Rehabilitacja dla seniorów – czy warto?

Czy rehabilitacja dla seniorów to dobry pomysł? Przecież organizm w podeszłym wieku jest bardziej podatny na różnego rodzaju urazy, często męczy go też wiele chorób… Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednio dobrane do potrzeb starszej osoby ćwiczenia oraz zabiegi dają jej szansę na poprawę kondycji, zdrowia i samopoczucia, utrzymanie samodzielności oraz zachowanie sprawności na dłużej! Starość wcale nie wymaga wycofywania się z życia i siedzenia w fotelu z kapciami na nogach i kubkiem ciepłej herbaty ziołowej w dłoniach. W podeszłym wieku nadal można czerpać z życia pełnymi garściami, w tym także korzystając z ćwiczeń i rehabilitacji specjalnie dostosowanych do potrzeb seniora!

Rehabilitacja dla seniora – po co?

Ruch pełni ważną funkcję w życiu człowieka przez cały czas jego trwania. Oczywiście wraz z upływem czasu pojawiają się różnego rodzaju ograniczenia np. w postaci chorób, osłabienia organizmu itp. W takich wypadkach szczególnie polecamy seniorom podjęcie rehabilitacji. Może ona odbywać się w domu lub specjalistycznym ośrodku, takim jak Szpital Rehabilitacyjny w Popielówku. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom oraz zabiegom seniorzy mogą:

  • powrócić do pełni zdrowia,
  • zacząć ponownie samodzielnie funkcjonować,
  • maksymalnie usprawnić swój organizm,
  • zmniejszyć dyskomfort towarzyszący chorobie, na którą cierpią.
Przeczytaj także:  Jak ważna jest rehabilitacja pooperacyjna?

Warto, aby rehabilitacja seniora odbywała się pod okiem specjalistów – dzięki temu możliwe jest osiągnięcie najlepszych efektów, a także uniknięcie ewentualnych kontuzji (jakie mogłyby się pojawić przy nieprawidłowym wykonywaniu ćwiczeń na własną rękę).

Korzyści z rehabilitacji u seniorów

Odpowiednio dobrane do indywidualnych potrzeb danej osoby ćwiczenia i zabiegi fizykalne niosą ze sobą wiele korzyści dla osób starszych. Ulga w bólu, zachowanie sprawności i samodzielności, poprawa zdrowia oraz samopoczucia czy też polepszenie kondycji, to tylko niektóre z nich. Wielu osobom wydaje się, że podeszły wiek nie jest czasem na jakąkolwiek aktywizację czy wykonywanie ćwiczeń. Takie myślenie jest jednak błędne. Nikt nie jest za stary na rehabilitację i związaną z nią poprawę jakości życia!

Jaki ośrodek rehabilitacyjny wybrać?

Jak już wspomnieliśmy, rehabilitacja powinna odbywać się pod okiem specjalisty. Tylko w takim przypadku można mieć pewność, że ćwiczenia i zabiegi są dobrze dobrane do potrzeb seniora, a także, że ich wykonywanie jest bezpieczne dla organizmu. Najlepiej wybrać ośrodek o renomowanej pozycji, mający doświadczenie w pracy z osobami starszymi. Jednym z takich miejsc na mapie Polski jest zdecydowanie Szpital Rehabilitacyjny w Popielówku. Miejsce z tradycją, położone w malowniczej okolicy (dobrze wpływającej na samopoczucie pacjentów), zatrudniające doświadczoną kadrę i otwarte na najróżniejsze potrzeby osób w podeszłym wieku. Dodatkowym atutem Szpitala jest fakt, że dzięki umowie z NFZ oferuje on swoim pacjentom refundowane pobyty.

Przeczytaj także:  Jak ważna jest rehabilitacja pooperacyjna?

Rehabilitacja seniora – zdecydowanie warto!

Jeżeli zastanawiałeś się nad tym, czy rehabilitacja u seniora jest dobrym pomysłem, mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać Twoje wątpliwości. Odpowiednio dobrane ćwiczenia warto wykonywać w każdym wieku, zwłaszcza jeżeli mogą one przynieść wiele korzyści organizmowi.

Informacja prawna