Piękny makijaż po czterdziestce – uniwersalne wskazówki

Zrobienie makijażu, który idealnie podkreśli piękno dojrzałej kobiety, nie zawsze jest proste. To zadanie znacznie ułatwia jednak znajomość kilku uniwersalnych zasad, dzięki którym sprawnie uwydatnimy atuty i ukryjemy niedoskonałości wyglądu.

Dojrzała cera — jakich kosmetyków użyć?

Kobiety po czterdziestce powinny wybierać kosmetyki do cery dojrzałej, których skład i konsystencja najlepiej uwzględniają ich potrzeby. Złotą zasadą jest wybieranie lżejszych, niezbyt gęstych podkładów, dzięki czemu twarz wygląda młodziej, nie uzyskuje się efektu maski, a zmarszczki nie zostają uwidocznione.

Delikatna skóra pod oczami będzie wyglądała znacznie lepiej, jeśli użyjemy rozświetlającego korektora, a policzki świetnie podkreśli delikatny — lecz nie rozświetlający — róż.

Po aplikacji wyżej wymienionych kosmetyków twarz należy przypudrować, uważając, by nie zastosować zbyt dużej ilości kosmetyku. Końcowy efekt zawsze warto obejrzeć w świetle dziennym!

Jak malować usta?

Najważniejsza zasada w przypadku makijażu ust kobiety dojrzałej brzmi: intensywne kolory przyciągają uwagę. Jeśli usta nie są naszym atutem — lepiej wybrać subtelną pomadkę lub delikatny błyszczyk do ust.

Przeczytaj także:  Peeling kawitacyjny – czym jest i jak często go stosować

Opadające kąciki ust lub zbyt wąskie wargi można skorygować, korzystając z korektora. Również zastosowanie kosmetyków dających połysk optycznie zwiększy nasze usta.

O czym pamiętać przy makijażu oczu?

Bardzo intensywne kolory cieni do powiek dodają lat. Warto wybierać więc odcienie subtelne: brązy, beże, szarości i róże. Podobnie jest w przypadku mocno błyszczących, perłowych cieni — podkreślają niedoskonałości twarzy kobiety dojrzałej. Jeśli lubimy połysk — lepiej wybrać ten delikatniejszy.

Obrysowywanie całego oka ciemną kredką znacznie postarza spojrzenie — lepszą alternatywą będzie kredka beżowa, która nadaje spojrzeniu świeżości. Podobnie w przypadku brwi — kolor czarny raczej się nie sprawdzi i lepiej postawić na odcienie brązu.

Odpowiedni dobór kosmetyków to klucz do stworzenia idealnego makijażu kobiety dojrzałej. Szeroki ich wybób znajdziesz na stronie Eveline.pl.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Podobne posty

  • Jak poradzić sobie z doliną łez pod oczami?Jak poradzić sobie z doliną łez pod oczami? Dolina łez jest defektem estetycznym. Objawami doliny łez jest pojawienie się pod oczami długich i wąskich zapadnięć. Sprawia to, że wygląda się na permanentnie zmęczonych i starszych […]
  • Promienna cera – odkryj jej tajnikiPromienna cera – odkryj jej tajniki W tym roku chłodniejsze dni dość długo się ciągnęły. Sytuacja pandemii dodatkowo nie pomagała, by zadbać o naszą skórę twarzy, szyi i dekoltu, bo również o nich nie możemy zapominać przy […]
  • Peeling do ust – konieczny produkt do pielęgnacjiPeeling do ust – konieczny produkt do pielęgnacji Nasza skóra jest stale narażona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Słońce, suche powietrze, zimno mogą przyczynić się do pozbawienia naszej warstwy ochronnej witalności i […]
  • Jak zadbać o cerę trądzikową?Jak zadbać o cerę trądzikową? Każdy rodzaj cery wymaga wybrania osobnego systemu pielęgnacji. Nie inaczej dzieje się w przypadku skóry trądzikowej, która często wymaga znacznie większej uwagi. Wbrew powszechnej opinii, […]
  • Dobry krem pod oczy (nie)koniecznie musi być drogiDobry krem pod oczy (nie)koniecznie musi być drogi Nawiązując do tytułu, nie każdy kosmetyk o skutecznym działaniu, który przynosi widoczne z czasem rezultaty, musi kosztować miliony monet. Zarówno krem do twarzy jak i krem pod oczy są […]
Przeczytaj także:  Jak zadbać o cerę trądzikową?