Jak nakładać krem pod oczy? Poradnik

jak nakładać krem pod oczy

Krem pod oczy to niezbędnik w kosmetyczce każdej kobiety w średnim i dojrzałym wieku. Jego stosowanie to element codziennego rytuału, który pozwala pozbyć się nieestetycznych cieni i opuchlizny pod oczami oraz zapewnia nam świeżość spojrzenia, wyrównując koloryt i zmarszczki. Wiele z nas często narzeka jednak na nieskuteczność tego rodzaju specyfików. Bywa, że winę za taki stan rzeczy ponosimy my same, aplikując krem w niewłaściwy sposób, nie przykładając wagi do jego regularnego stosowania. Warto zatem poznać kilka zasad, jak robić to poprawnie, aby uzyskać zamierzony efekt.

Jak prawidłowo nakładać krem pod oczy?

Przed nałożeniem kremu pod oczy należy zadbać o to, aby cera była dogłębnie oczyszczona. Jeśli nakładasz krem wieczorem, wykonaj staranny demakijaż. Po tej czynności zrób delikatny masaż okolic oczu kolistymi ruchami palców, dzięki czemu pobudzisz mikrokrążenie skóry, co zwiększy przyswajalność aktywnych składników w kremie oraz poprawi jej elastyczność. Następnie:

  • na opuszki palców, najlepiej serdecznych (o najmniejszej sile nacisku), nałóż niewielką ilość kremu wielkości główki od szpilki.
  • Aplikację zaczynamy od skóry pod dolnymi rzęsami. Nanosimy go zawsze w kierunku od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka w kilku miejscach (robiąc małe kropeczki), zachowując odpowiednią odległość od linii rzęs. Krem nakładamy także na obszar pod łukiem brwiowym w kierunku na zewnątrz i ku górze. Skóra okolic oczu jest na tyle cienka, że jest w stanie wchłonąć kosmetyk z odległości nawet 3 cm od oczu.
  • Jak wklepywać krem pod oczy? Wykonujemy tę czynność zawsze od zewnątrz, czyli w kierunku nosa. Ruchy powinny być delikatne, aby nie spowodować mikrouszkodzeń okolicy oczu.
Przeczytaj także:  Piękny makijaż po czterdziestce – uniwersalne wskazówki

Nakładanie kremu pod oczy – błędy i złote rady

Dla uzyskania optymalnego efektu krem pod oczy stosuj rano jako pierwszy kosmetyk po oczyszczeniu twarzy oraz wieczorem po demakijażu. Ważna jest systematyczność – żaden kosmetyk, w tym także krem pod oczy, nie będzie skuteczny, jeśli będziesz stosować go sporadycznie.

Kremu pod oczy, w przeciwieństwie do innych preparatów, nie należy rozsmarowywać. Powoduje to rozciąganie skóry, która w tych miejscach jest na tyle wrażliwa, że wszelkie gwałtowne ruchy mogą pogłębić zmarszczki. Z tego powodu krem zawsze nakładamy delikatnie i punktowo. Jeśli chodzi o sposób nakładania kosmetyków pod oczy, należy zwrócić także uwagę, aby preparat nie dostał się do oka, czyli do worka spojowego. Częstym błędem jest nakładanie kremu zbyt blisko kącików oczu lub linii dolnych rzęs, co wywołuje silne pieczenie, zaczerwienienie oraz łzawienie. Kremu pod oczy nie powinnyśmy jednak stosować na ruchomą powiekę górną. Podczas mrugania kosmetyk zostaje przeniesiony w ten obszar, a jego większa ilość niepotrzebnie obciąży skórę i może również wywołać podrażnienia spojówki.

Przeczytaj także:  Dobry krem pod oczy (nie)koniecznie musi być drogi

Mimo zwodniczej nazwy kremu pod oczy, powinien być on stosowany na całą okolicę narządu wzroku. Jeśli zależy nam na tym, aby krem wykazał działanie przeciwzmarszczkowe i opóźnił proces starzenia się skóry okolic oczu (wiotczenia, opadania powiek czy utraty elastyczności), zwróć szczególną uwagę na to, aby preparat nanieść każdorazowo dokładnie na całą powierzchnię skóry wokół oka Zdarza się, że zapominamy o tym, a zmarszczki pojawiają się także na bokach twarzy oraz pod łukiem brwiowym. Pamiętaj, że od Twojej precyzji w aplikacji kremu pod oczy zależy efekt.

Krem pod oczy – wybierz swój kosmetyk

Jeśli mowa o skuteczności, warto na koniec poruszyć krótko temat rodzaju kremu pod oczy. Powinien być on bowiem ściśle dopasowany do potrzeb naszej skóry: jeśli jest sucha, będzie wymagała nawilżenia, jeśli z kolei jest wrażliwa, należy sięgać po kosmetyki hipoalergiczne. W Green Madam bez problemu dobierzesz krem do potrzeb swojej cery: w ofercie sklepu znajdziesz kremy do pielęgnacji okolic oczu dla kobiet w każdym wieku i o różnych właściwościach. Odpowiednio dobrany krem oraz jego prawidłowa aplikacja z pewnością przełożą się nie tylko na większą wydajność kosmetyku, ale także na jego wymierne działanie. Sprawdź produkty w sklepie: https://greenmadam.pl/krem-pod-oczy.

Informacja prawna