Sukienki z tencelu

Tencel to certyfikowany przez markę Lenzing materiał wykonany z Lyocellu, który wyróżnia się na tle innych praktycznie wszystkim. Sukienki z tencelu stają się z roku na rok coraz modniejsze, co przyczynia się nie tylko do komfortu ich użytkowniczek, ale także pozytywnie wpływa na ochronę środowiska. Tencel nosi się bardzo wygodnie, a z odzieży z niego wykonanej można cieszyć się przez długie lata. Co jeszcze trzeba wiedzieć o tym magicznym materiale?

Co to jest tencel i dlaczego używa się go do wyrobu odzieży?

Cała branża modowa wpływa aż w 8% na przyrost dwutlenku węgla, odpowiadającego za ocieplenie klimatyczne. To znacznie więcej, aniżeli branża transportowa i lotnicza łącznie. Jeżeli kwestie związane ze środowiskiem naturalnym są nam bliskie, to nie ma lepszego wyboru, niż sukienka z tencelu!

Tencel – certyfikowany materiał firmy Lenzing wytworzony z Lyocellu – pozyskiwany jest z celulozy drzewnej. Do procesu produkcji wykorzystuje się jedynie te tereny leśne, które są objęte programami zrównoważonej gospodarki leśnej tak, aby nie zaburzać ekosystemu. Wytwarzanie tencelu nie wymaga zastosowania jakichkolwiek środków chemicznych i jest w pełni neutralne dla środowiska naturalnego. Ślad węglowy produkcji tkanin tencel jest bliski zeru. Oczywiście sukienki z tencelu i wszystkie rodzaje odzieży tego typu są w 100% podatne naturalnemu rozkładowi – są całkowicie biodegradowalne. Nie istnieje obecnie żaden inny materiał, który byłby tak proekologiczny, a jednocześnie zapewniałby mnóstwo wygody w użytkowaniu.

Sukienki z tencelu – poznaj właściwości ekologicznej odzieży

Choć na pierwszy rzut oka można byłoby sądzić, że sukienki z tencelu mogą być ciężkie lub nieprzyjemne w dotyku, w gruncie rzeczy jest wprost przeciwnie. Specjalistycznie obrobiona celuloza w swej finalnej postaci staje się przyjemna niczym aksamit. Sukienki z tencelu, jak i inne rodzaje odzieży, nosi się bardzo komfortowo i w pełni bezpiecznie. Wśród wielu prozdrowotnych właściwości tencelu na wyróżnienie zasługuje to, że materiał w inteligentny sposób przepuszcza powietrza i oddycha. Włókna tencelu pochłaniają wilgoć i wykazują działanie termoregulacyjne. Dzięki temu nasze ciało ma zapewnione ciepło wtedy, gdy tego wymaga, jak i ochronę przed nadmiernym ogrzaniem, co przydaje się podczas upalnych, letnich dni.

Przeczytaj także:  Odzież damska – jak wybrać najlepszą sukienkę?

Sukienki z tencelu na lato – wyjątkowe w każdym calu

Sukienki z tencelu (Lyocellu) są bardzo uniwersalne – ta nietuzinkowa tkanina daje mnóstwo możliwości projektantom mody. W Kokoworld proponujemy sukienki z tencelu na wiosnę i lato, które będą i praktyczne, i pociągające estetycznie. To doskonałe propozycje na Twoje wakacyjne przygody, ale sprawdzą się także podczas wykonywania codziennych czynności. Ze względu na właściwości termoregulacyjne sukienki z tencelu polecane są na gorące temperatury, gdyż skutecznie powstrzymają nadmiar gorących promieni słonecznych. Projekty takie, jak sukienka z tencelu Masada Corma, charakteryzuje nietuzinkowy kształt, wstawka z kolorowego materiału i artystyczny minimalizm. Sukienka gwarantuję maksymalną swobodę ruchów, a konstrukcja osadzona na ramionach zwiększy wygodę i dobre samopoczucie!

Tencel – tkanina przyszłości

W naszych kolekcjach sukienki z tencelu stanowią jeden z najważniejszych elementów. Nie bez powodu otwarcie mówi się, że tencel to tkanina przyszłości. Twierdzenie to, rzecz jasna, w dużym stopniu wynika z proekologicznego charakteru tencelu. To jednak nie wszystko.

Przeczytaj także:  Sukienka czy spodnie?

Fenomenalne właściwości tkaniny pozyskiwanej z drzew obejmują także ochronę przed bakteriami i szkodliwymi drobnoustrojami. Materiał samoistnie zachowuje swoją czystość bardziej, niż jakikolwiek inny. Zapobiega rozwojowi bakterii i jest przyjazny dla skóry wrażliwej. Osoby borykające się z alergiami i chorobami skórnymi szczególnie powinny zainteresować się sukienkami i odzieżą wykonaną z tencelu. Chociaż sukienki z tencelu naturalnie będą przeznaczone na sezon wiosenno-letni, warto też wiedzieć, że tencel świetnie sprawdza się zimą. Wrażliwa skóra z pewnością pokocha nasze sukienki z tencelu i nie tylko!

Sukienki z Tencelu – https://www.kokoworld.pl/kolekcja/sukienki-z-tencelu

Termoregulacyjne właściwości tego materiału polegają również na tym, że w zimnych temperaturach bardziej ogrzewa skórę. Skutecznie podtrzymuje ciepło zwłaszcza wtedy, gdy założymy odzież z tencelu jako ubranie pod spód. Jak widać na powyższych przykładach, tencel jest w pełni unikalnym materiałem, a jego prozdrowotne właściwości nie są mniejsze, niż te proekologiczne.

Rozsądna moda przede wszystkim

Moda może być rozsądna. I wciąż może być przepiękna i fascynująca, ale aby tak było, konieczna jest zmiana dotychczasowych nawyków. Bardzo prawdopodobne, że tencel, który teraz dopiero zaczyna gościć na deskach projektantów mody, stanie się „numerem jeden”, jeśli chodzi o ekologiczne i zdrowe materiały tkackie. Wybierz już teraz odpowiedzialną i rozsądną modę, dostępną w niewygórowanych cenach. Każdy z nas może postawić na piękno, funkcjonalność i nie dokładać swojej cegiełki do zanieczyszczania środowiska naturalnego. Sprawdź całą ofertę sukienek z tencelu w Kokoworld!

Informacja prawna