Jakie zastosowanie ma krem z ceramidami?

Mała ilość ceramidów w skórze może przyspieszać utratę wilgoci, stopniowo pogarszać jej kondycję i wygląd, i dlatego wymaga ona systematycznego nawilżania. Ceramidy wykorzystywane do produkcji kosmetyków, które spotkać możemy w kremach, maskach, serach i balsamach będę zatem skutecznie uzupełniać jego organiczne braki i wspomagać regenerację naskórka.

Jeśli chcesz poprawić stan swojej cery, zadbać o jej zdrowy i młody wygląd, dobry krem z ceramidami i inne preparaty wykorzystujące je w swoim składzie mogą być kluczowe w codziennej pielęgnacji. Sprawdź, kiedy po nie sięgać i co będzie zawdzięczać ceramidom Twoja skóra.

Rola ceramidów w utrzymaniu zdrowej skóry

Ceramidy to organiczne związki z grupy lipidów, które odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu stabilnej bariery hydrolipidowej naskórka, co chroni skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Ich bioaktywna rola cementu wewnątrzkomórkowego zabezpiecza skórę przed utratą  wody i objawami takimi, jak suchość, łuszczenie się, wiotkość skóry czy stany zapalne. Niedobór ceramidów zwiększa również podatność skóry na podrażnienia i opóźnia gojenie zmian. Jak widać, ceramidy są niezbędne w pielęgnacji każdego rodzaju skóry z trzech głównych powodów:

  • nawilżają,
  • regenerują i odbudowują barierę lipidową,
  • zatrzymując wodę, działają ochronnie i przeciwzmarszczkowo.
Przeczytaj także:  Piękny makijaż po czterdziestce – uniwersalne wskazówki

Kiedy stosować krem z ceramidami?

Ponieważ produkcja ceramidów z wiekiem spada, po 40. roku życia warto uwzględniać w swojej codziennej pielęgnacji krem z ceramidami, który odbuduje rezerwy wilgoci i przywróci skórze witalność. Jest to niezbędne jeśli pragniemy wyglądać młodo. W przypadku skóry bardzo suchej, problematycznej i dojrzałej ratunkiem może być koktajl naturalnych olejków Tiger Cica z oferty sklepu Beautikon https://beautikon.com/collections/ceramidy, wygodny zestaw z kilkoma rodzajami ceramidów bądź kompleksowe wsparcie, jakie zapewnią koreańskie maski.

Kosmetyki z ceramidami świetnie redukują dyskomfort spowodowany napięciem skóry, swędzenie i poprawiają kondycję skóry, której towarzyszy widoczny spadek napięcia. Są również wskazane dla cery bardzo wrażliwej i trądzikowej. Dobrze sprawdzą się w tym przypadku wielofunkcyjne kremy BB oraz sera nawilżające.

Warto również suplementować witaminę C, która bierze udział w różnicowaniu keratynocytów – stymuluje syntezę ceramidów i wpływa na nawilżenie skóry. Ten silny antyoksydant bierze ponadto udział w biosyntezie kolagenu i tworzeniu macierzy zewnątrzkomórkowej, chroniąc skórę podwójnie.

Informacja prawna