W co ubrać młodego człowieka?

Dzieci szybko rosną. Oczywiście, to dobrze, ale równocześnie rodzice są zmuszeni do ciągłej wymiany garderoby. To może przysparzać wiele problemów związanych z finansami. Intensywne użytkowanie-spodnie wytrzymują co najwyżej tydzień, bo po kilku dniach na kolanach trzeba naszywać łatki, swetry gryzą, koszulka po jednym praniu się wstąpiła (a trzeba prać codziennie po kąpieli błotnej), wysypka z powodu alergii na tkaninę, bądź substancje chemiczne użyte do jej wyprodukowania nie daje spać itd. Takich powodów do zmiany ubrań jest mnóstwo i niestety najprawdopodobniej się ich nie uniknie.

Koszty (środowiska)

W dzisiejszych czasach ubrania są relatywnie tanie w porównaniu do poprzednich lat, ale to wcale nie oznacza, że mało kosztują i, że wszystkich stać na co sezonowe zakupy. Kolejną kwestią jest także środowisko. W większości, wyrzucane ubrania dotyczą modeli dla dorosłych, ale tych dla dzieci jest również sporo. Polak wyrzuca przeciętnie 5 kg odzieży rocznie! Nasz wynik wcale nie jest wysoki, patrząc na 30 kg Amerykanów, co jednak nie jest żadną chlubą.

Ubrania dziecięce można kupić np. w second-handach! Jeżeli ktoś nie jest przekonany do takich sklepów, warto zajrzeć na strony na Facebooku, Olx, czy innych portalach z lokalnymi ogłoszeniami. Bardzo często, odzież wysokiej jakości i w idealnym stanie jest oddawana za darmo, lub za symboliczną opłatą. Dzięki temu planeta mniej ucierpi, dziecko będzie miało fajny, dobre ciuchy, a to wszystko będzie kosztować mniej niż gdyby kupić podobną rzecz w tzw. ,,sieciówce”.

Przeczytaj także:  "Mamo to ja!", czyli kiedy możemy spodziewać się pierwszych ruchów dziecka

Czego szukać?

W co jednak ubrać dziecko? Tak, aby było modnie, wygodnie i w miarę możliwości starczało na dłuższy czas. Nie od dziś włoska odzież cieszy się znakomitą renomą i to właśnie ona jest świetnym rozwiązaniem dla trochę młodszych elegantek i elegantów.

Dlaczego?

  • Naturalność

Włosi wykorzystują naturalne materiały. Jest to oczywiście korzystne dla środowiska. Dla zobrazowania skali problemu, kilka przykładów: kurtka jeansowa (bawełna) rozkłada się do 12  miesięcy, rajstopy (nylon)-40 lat, a sportowa koszulka (z dodatkiem lycra)-200 lat. Widać ewidentne różnice.

Kolejną zaletą naturalnych tworzyw jest, to, że nie uczulają. Nie ,,przyklejają się” i nie elektryzują. Pozwalają skórze oddychać i nie powodują nadmiernego pocenia. Są zdecydowanie lepszymi izolatorami ciepła niż np. elastan, czy inne sztuczne tkaniny, więc znacznie cieplej jest w bawełnianej koszulce, niż tej z poliestru.

Dzieci często są bardziej wrażliwe na nieprzyjemne w dotyku tkaniny, a elektryzujące się do wszystkiego spódniczki i rękawy chyba nie umilą im dnia.

Przeczytaj także:  Rowerki trójkołowe na roczek – jak wybrać najlepszy?

Włosi od lat wykorzystują najlepsze techniki tkania i barwienia materiałów, więc nie ma obawy, że kolor zejdzie po jednym praniu, a kolana przetrą się po jednym pobycie na placu zabaw.

  • Wygoda i ponadczasowość

Z naturalnymi materiałami wiąże się wygoda, ale Włosi dodatkowo stawiają na komfortowe kroje. Tworzą eleganckie i nieprzemijające ubrania, które można oddać, lub sprzedać, gdy dziecko z nich wyrośnie. Dobre jakościowo ubrania posłużą nie jednej osobie, a co najmniej kilku!

Przy kolejnych zakupach warto więc pomyśleć, o tym co się stanie z ubraniem, gdy dziecko z niego wyrośnie. Spodnie z prującymi się nogawkami raczej nikomu się już nie przydadzą, a będzie to kolejna ,,cegiełka” na wysypisku śmieci. Dobra jakościowo odzież posłuży na dłużej i to kilku osobom. Piękne dziecięce ubrania zakupisz na stronie firmy Parys Style.

Informacja prawna