiązanie to docenią głównie te osoby, które nie są w stanie zmieścić standardowego łóżeczka w pokoju lub mieszkaniu. Łóżeczko dostawne jest również doskonałą opcją dla rodziców, którzy ogromną wagę przywiązują do bezpieczeństwa swojego malucha czy też cenią sobie bliskość z nim (chcą go mieć na widoku).

Łóżeczko dziecięce z regulacją wysokości i wyjmowanymi szczeblami – czy to najlepszy wybór?

Dla maksymalnej wygody rodziców łóżeczko niemowlęce powinno mieć przynajmniej dwie wysokości położenia materaca. Niemniej coraz częściej spotykamy się z regulacją podwieszania na trzech wysokościach.

Pierwszy poziom, a więc najwyższe położenie dna przeznaczone jest dla niemowląt przez pierwsze pół roku. Z upływem kolejnych miesięcy, kiedy dziecko zaczyna już siadać, powinniśmy obniżyć położenie dna łóżeczka na drugi stopień (w przypadku łóżeczek 3-poziomowych) lub na poziom najniższy (w przypadku łóżeczek z regulacją 2-stopniową).

Przeczytaj także:  "Mamo to ja!", czyli kiedy możemy spodziewać się pierwszych ruchów dziecka

Łóżeczko dla niemowlaka oprócz regulacji wysokości materaca powinno mieć także możliwość wyjmowania szczebelków (zazwyczaj są to trzy szczeble). Funkcja ta umożliwia swobodne, jak również w pełni bezpieczne opuszczanie łóżeczka przez malucha w jego późniejszych miesiącach życia, kiedy to już samodzielnie się porusza. W przeciwnym razie może on usiłować wydostać się z łóżeczka górą, nieświadomie narażając się na niebezpieczeństwo.

Drewniane łóżeczka niemowlęce, materace do łóżeczek i inne produkty do pokoju dziecięcego (baldachimy, poduszki, pościele, komody z przewijakiem itp.) znajdziesz w ofercie sklepu dziecięcego Smykoland.

Informacja prawna